New Mexico Haberleri

New Mexico haber, New Mexico son dakika haberleri ve gelişmeleri.

New Mexico - 29.04.2013
Her şey burada başlamıştı!
Bill Gates ve Paul Allen, 1975 yılında adını Microsoft koydukları ufak bir firma ile yola çıktılar. New Mexico'nun, pek de bilinmeyen Albuquerque kısmının, "Route 66" bölümünde yer alan Sundowner isimli Motel odasında başladı hikaye.
New Mexico - 17.04.2013
Bostonlular Patlamaların Şokunu Atlatmaya Çalıyor
Dünyanın en büyük maratonlarından biri olan Boston Maratonu'na katılmak için, New Mexico eyaletinden Bostan'a gelen Beth Ulibari, olaydan yara almadan kurtulanlardan.
New Mexico - 13.03.2013
Microsoft için şok iddia!
New Mexico Üniversitesi'nde öğrenci olan Jeffrey Knockel'in Tom-Skype uygulamasında keşfettiği kodlar şöyle çalışıyor: Çin'den bağlanan kullanıcıların gönderdiği yazılı mesajlarda belirli kelimeler (örneğin, Uluslar arası Af Örgütü ya da Tienanmen gibi) kullanıldığında harekete geçen sistem tüm diyalogu takibe alıyor, gönderici ve alıcıya ait bilgileri kaydediyor.
New Mexico - 13.03.2013
Yaşadığı Mekanı Tasarlayan Çocuklar Daha Başarılı
Acer, araştırmaları sonunda ABD'nin New Mexico Üniversitesi'nde konuyla ilgili 30 yıldır ders verildiğini belirlediğini ve üniversite yönetimiyle temasa geçtiğini kaydetti.
New Mexico - 22.02.2013
Telesiyejden Yere Çakılma Anı Kamerada
ABD'nin New Mexico kentinde kayak yapmak üzere telesiyejle dağa çıkan bir genç, 15 metre yükseklikten yere çakıldı.
New Mexico - 20.02.2013
ABD'de Benzin Fiyatı 32 Günde 46 Cent Zamlandı
NEW JERSEY EN UCUZ 10 EYALET İÇİNDE AAA tarafından Amerika genelinde benzin galon fiyatının 3 dolar 77 cent olduğu açıklanıken en ucuz 10 eyalet sıralaması şöyle; Wyoming (3.167), Montana (3.218), Utah (3.365), New Mexico (3.
New Mexico - 19.02.2013
Çek Cumhuriyeti'nden Hocalı Soykırımı Desteği
Geçtiğimiz ay Hocalı faciasını soykırım olarak ABD'nin Arkansas ve New Mexico eyalet meclisleri de tanımıştı.
New Mexico - 10.01.2013
Süper bilgisayarın acı sonu!
University of New Mexico'daki Encanto isimli süper bilgisayar da bu duruma maruz kalanlardan.
New Mexico - 08.01.2013
Google Başkanı Schmidt, Kuzey Kore'de
Pyongyang'daki üniversitenin öğrencileri, New Mexico Valisi Bill Richardson'un da eşlik ettiği Schmidt'e, Google ve Wikipedia'dan nasıl araştırma yaptıklarını gösterdi.
New Mexico - 07.01.2013
Google Ceo'sundan Kuzey Kore'ye Ziyaret
Eric Schmidt, son yirmi yıl içinde birçok kez Kuzey Kore'ye ziyaretlerde bulunan eski New Mexico Valisi Bill Richardson ile birlikte bugün başkent Pyongyang'a gitmek için Pekin'den ayrıldı.
New Mexico - 07.01.2013
Google ve Eski ABD Valisinden Kuzey Kore Ziyareti
Google İcra Kurulu Başkanı Eric Schmidt ve ABD'nin New Mexico eyaletinin eski valisi Bill Richardson bugün özel bir ziyaretle Kuzey Kore'de bulunuyor.
New Mexico - 07.01.2013
Google'dan Kuzey Kore'ye Diplomatik Ziyaret
Eric Schmidt, son yirmi yıl içinde birçok kez Kuzey Kore'ye ziyaretlerde bulunan eski New Mexico Valisi Bill Richardson ile birlikte bugün başkent Pyongyang'a gitmek için Pekin'den ayrıldı.
