New York: Başbakan Erdoğan'ın ABD Ziyareti

New York: Başbakan Erdoğan'ın ABD Ziyareti

Medeniyetler İttifakı Toplantısı Çerçevesinde ABD'nin New York Kenti'nde Bulunan Birleşmiş Milletler (BM) Merkezinde Temaslar Gerçekleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurul Başkanı Sheika Haya Rashed Al Khalife ile Biraraya Geldi.

New York: Başbakan Erdoğan'ın ABD Ziyareti

Medeniyetler İttifakı toplantısı çerçevesinde ABD'nin New York Kenti'nde bulunan Birleşmiş Milletler (BM) merkezinde temaslar gerçekleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurul Başkanı Sheika Haya Rashed Al Khalife ile biraraya geldi.

Başbakan Erdoğan, BM temaslarına devam ediyor. Türkiye saatiyle akşam sıralarında düzenlediği basın toplantısının ardından BM Genel Kurul Başkanı Khalife ile biraraya gelen Erdoğan, görüşmede özellikle Kıbrıs sorunu üzerinde durdu. Filistin'de yapılan erken seçim çağrılarını da eleştiren Erdoğan, Türkiye'de Kürt vatandaşların eşit haklara sahip olmaması gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Erdoğan, BM yetkilileriyle her görüşmesinde Kıbrıs konusunu gündeme getireceğini yineledi.

Başbakan Erdoğan, temasları çerçevesinde ABD eski Başkanı Bill Clinton ile Clinton'ın Harlem'deki ofisinde de bir görüşme gerçekleştirdi.

Kaynak: İHA