New Mexico Haberleri

New Mexico haber, New Mexico son dakika haberleri ve gelişmeleri.

New Mexico - 09.04.2014
Ters Yönde Giden Alzheimer Hastasını Durdurdular
ABD polisi, aracıyla ters yönde giden 72 yaşındaki Alzheimer hastasına önce kaza yaptırdı, ardından ateş ederek şahsı yaraladı. Yaşananlar an be an kameralara yansıdı. New Mexico eyalet polisi, Las Vegas kenti yakınlarında, 4 Ocak’ta meydana gelen olayın görüntülerini ilk kez dün yayınladı.
New Mexico - 08.04.2014
Evrenin Genişleme Hızının Şimdiye Kadarki En Doğru Hesaplaması Yapıldı
Bilim adamları, Büyük Patlama'dan 3 milyar yıl sonra evrenin genişleme hızının her 44 milyon yılda yüzde 1 arttığını ortaya çıkardı.  Baryon Osilasyon Spektroskopik Araştırması'nı (BOSS) kullanan bilim adamları, evrenin genişleme hızı ile ilgili şimdiye kadarki en doğru hesaplamayı yaptıklarını açıkladı.  BOSS uluslararası bilim adamları grubu, maddenin uzaydaki dağılımının ayrıntılı haritalarını çıkararak, evrenin genişlemesini ölçmeye çalışıyor. Ölçümlerle, kozmik genişlemeye neden olan "karanlık enerji"nin gizeminin çözülmesi amaçlanıyor.   İngiltere'nin Portsmouth Üniversitesi'nden Matthew Pieri, "Bu şimdiye kadar yapılan en kesin ölçüm. Araştırma, evrenin 10 milyar yıl öncesine oranla çok daha hızlı genişlediğini kanıtlıyor. Aslında genişleme hızı, bizim beklediğimizden daha yavaş. Bu da evrenin bizim düşündüğümüzden daha farklı olduğunu, karanlık enerjinin sabit olmadığını, zamana, mekana ya da başka bir fiziksel parametreye göre değiştiğini göstermektedir" dedi.  Evren, 13,8 milyar yıl önceki Büyük Patlama'dan bu yana hızla genişliyor. BOSS grubu, genişleme hızının ilk birkaç milyar yıl boyunca yerçekiminin etkisiyle yavaş olduğunu, 6 milyar yıl önce ise evrenin karanlık enerjinin etkisiyle hızla genişlemeye başladığını savunuyor.  Grup, evrenin genişleme hızını bulmak için birbirinden bağımsız iki ölçüm yapıyor. İlkinde son derece parlak olan yıldızsı gökcisimlerinin dağılımının haritası çıkarılıyor. İkinci ölçümde ise bu gökcisimlerinden yayılan ışık, hidrojen gazı bulutlarının konumlarının belirlenmesi için kullanılıyor.  New Mexico'da kurulu 2,5 metrelik bir teleskobu kullanan BOSS grubu, 140 bin yıldızsı gökcisminin ışığını kullanarak Büyük Patlama'dan birkaç milyar yıl sonraki evrende hidrojen gazı bulutlarının dağılımının haritasını çıkardı.
New Mexico - 06.04.2014
En Kötü Oyun, Mezarda Mı?
ABD'nin New Mexico eyaletinde Alamogordo'nun kumlu yüzeyinin altına gömüldüğü söylenen satılmamış binlerce E.
New Mexico - 22.03.2014
Israil'le İlgili Karalama Kampanyasına Teksas'tan Cevap
Konuyla ilgili açıklama yapan Raindrop Türk Kültür Merkezi, sosyal medyada bir kısım çevrelerin gündeme getirdikleri 2010 yılında Israil'e yapılan para yardımının, Israil'de 40 kişinin ölümüyle sonuçlanan devasa orman yangını ile ilgili olduğunu açıkladı. Kültür Merkezi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, yangın felaketinin yaşanmasından sonra, sadece yangın bölgesine yapılacak yardım için bir kampanya başlatıldığı ve Houston şehrinde yaşayan gönüllü insanların bunu desteklediği ifade edildi. Israil'de yaşanan büyük felaket sonrası sadece kendilerinin değil, birçok kurum ve kuruluşun yardım desteğinde bulunduğunu hatırlatan Raindrop Türk Kültür Merkezi Başkanı Mehmet Okumuş, "Aynı felaket meydana geldiği takdirde tekrar yardımda bulunuruz." dedi. Okumuş, derneklerinin din, dil, ırk, etnik ayrımı gözetmeksizin felaketzedelere ve yardıma muhtaçlara yardım elini uzattığını, bu bağlamda Haiti depremi, Pakistan seli, Van depremi, Japonya tsunami felaketi, New Mexico ve Teksas yangını, Oklahoma ve Missippi sel felaketi için de yardım kampanyalarına katıldıklarını belirtti.