New Mexico - 07.01.2013
Google Başkanı Schmidt, Kuzey Kore'de
Schmidt, aralarında ABD'nin eski New Mexico Valisi Bill Richardson ve Google Ideas düşünce kuruluşu başkanı Jared Cohen'in de bulunduğu heyette yer alıyor.
New Mexico - 07.01.2013
Google Kuzey Kore Yolcusu
Google İcra Kurulu Başkanı ve ABD'nin New Mexico eyaletinin eski valisi Bill Richardson, Kuzey Kore'yi ziyaret edecek.
New Mexico - 03.01.2013
ABD Yönetimi, Google Başkanının Kuzey Kore'ye Planladığı Ziyareti "Yararlı" Bulmuyor
ABD yönetimi, Google İcra Kurulu Başkanı Eric Schmidt ve New Mexico eyaletinin eski valisi Bill Richardson'ın Kuzey Kore'ye yapmayı planladığı seyahate muhalefetini dile getirdi.
New Mexico - 03.01.2013
ABD Yönetimi: Google Yöneticisinin Kuzey Kore'yi Ziyareti Uygun Olmaz
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, Eric Schmidt'in eski New Mexico Valisi Bill Richardson ile yapmayı planladığı ziyaretin zamanlama açısından uygun olmayacağını ifade etti.
New Mexico - 28.12.2012
Audi Atık Suyu Yakıta Dönüştürüyor
Audi mühendisleri, ABD'nin New Mexico eyaletindeki araştırma merkezinde, atık suyu sentetik yakıta çevirmeyi başardı.
New Mexico - 22.12.2012
ABD Ulusal Nükleer Güvenlik Dairesi Başkanı D'agostino İstifa Ediyor
D'Agustino, ABD'nin New Mexico eyaletindeki Sandi ve Los Alamos'taki ulusal laboratuvarların çalışmalarını denetleyen ve fon sağlayan kurumun 2007'den beri başkanlığını yürütüyordu.
New Mexico - 30.11.2012
"Bu Benim Şehrim" Fotoğraf Yarışması
New Mexico'da National Geographic Expeditions fotoğrafçılık atölyesine katılma fırsatını kaçırmayın
New Mexico - 13.11.2012
National Geographic Expeditions Fotoğrafçılık Atölyesi
New Mexico'da National Geographic Expeditions fotoğrafçılık atölyesine katılma fırsatını kaçırmayın.
New Mexico - 07.11.2012
"Bu Benim Şehrim" Fotoğraf Yarışması
Dünyaca ünlü fotoğrafçı Reza Deghati'nın jürisinde olduğu ve Samsung tarafından düzenlenen "Bu Benim Şehrim" fotoğraf yarışması başladı Samsung'un Smart Fotoğraf makinelerinin tanıtım etkinlikleri kapsamında düzenlenecek fotoğrafçılık semineri için Türkiye'ye gelen Reza aynı zamanda Facebook üzerinden gerçekleştirilecek "Benim Şehrim" konseptli yarışmanın da jüri üyesi olarak görev yapıyor. Birincinin New Mexico'nun başkenti Santa Fe'de National Geographic kaşifleri eşliğinde unutulmaz bir National Geographic Expeditions fotoğrafçılık atölyesine katılma hakkı kazanacağı yarışma 5 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.
New Mexico - 07.11.2012
ABD Başkanlık Seçimi
Obama'nın 303 delegeyi kazandığı eyaletler ve delege sayıları şöyle: New York 29, California 55, Illinois 20, Pennsylvania 20, Ohio 18, Michigan 16, New Jersey 14, Virginia 13, Washington 12, Massachusetts 11, Minnesota 10, Maryland 10, Wisconsin 10, Colorado 9, Connecticut 7, Oregon 7, Nevada 6, Iowa 6, New Mexico 5, Maine 4, Rhode Island 4, Hawaii 4, New Hampshire 4, Vermont 3, Delaware 3.
New Mexico - 07.11.2012
Barack Obama, İkinci Kez ABD Başkanı
İkinci Dünya Savaşından bu yana, eski başkan Bill Clinton ile birlikte yeniden seçilen ikinci Demokrat Partili ABD Başkanı olan Barack Obama'ya, 52 milyon 71 bin 449 Amerikalı seçmen oy verdi. Obama, Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Connecticut, New York, New Jersey, Maryland, Pennsylvania, Virginia, Ohio, Michigan, Wisconsin, Illinois, Iowa, Minnesota, Hawaii, Colorado, New Mexico, California, Nevada, Washington, Oregon eyaletleri ile özel statü taşıyan başkent Washington'da Seçiciler Kurulu'nun oylarını kazandı.
