New York Bombacısından Saldırı Öncesi Trump'a Özel Not: Ulusunu Korumayı Başaramadın

New York Bombacısından Saldırı Öncesi Trump'a Özel Not: Ulusunu Korumayı Başaramadın

New York'u kana bulamak isteyen bombacının, saldırı öncesinde sosyal medya hesabından "Trump ulusunu korumayı başaramadın" şeklinde bir not paylaştığı ortaya çıktı.

New York'u kana bulamak isteyen ancak üzerindeki patlayıcıları hedeflediği gibi infilak ettiremeyince yaralı olarak yakalanan 27 yaşındaki Akayed Ullah'ın saldırı öncesinde Facebook hesabından bir not paylaştığı belirtildi.

HEDEFLEDİĞİ SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİREMEDİ

ABD'nin New York kentinde üzerinde el yapımı patlayıcıları patlatan ancak hedeflediği gibi bir intihar saldırısı yapamayan ve yaralı olarak yakalanan 27 yaşındaki Akayed Ullah ile ilgili soruşturmada yeni detaylar ortaya çıkıyor.

2015 YILINA KADAR TAKSİ ŞOFÖRLÜĞÜ YAPMIŞ

2011'de ABD'de yaşayan aile üyeleri sayesinde vize aldığı ve ABD'ye geldiği belirtilen Ullah'ın, 2015 yılına kadar taksi şoförlüğü yaptığı ve sonrasında internet üzerinden radikalleştiği ifade edildi.
TRUMP'A ÖZEL NOT: ULUSUNU KORUMAYI BAŞARAMADIN

Ullah'ın özellikle Noel posterlerinin altında bir eylem planladığı ve ancak başarısız olduğu belirtildi. 27 yaşındaki şüphelinin saldırıdan önce Facebook sayfasında da bir paylaşım yaptığı ifade edildi. Soruşturma savcısı Ullah'ın Facebook sayfasında, "Trump ulusunu korumayı başaramadın" şeklinde bir paylaşım yaptığı belirtilirken, pasaportuna da "Amerika hiddetinde geber" notunu düştüğü kaydedildi.

DEAŞ OPERASYONLARINA KARŞI MİSİLLEME

Terör örgütü DEAŞ'a karşı düzenlenen operasyonlara misilleme olarak yapıldığı düşünülen eylem nedeniyle Ullah'a terör suçlamaları yöneltildi.