New Mexico Haberleri

New Mexico haber, New Mexico son dakika haberleri ve gelişmeleri.

New Mexico - 19.02.2019
ABD'de 16 Eyaletten "Ulusal Acil Durumun" Kaldırılması İçin Dava
Trump'ın bu girişimini durdurmak için dava açan eyaletleri Colorado, Connecticut, Delaware, Hawaii, Illinois, Maine, Maryland, Michigan, Minnesota, Nevada, New Jersey, New Mexico, New York, Oregon, Virginia ve California oluşturuyor.
New Mexico - 18.01.2019
ABD'de Çığ Düştü
ABD'nin New Mexico eyaletinde bir kayak merkezinde düşen çığın altında kalan bir kişi öldü, bir kişi kurtarıldı.
New Mexico - 30.12.2018
Trump Göçmen Çocuklarının Ölümünden Demokratları Sorumlu Tuttu
Geçen hafta ailesiyle Guatemala'dan gelerek yasa dışı yollarla ABD'ye geçen 8 yaşındaki bir erkek çocuk, New Mexico eyaletindeki Alamogordo bölgesinde dün sabah rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı.
New Mexico - 27.12.2018
ABD Göçmen Çocukları Sağlık Kontrolünden Geçirecek
CBP'ye yönelik yoğun eleştiriler ABD'de son iki haftada iki mülteci çocuğun hayatını kaybetmesi CBP'ye yönelik yoğun eleştirilere neden olmuştu. Yetkililer, Aralık ayının başında Meksika sınırından ABD'ye geçtikten sonra gözaltına alınan ve bir kaç saat sonra hayatını kaybeden 7 yaşındaki Guatemalalı kız çocuğu Jakelin Caal gibi, New Mexico'da gözaltındayken öksürük, kusma ve ateş yüzünden hayatını kaybeden 8 yaşındaki Felipe Gomez Alonzo'nun ölümünün de soruşturulduğunu söyledi.
New Mexico - 26.12.2018
Abd-Meksika Sınırında Göçmen Çocukların Sağlık Kontrolünden Geçirilmesi Talimatı
Yetkililer, ailesiyle Guatemala'dan gelerek yasa dışı yollarla ABD'ye geçen 8 yaşındaki erkek çocuğunun, New Mexico eyaletinde Alamogordo bölgesinde dün sabah rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığını, soğuk algınlığı ve ateş teşhisi konulan çocuğun, ilaç verilerek taburcu edildiğini, günün ilerleyen saatlerinde mide bulantısı ve kusma şikayetiyle tekrar hastaneye kaldırıldığını ve kısa süre sonra yaşamını yitirdiğini açıklamıştı.
New Mexico - 25.12.2018
Abd-Meksika Sınırında Bir Çocuk Daha Öldü
ABD Gümrük ve Sınır Muhafaza biriminden yapılan açıklamaya göre, ailesiyle Guatemala'dan gelerek yasa dışı yollarla ABD'ye geçen 8 yaşındaki erkek çocuk, New Mexico eyaletindeki Alamogordo bölgesinde dün sabah rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.
New Mexico - 25.12.2018
Guatemalalı Bir Çocuk Göçmen Daha Gözaltında Hayatını Kaybetti
ABD Gümrük ve Sınır Koruma Birimi, gözaltında tutulan 8 yaşındaki Guatemalalı bir erkek çocuğunun hayatını kaybettiğini açıkladı. Açıklamada, pazartesi günü çocuğun rahatsızlandığı ve babasıyla birlikte ABD'nin New Mexico eyaletindeki Alamogordo'da ilçesinde yer alan bir hastaneye götürüldüğü belirtildi.
New Mexico - 15.12.2018
7 Yaşındaki Kız Çocuğu Susuzluktan Can Verdi
7 yaşındaki Jackeline Caal Maquin'in 29 yaşındaki babası Nery Caal ile New Mexico eyelati sınırından Amerika Birleşik devletlerine giriş yaparken sınır muhavızları tarafından yakalandı. Yakalandıktan bir gün sonra susuzluktan hayatını kaybetti.
New Mexico - 05.12.2018
Dha Dış - Kapkaç Yapmak İstedi, Yakalandı... Hırsıza Otobüste Dayak Kamerada
Otobüsün durağa yanaşıp kapının açılmasını bekleyen hırsı, kapı açıldıktan hemen sonra bir genç kızın elindeki telefonu alarak kaçmaya çalıştı. Kapkaçı fark eden diğer yolcular hızla hırsızı yakaladı. ABD'nin New Mexico eyaletinde kaydedildiği belirtilen görüntülerde, kapkaççının otobüsten inmek için bir yolcu gibi kapıya yaklaştığı görülüyor.
New Mexico - 24.11.2018
ABD'de Otobur Sürüngen Fosili Bulundu
New Mexico Doğa Tarihi Müzesi, New Mexico'da Alamogordo yakınında 2013 yılında Oklahoma Üniversitesi jeoloji bölümünden Ethan Schuth tarafından keşfedilen fosilin, otobur sürüngenlere ait en eski örnek olduğunu açıkladı.