New Mexico - 07.11.2012
53 Milyon Kişi Obama Dedi
Iowa, Ohio, Oregon, California, Hawaii, Washington, New Mexico,Minnesota, New Hampshire, Wisconsin, Pennsylvania, Michigan, New York, Connecticut, Delawere, Illinois, Maine, Maryland, New Jersey, Massachusetts, Rhode Island ve Vermont eyaletlerinde zafer kazanan Obama aynı zamanda, eyaletlerden farklı bir statüye sahip başkent Washington DC'de de galip geldi.
New Mexico - 07.11.2012
Samsung Liderliği Hedefliyor
Samsung Electronics'in içinde ödüllü NX serisi fotoğraf makinesi ailesinin de bulunduğu Smart Fotoğraf Makinelerinin tanıtımı için Türkiye'ye gelen Reza; Bahçeşehir Üniversitesi'nde tüm fotoğraf tutkunlarının ilgiyle izlediği bir fotoğrafçılık semineri verdi Seminer öncesinde yapılan basın toplantısında konuşan Samsung Türkiye Dijital Görüntüleme Satış ve Pazarlama Müdürü Cenk Güler: "Dünyanın en ünlü fotoğrafçılarından biri olan Emmy Ödüllü National Geographic Fotoğrafçısı Reza'yı bugün burada ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Kendisi aynı zamanda Facebook üzerinden gerçekleştirilecek "Benim Şehrim" konseptli yarışmamızın da  jüri üyesi olacak. 5 Kasım-3 Aralık 2012 tarihleri arasında yapılacak yarışmada konsept birincileri Samsung smart fotoğraf makinesi kazanırken, yarışma ana birincisi ise bir yakınıyla birlikte National Geographic kaşifi Nevada Wier eşliğinde New Mexico'nun başkenti Santa Fe'de unutulmaz bir National Geographic Expeditions fotoğrafçılık atölyesine katılma hakkı kazanacak" dedi.
New Mexico - 07.11.2012
ABD Başkanlık Seçimi
Virginia, Colorado, Iowa, Ohio, Nevada, California, Hawaii, Washington, New Mexico, Minnesota, New Hampshire, Wisconsin, Pennsylvania, Michigan, New York, Connecticut, Delawere, Illinois, Maine, Maryland, New Jersey, Massachusetts, Rhode Island ve Vermont eyaletlerinde zafer kazanan Obama aynı zamanda, eyaletlerden farklı bir statüye sahip başkent Washington DC'de de galip geldi.
New Mexico - 07.11.2012
ABD Başkanlık Seçimi
Iowa, Ohio, Oregon, California, Hawaii, Washington, New Mexico, Minnesota, New Hampshire, Wisconsin, Pennsylvania, Michigan, New York, Connecticut, Delawere, Illinois, Maine, Maryland, New Jersey, Massachusetts, Rhode Island ve Vermont eyaletlerinde zafer kazanan Obama aynı zamanda, eyaletlerden farklı bir statüye sahip başkent Washington DC'de de galip geldi.
New Mexico - 07.11.2012
Zafer Obama'nın
Başkan Barack Obama ikinci dönem seçilmeyi garantiledi.
New Mexico - 07.11.2012
ABD Başkanlık Seçimi
California, Hawaii, Washington, New Mexico, Minnesota, New Hampshire, Wisconsin, Pennsylvania, Michigan, New York, Connecticut, Delawere, Illinois, Maine, Maryland, New Jersey, Massachusetts, Rhode Island ve Vermont eyaletlerinde zafer kazanan Obama aynı zamanda, eyaletlerden farklı bir statüye sahip başkent Washington DC'de de galip geldi.
New Mexico - 07.11.2012
ABD Başkanlık Seçimi
New Mexico, Minnesota, New Hampshire, Wisconsin, Pennsylvania, Michigan, New York, Connecticut, Delawere, Illinois, Maine, Maryland, New Jersey, Massachusetts, Rhode Island ve Vermont eyaletlerinde zafer kazanan Obama aynı zamanda, eyaletlerden farklı bir statüye sahip başkent Washington DC'de de galip geldi.
