New York: Başbakan Erdoğan'ın New York Temasları

New York: Başbakan Erdoğan'ın New York Temasları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Beraberindeki Heyet, New York'taki Sheraton New York Hotel'de Türk Toplumu Temsilcileri ile Biraraya Geldi.

New York: Başbakan Erdoğan'ın New York Temasları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet, New York'taki Sheraton New York Hotel'de Türk Toplumu temsilcileri ile biraraya geldi.

Erdoğan Türk Toplumu temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada, "Özellikle ABD'de ülkemizi başarıyla temsil ettiğinizden dolayı sizi en kalbi duygularla selamlıyorum. Türkiye ve ABD, yarım yüzyılı aşkın bir süredir hür milletler topluluğunun ortak değerlerini korumak amacıyla yakın işbirliği ve dayanışma içinde olmuştur. Başta terörle mücadele olmak üzere ikili işbirliğimizin daha da ileri götürülmesi için yakın işbirliğimiz devam etmektedir. Bir yandan ekonomik reform ve istikrar programını sürdürüyor, bir yandan da yeni yatırımlar yapılması ve iş sahalarının açılması için gayretler sarf ediyoruz. Özellikle son 4 yıl içerisinde gerek ekonomi, gerek Türkiye'nin dıştaki itibarını güçlendirmeye çalıştık. AB süreci içerisinde Türkiye'nin eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette ve ulaşımda nereden nereye geldiğini görebilirsiniz" dedi.