New Mexico - 07.11.2018
ABD Kongresi Ara Seçimlerinde Tablo Netleşiyor
Nevada, Kansas, New Mexico, Illionis, Wisconsin, Michigan ve Maine olmak üzere 7 eyaletteki sandalyeyi Cumhuriyetçilerden alan Demokratlar, 23 eyalet valiliğini garantilerken, Cumhuriyetçilerin elinde ise 25 eyalet kaldı.
New Mexico - 07.11.2018
ABD Kongresi Ara Seçimleri
Wisconsin'den Tammy Baldwin, West Virginia'dan Joe Manchin, Minnesota'dan Amy Klobuchar, New Mexico'dan da Martin Heinrich Demokrat Partinin Senatodaki koltuklarına yeniden seçilen isimler olarak dikkati çekti.
New Mexico - 11.08.2018
ABD'de Bir Yerleşkede Aç ve Susuz Kalmış Çocukların Kurtarılması
NEW ABD'nin New Mexico eyaletinde 11 çocuğun çölün ortasındaki bir yerleşkeden aç ve susuz halde kurtarılmasıyla ilgili soruşturma kapsamında tutuklanan yetişkinlerden Sirah İbn Wahhaj'in New York'ta yaşayan babası İmam Siraj Wahhaj, oğlunun "radikal" biri olmadığını söyledi.
New Mexico - 06.08.2018
ABD'de Evde Aç ve Susuz Kalmış 11 Çocuk Kurtarıldı
ABD'nin New Mexico eyaletinde çölün ortasında bir evde çok kötü koşullarda tutulan 11 çocuk kurtarıldı.
New Mexico - 27.06.2018
ABD'de 18 Eyalet Başsavcısı Trump Yönetimine Dava Açtı
Washington DC Bölge Mahkemesi"nde California, Delaware, Illinois, Iowa, Maryland, Massachusetts, Minnesota, New Jersey, New Mexico, New York, Kuzey Carolina, Oregon, Pennsylvania, Rhode Island, Vermont, Virginia ve Washington eyaleti ve başkent Washington DC Başsavcıları tarafından açılan davada, Trump yönetiminin aralarında bebeklerin de bulunduğu çocukları ailelerinden zorla ayırma uygulamasının "insanlık dışı" ve "ABD anayasasına aykırı" olduğu vurgulandı.
New Mexico - 22.06.2018
Pentagon, Göçmen Çocuklara Ev Sahipliği Yapacak
Massachusetts, Kaliforniya, Maryland, Oregon, New Mexico, Pennsylvania, New York, New Jersey ve Minnesota Valileri ABD-Meksika sınırında bulunan Ulusal Muhafız güçlerini çekeceklerini ve yaşanan insanlık dramı için Trump yönetimine dava açacaklarını, dünyanın gözü önünde yaşanan insanlık dramının takipçisi olacaklarını ayrı ayrı ilan etti.
New Mexico - 21.05.2018
Zeka Nöronlar Arasında Bağlantıyı Azaltıyor
New Mexico ve Humboldt üniversiteleri ile Lovelace Biyomedikal ve Çevre Araştırmaları Enstitüsünün destek verdiği araştırmada, beyindeki bağlantılara mikro yapısal seviyede bir anlayış getiren nöro-görüntüleme tekniğinin kullanıldığı belirtildi.
New Mexico - 19.01.2018
ABD'de Helikopter Kazası: 5 Ölü
ABD'nin New Mexico eyaletindeki helikopter kazasında 5 kişi yaşamını yitirdi.
New Mexico - 18.12.2017
Dünyada 2017 Böyle Geçti (4)
29 Ağustos ABD'nin New Mexico eyaletindeki halk kütüphanesine düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişi öldü ve 4 kişi yaralandı.
New Mexico - 07.12.2017
ABD'de Okula Silahlı Saldırı: 3 Ölü
ABD’nin New Mexico eyaletinde bir liseye yapılan silahlı saldırıda aralarında saldırganın da olduğu 3 kişi hayatını kaybetti.
New Mexico - 21.11.2017
Görüş - Küreselleşme ve 21. Yüzyılda Çözüm Bekleyen Sorunlarımız
Bu hızlı nüfus artışının sonucunda, gözle görülen diğer bir gelişme de kırsal kesimlerden kentlere yönelik kitlesel göçler. Sanayi devrimi sonrasında Londra ve 19. yüzyılda Paris ve New York, günümüzde İstanbul, Şangay, New Mexico, Pekin, Kahire, Bangkok, Bombay ve İslamabat gibi, yüz milyonlarca insanın yaşadığı birçok devasa şehir ortaya çıkıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: New Mexico Haberleri | New Mexico Haber - Haberler - Sayfa 4 - New Mexico haberleri, son dakika new mexico haber ve gelişmeleri burada. ABD Hava Kuvvetleri Füze Vuran Lazer Sistemini Test Etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.3.2021 11:12:39. #1.14#
title