New Mexico - 07.11.2012
ABD Başkanlık Seçimi
ABD başkanlık seçiminde Demokrat Parti'nin adayı Barack Obama New Mexico'yu, Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Mitt Romney ise Missouri'yi kazandı.
New Mexico - 06.11.2012
Şimdi fotoğraflarınız Çok Daha "Sosyal"
Seminer öncesinde yapılan basın toplantısında konuşan Samsung Türkiye Dijital Görüntüleme Satış ve Pazarlama Müdürü Cenk Güler, "dünyanın en ünlü fotoğrafçılarından biri olan Emmy Ödüllü National Geographic Fotoğrafçısı Reza'yı bugün burada ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Kendisi aynı zamanda Facebook üzerinden gerçekleştirilecek "Benim Şehrim" konseptli yarışmamızın da jüri üyesi olacak. 5 Kasım-3 Aralık 2012 tarihleri arasında yapılacak yarışmada konsept birincileri Samsung smart fotoğraf makinesi kazanırken, yarışma ana birincisi ise bir yakınıyla birlikte National Geographic kaşifi Nevada Wier eşliğinde New Mexico'nun başkenti Santa Fe'de unutulmaz bir National Geographic Expeditions fotoğrafçılık atölyesine katılma hakkı kazanacak" dedi.
New Mexico - 06.11.2012
Abd, Bugün Sandık Başına Gidiyor
Bu kapsamda, toplamı 538'i bulan seçici delegelerin eyaletlere göre dağılımı şöyle: "California 55, Teksas 38, New York 29, Florida 29, Illinois 20, Pennsylvania 20, Ohio 18, Georgia 16, Michigan 16, North Carolina 15, New Jersey 14, Virginia 13, Washington 12, Massachusetts 11, Arizona 11, Tennessee 11, Indiana 11, Minnesota 10, Maryland 10, Missouri 10, Wisconsin 10, Colorado 9, South Carolina 9, Alabama 9, Kentucky 8, Louisiana 8, Oklahoma 7, Connecticut 7, Oregon 7, Arkansas 6, Mississippi 6, Utah 6, Kansas 6, Nevada 6, Iowa 6, West Virginia 5, Nebraska 5, New Mexico 5, Idaho 4, Maine 4, Rhode Island 4, Hawaii 4, New Hampshire 4, Vermont 3, Delaware 3, Montana 3, Alaska 3, North Dakota 3, South Dakota 3, Wyoming 3, Washington DC 3".
New Mexico - 04.11.2012
Obama Beyaz Saray'ı Kazansa Bile Kongre'yi Kaybedebilir
23 Demokrat Partili senatörün tekrar seçilmek için sandığa gideceği eyaletler içinde Obama'nın partisinin kaybedeceği muhtemel yerler arasında; Nebraska, Wisconsin, Montana, North Dakota, Virginia, Wisconsin, New Mexico ve Connecticut yer alıyor.
New Mexico - 31.10.2012
Felix'e Hapis Cezası Şoku
TARİHİ ATLAYIŞ İLE REKOR KIRMIŞTI Salzburglu sporcu, ABD'nin New Mexico eyaletindeki Roswell kenti yakınlarında yaptığı atlayışla tarihe geçti.