New Mexico - 13.03.2014
Kanada'daki "Gizemli Sesler"Le İlgili Rapor Bakanlıklara Sunuldu
ABD'nin İndiana eyaletine bağlı Kokoma kasabası, New Mexico eyaletindeki Taos kasabası, İngiltere'nin Bristol kenti, Avustralya'nın Sydney ve Kanada'nın Windsor kentlerinde duyulan ve "hum" olarak adlandırılan seslerin, etkili oldukları bölgelerin sakinleri üzerinde olumsuz etki bıraktığı ileri sürülüyor.
New Mexico - 14.02.2014
Google Bilim Fuarı 2014'e Başvurular Başlıyor
Virgin Galactic, Scientific American, LEGO Education ve National Geographic işbirliğiyle düzenlenen bu yıl ki Google Bilim Fuarı'nda büyük ödülü kazanan kişi New Mexico'da bulunan Spaceport America'da uzay uçuşu için hazırlık yapan Virgin Galactic ekibine katılıp, astronotları Dünya'ya dönüşte ilk karşılayanlar arasında olma şansı yakalayacak.
New Mexico - 22.01.2014
ABD'li Senatörler İncirlik'te
Oklahoma Senatörü James Inhofe ve Arizona Senatörü John Boozman ile Florida Eyaleti temsilcileri Ander Crenshaw ve Vern Buchanan, Arkansas Eyalet temsilcisi Ann Kirkpatrick ile New Mexico Eyaleti temsilcisi Steve Pearce, üs komutanlığı yetkilileri ve burada görevli Hollanda 1.
New Mexico - 15.07.2013
Haftanın Tarihine Bakış
1945- ABD'de Robert Oppenheimer'ın geliştirdiği ilk atom bombası, New Mexico yakınlarında, çölde patlatıldı.
New Mexico - 04.06.2013
Ankisad, New Mexico Hazine Bakanı Lewis'i Ağırladı
Ankara İş Adamları ve Sanayicileri Derneği (ANKİSAD), ABD New Mexico Hazine Bakanı James B.Lewis'i Ankara'da ağırladı.
New Mexico - 12.05.2013
Quantum Internet'in 2,5 Yıldır Kullanıldığı Ortaya Çıktı
Ama bu internetin bir problemi bulunuyor. Halihazırdaki kuantum şifreleme sistemleri, tek bir fiber üzerinde noktadan, noktaya çalışıyor. Yani ancak A'dan B'ye mesaj gönderilebiliyor. Geçtiğimiz güne kadar bu mesaj içindeki yönlendirme bilgisinin okunmadan yönlendirmesi günümüz teknolojisiyle mümkün olmadığı düşünülüyordu. Ancak bunun kısmen çözüldüğü ve Quantum İnternet'in New Mexico'daki Los Alamos Ulusal Laboratuarı'nda 2,5 yıldır kullanıldığı ortaya çıktı.
New Mexico - 29.04.2013
Her şey burada başlamıştı!
Bill Gates ve Paul Allen, 1975 yılında adını Microsoft koydukları ufak bir firma ile yola çıktılar. New Mexico'nun, pek de bilinmeyen Albuquerque kısmının, "Route 66" bölümünde yer alan Sundowner isimli Motel odasında başladı hikaye.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: New Mexico Haberleri | New Mexico Haber - Haberler - Sayfa 8 - New Mexico haberleri, son dakika new mexico haber ve gelişmeleri burada. Google'un Patronundan Uzaydan Atlayış Rekoru.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.2.2021 23:47:04. #1.16#
title