New Mexico - 30.10.2012
Ünlü Fotoğrafçı Reza Türkiye'ye Geliyor
Samsung Electronics'in içinde ödüllü NX serisi fotoğraf makinesi ailesinin de bulunduğu Smart Fotoğraf Makinelerinin yanıtımı için Türkiye'ye gelecek olan Reza; Facebook üzerinden yapılacak yarışmanın jürisi olmasının yanında 6 Kasım tarihinde de Bahçeşehir Üniversitesinde tüm fotoğraf tutkunlarına yönelik bir fotoğrafçılık semineri veriyor olacak. "Benim Şehrim" National Geographic'in ödüllü fotoğrafçılarından olan dünyaca tanınan Reza ile 5 Kasım–3 Aralık tarihleri arasında Samsung'un resmi Facebook sayfasında "Benim Şehrim" konseptiyle bir fotoğraf yarışması düzenlenecek. Yarışmada her hafta belirlenecek bir temaya paralel olarak Reza o tema kapsamında çekeceği bir fotoğrafı uygulamaya yükleyecek ve kullanıcılar da o fotoğrafı referans alarak kendi fotoğraflarını çekip yükleyecekler. National Geographic kaşifleri eşliğinde unutulmaz bir fotoğraf workshop'u kazanma şansı "Şehrin Tarihi", "Şehrin Doğal Güzellikleri", "Şehirden İnsan Manzaraları" ve "Şehrin Hayvanları" başlıklarıyla belirlenen temalarda yüklenen fotoğrafları Reza, National Geographic Channel ve Samsung üyelerinden oluşan jüri değerlendirecek ve her konseptin birincisini belirleyecek. Yarışma bitiminde 4 konseptin birincileri arasından ise yarışmanın ana birincisi belirlenecek. Konsept birincileri Samsung smart fotoğraf makinesi kazanmaya hak kazanırken yarışma ana birincisi ise bir yakınıyla birlikte ödüllü National Geographic kaşifi Nevada Wier eşliğinde Santa Fe'de unutulmaz bir National Geographic Expeditions fotoğraf workshop'u kazanacak. 7 gün boyunca New Mexico'nun başkenti Santa Fe'nin eşsiz manzarasını, Canyon Road ve Georgia O'Keeffe's Ghost Ranch'de güneşin doğuşunu uzmanların eşliğinde görüntüleme şansına sahip olacak.
New Mexico - 24.10.2012
"Korkusuz Felix"Ten BM Genel Sekreteri Ban'a "Hava Dalışı Dersi" Teklifi
43 yaşındaki ordudan emekli paraşütçü Baumgartner, 14 Ekim'de, 39 kilometre yükseklikteki stratosfer katmanına helyum balonu ile çıkmış ve ses duvarını aşan bir hızla ABD'nin New Mexico çölüne inmeyi başararak dünya rekoru kırmıştı.
New Mexico - 23.10.2012
Ünlü Fotoğrafçı Reza Türkiye'ye Geliyor
National Geographic kaşifleri eşliğinde unutulmaz bir fotoğraf workshop'u kazanma şansı "Şehrin Tarihi", "Şehrin Doğal Güzellikleri", "Şehirden İnsan Manzaraları" ve "Şehrin Hayvanları" başlıklarıyla belirlenen temalarda yüklenen fotoğrafları Reza, National Geographic Channel ve Samsung üyelerinden oluşan jüri değerlendirecek ve her konseptin birincisini belirleyecek. Yarışma bitiminde 4 konseptin birincileri arasından ise yarışmanın ana birincisi belirlenecek. Konsept birincileri Samsung smart fotoğraf makinesi kazanmaya hak kazanırken yarışma ana birincisi ise bir yakınıyla birlikte ödüllü National Geographic kaşifi Nevada Wier eşliğinde Santa Fe'de unutulmaz bir National Geographic Expeditions fotoğraf workshop'u kazanacak. 7 gün boyunca New Mexico'nun başkenti Santa Fe'nin eşsiz manzarasını, Canyon Road ve Georgia O'Keeffe's Ghost Ranch'de güneşin doğuşunu uzmanların eşliğinde görüntülemeşansına sahip olacak.
New Mexico - 15.10.2012
Felix Defalarca Paraşütle Atlamış
ABD'nin New Mexico eyaletindeki Roswell uzay üssünden özel bir kapsül ve tulum içinde çıktığı 38 bin 700 metreden Dünya'ya atlayan Felix Baumgartner'in, bundan 7-8 yıl önce Antalya'da özel gösteri atlayışları gerçekleşterdiği ortaya çıktı.
New Mexico - 15.10.2012
Felıx, Uzaydan Dünyaya Sesten Hızlı İndi
Baumgartner 39.045 metre yükseklikte kapsülünden atlayıp dünyaya doğru düştü, stratosferin vakuma yakın ortamında 1.342,8 km/s hıza kadar çıktı, ardından atmosfere girerek yavaşladı ve 4: 20 dakika boyunca serbest düşüş yaptıktan sonra paraşütünü açarak New Mexico çölüne sağ salim indi.
New Mexico - 15.10.2012
Uzaydan Dünya'ya Rekor Dolu Atlayış
'Korkusuz Felix' unvanıyla tanınan Avusturyalı ekstrem sporcu Felix Baumgartner, tüm dünyanın merakla beklediği uzaydan Dünya'ya 'ölümcül' atlayışını başarıyla gerçekleştirdi. 2 saat 35 dakikada 39 bin metre yüksekliğe ulaşan Baumgartner, 9 dakika 36 saniyede Roswell kontrol merkezinin de bulunduğu New Mexico çölünde Dünya'ya sağ salim ayak bastı.
New Mexico - 15.10.2012
Korkusuz Felix, Twıtter'ı Salladı
ABD'nin New Mexico eyaletindeki Roswell kenti yakınlarında, 850 bin metreküplük helyum balonunun taşıdığı bin 360 kilogram ağırlığındaki kapsülle gökyüzüne çıkan "Korkusuz Felix", yaklaşık 39 bin kilometre yükseklikten kendini boşluğa bıraktı.
New Mexico - 14.10.2012
"Korkusuz Felix"İn Tarihi Denemesi
ABD'nin New Mexico eyaletindeki Roswell kenti yakınlarında, 850 bin metreküplük helyum balonunun taşıdığı 1360 kilogram ağırlığındaki kapsülle gökyüzüne çıkan "Korkusuz Felix", yaklaşık 39 kilometre yükseklikten kendini boşluğa bıraktı.
New Mexico - 14.10.2012
Uzaydan Atlayan Adam Tarihe Geçti!
Avusturyalı maceraperest Felix Baumgartner (47), yerden 39 kilometre yukarıdan dünyaya atlayarak rekor kırdı. Dünya çapında büyük ses getiren atlayışı internet üzerinden milyonlar takip ederken yaklaşık 3 saat süren atlayış başarıyla sonuçlandı. Baumgartner, dev helyum balonuna bağlanan bir kapsülün içinde, 37 kilometre yükseklikteki stratosfer tabakasının girişine kadar yükselerek kendisini boşluğa bıraktığı atlayışla daha önceden 31 kilometre olan rekor da tarihe gömülmüş oldu. ÇOK ÖZEL KIYAFETİ Atlayış için Red Bull'un sponsorluğunda Amerika'nın New Mexico eyaletine giden Baumgartner, 100 kişilik bir ekiple 5 yıldır bu atlayış için çalışıyordu.
New Mexico - 14.10.2012
"Korkusuz Felix"İn Tarihi Denemesi
Avusturyalı ekstrem sporcu Felix Baumgartner, serbest düşüşte ses duvarını aşan ilk insan olarak tarihe geçmek için, ABD'nin New Mexico eyaletindeki Roswell kenti yakınlarında, yeni denemesi kapsamında, helyum balonu ile yükselmeye başladı.
New Mexico - 14.10.2012
"Korkusuz Felix"İn Tarihi Denemesi
Felix Baumgartner, ABD'nin New Mexico eyaletindeki Roswell kenti yakınlarında, yeni denemesi kapsamında, helyum balonu ile yükselmeye başladı.
New Mexico - 14.10.2012
"Korkusuz Felix", Ses Duvarını Aşmaya Çalışacak
Salzburglu sporcu, ABD'nin New Mexico eyaletindeki Roswell kenti yakınlarında yapacağı deneme için sabah erken saatlerde hazırlanmaya başlayacak.
New Mexico - 08.10.2012
Uzaydan Atlayış İçin Geri Sayım Başladı
Felix Baumgartner'in uzayın sınırından yapacağı atlayış için artık bütün sistemlerin hazır olduğu belirtildi. Temmuz'da son deneme atlayışı sırasında hasar gören Red Bull Stratos uzay kapsülü yüksek irtifa simülasyon testlerini geçti ve ABD'nin New Mexico eyaletinin Roswell kentinde yapılacak kalkışın tarihi 9 Ekim olarak belirlendi.
New Mexico - 06.10.2012
İpekyolu Houston'a Uzandı (Özel)
Amerikalıların yoğun ilgi gösterdiği festival alanında özellikle öğrenciler Türk yemeklerinin satıldığı standların önünde uzun kuyruklar oluşturuyor. Öğrencilerin ilgi gösterdiği standlardan biri de ebru sanatının teşhir edildiği alan. Amerika'da yaşayan ebru sanatçısı Nazlı Çizmeci gençlerin meraklı bakışları altında sanatını icra ediyor. Çizmeci, ziyaretçilerin özellikle renklerin kağıda nasıl çıktığını, kağıtta ne olduğunu, hangi boyaları kullandığını merak ettiğini söylüyor. Festivalde ilgi çeken bir diğer stand ise çeyizlik eşyaların satıldığı bölüm. Türkiye'den getirilen eşyaların yanısıra Houston'da yaşayan Türk kadınlarının hazırladığı el emeği ürünler burada görücüye çıkıyor. Özellikle rengarenk oyalı yemeniler genç kızların ilgisini çekiyor. New Mexico eyaletinden sırf festival için gelen Amerikalı Satdashan Khalsa festivalin çok güzel olduğunu özellikle yemeklerin ve tanıtılan sanatların görülmeye değer cinsten olduğunu söyledi.
New Mexico - 03.10.2012
36 Bin Metreden Atlayacak
Avusturyalı 43 yaşındaki paraşüt sporcusu Felix Baumgartner, geçen Mart ayında 50 metre uzunluğunda bir helyum balonunun taşıdığı kapsülle yerden 21 bin 800 metre yükseklikten atlayarak saatte 587 km hıza ulaştı. Baumgartner, bu atlayışla sıvıların, kanın buharlaştığı ve insan hayatının tehlikeye girdiği, sıcaklığın sıfırın altında 60 santigrat dereceye yaklaştığı, 19 bin metre civarlarındaki Armstrong Sınırı'nı geçmişti. Atlayıştan sonra Baumgartner, ellerini kımıldatamadığını ve soğukla mücadele etmenin çok zor olduğunu belirterek, "Hala çok heyecanlıyım, olup bitenleri kelimelerle anlatamam. Bir süre geçtikten sonra paraşütü açmak istediğimde, daha 15 bin metre yükseklikte olduğumu fark ettim" demişti. Hedefini arttıran Baumgartner, Red Bull ve NASA'nin ortak organizasyonuyla düzenlenen "Red Bull Stratos" projesinde, önümüzdeki Pazartesi, bir uzay kapsülüyle 36 bin metre yüksekliğe çıkmayı planlıyor. Hava şartları uygun olduğu taktirde öğleden sonra (yerel saate göre) gerçekleştirilecek denemede stratosfer katmanında kapsülün içinden çıkıp kendini boşluğa bırakacak. Baumgartner, bu atlayışla, daha önce Amerikan ordusundan emekli Albay Joseph Kittinger'in çıktığı 25 bin metrelik rekoru kırmayı ve serbest düşüşte ses hızını geçen ilk insan olmayı hedefliyor. 21 bin 800 metre yükseklikten yaptığı atlayışta 3 dakika 33 saniyede New Mexico çölüne iniş yapan sporcu Baumgartner'ın 36 bin metreyi 15 dakikada inmesi bekleniyor.
New Mexico - 03.10.2012
Uzaydan Dünyaya Atlayacak!
Hedefini arttıran Baumgartner, Red Bull ve NASA'nin ortak organizasyonuyla düzenlenen "Red Bull Stratos" projesinde, önümüzdeki Pazartesi, bir uzay kapsülüyle 36 bin metre yüksekliğe çıkmayı planlıyor. Hava şartları uygun olduğu taktirde öğleden sonra (yerel saate göre) gerçekleştirilecek denemede stratosfer katmanında kapsülün içinden çıkıp kendini boşluğa bırakacak. Baumgartner, bu atlayışla, daha önce Amerikan ordusundan emekli Albay Joseph Kittinger'in çıktığı 25 bin metrelik rekoru kırmayı ve serbest düşüşte ses hızını geçen ilk insan olmayı hedefliyor. 21 bin 800 metre yükseklikten yaptığı atlayışta 3 dakika 33 saniyede New Mexico çölüne iniş yapan sporcu Baumgartner'ın 36 bin metreyi 15 dakikada inmesi bekleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: New Mexico Haberleri | New Mexico Haber - Haberler - Sayfa 9 - New Mexico haberleri, son dakika new mexico haber ve gelişmeleri burada. Contemporary Istanbul'da Sergilenen Eserlerin %67'si Sahiplerini Buldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 13:22:47. #1.14#
title