New Mexico Haberleri

New Mexico haber, New Mexico son dakika haberleri ve gelişmeleri.

New Mexico - 05.08.2020
ABD'nin ham petrol üretiminde 40 yılın en büyük aylık düşüşü
Teksas'ı günlük 353 bin varil (yüzde 29,1) düşüşle Kuzey Dakota eyaletinin takip ettiği bilgisi paylaşılırken, New Mexico, Oklahoma ve Wyoming eyaletlerinde de ham petrol üretiminin mayısta ciddi anlamda düştüğü vurgulandı.
New Mexico - 10.07.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Ülkenin New Mexico eyaletinde, salgının yayılmasını önlemek için alınan önlemlerin artırıldığı bildirildi.
New Mexico - 10.07.2020
ABD'nin New Mexico eyaletinde Kovid-19'a karşı önlemler artırılıyor
SANTA ABD'nin New Mexico eyaletinde, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını önlemek için alınan önlemlerin artırıldığı bildirildi.
New Mexico - 30.06.2020
Son dakika! ABD'de Demokrat liderlerden Trump'a "maske yasağı getir" baskısı
New Mexico Demokrat Valisi Michelle Lujan Grisham ile birlikte Utah Cumhuriyetçi Valisi Gary Herbert de cuma günü yaptıkları açıklamada, Pence'i özellikle vakaların yeni artış gösterdiği eyaletlerde maske takılmasını teşvik etmeye çağırmıştı.
New Mexico - 18.06.2020
ABD'nin 10 eyaletinde son bir haftada en yüksek vaka sayıları kayda geçti
Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre Alabama, Alaska, Arizona, Arkansas, California, Delaware, Florida, Georgia, Hawaii, Kansas, Oregon, Louisiana, Montana, Nevada, North Carolina, Oklahoma, South Carolina, Tennessee, Texas, West Virginia ve Wyoming'den bildirilen yeni vakalarda önceki haftaya göre artış gözlemlendi. Connecticut, Indiana, Maine, Mississippi, Ohio, Güney Dakota, Utah ve Washington eyaletlerinde ise sürekli olarak yeni vakaların kaydedildiği belirtildi. Colorado, Idaho, Illinois, Iowa, Kentucky, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Missouri, Nebraska, New Hampshire, New Mexico, New Jersey, New York, North Dakota, Pennsylvania, Rhode Island, Vermont, Virginia ve Wisconsin eyaletlerinde ise tespit edilen yeni vaka sayısında bir önceki haftaya göre düşüş olduğu aktarıldı.
New Mexico - 16.06.2020
ABD'nin New Mexico eyaletindeki heykel protestosunda bir kişi vuruldu
ABD'nin New Mexico eyaletine bağlı Albuquerque kentinde, Güney ve Kuzey Amerika'nın 16. yüzyılda İspanyollar tarafından işgalinin mimarlarından, eyaletin bulunduğu bölgenin eski sömürge valisi Juan Onate Salazar'ın heykelinin kaldırılması için düzenlenen protestoda, bir kişi silahlı...
New Mexico - 08.06.2020
ABD'nin New Mexico eyaletinde sağlık çalışanları arasında Kovid-19 vakaları artıyor
ABD'nin New Mexico eyaletinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilen sağlık çalışanlarının sayısının hızla arttığı bildirildi.
New Mexico - 08.06.2020
Son dakika haberi | İran Hükümet Sözcüsü: "ABD ile tüm tutukluların takasına hazırız"
Eski ABD New Mexico Eyalet Valisi Bill Richardson, tutuklu takası için İran Dışişleri Bakanı Muhammed Zarif ile görüştükleri bilgisini paylaşmıştı.
New Mexico - 07.06.2020
İran Dışişleri Sözcüsü Abbas Musevi: "Yeni tutuklu takasına hazırız"
Eski ABD New Mexico Eyalet Valisi Bill Richardson, tutuklu takası için İran Dışişleri Bakanı Muhammed Zarif ile görüştükleri bilgisini paylaşmıştı.
New Mexico - 07.06.2020
İran, tutuklu takasında ABD'yle doğrudan müzakere yapılmadığını açıkladı
Musevi, ülkenin resmi gazetesi "İran"a önceki günlerde yaptığı açıklamada, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ile ABD'nin eski New Mexico Eyalet Valisi Bill Richardson'ın birkaç ay önce tutuklu takası için görüştüklerini teyit etmişti.
New Mexico - 05.06.2020
İran Dışişleri Bakanı Zarif'in, ABD'li yetkiliyle görüştüğü doğrulandı
İran, Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in tutuklu takası için ABD'nin Eski New Mexico Eyaleti Valisi Bill Richardson ile görüştüğünü doğruladı.
New Mexico - 03.06.2020
ABD'de Demokratların ön seçimleri devam ediyor
Amerikan AP haber ajansının duyurduğu güncel sonuçlara göre Biden, Iowa, Montana, New Mexico, Güney Dakota, Maryland, Pennsylvania, Rhode Island, Indiana ve özel statüde yer alan başkent Washington DC'deki ön seçimlerden galip çıkarak delege sayısında başkanlık için gereken eşiğe biraz daha yaklaştı.
New Mexico - 01.06.2020
Haziran 2020 Dünya Gündemi
ABD'de 2020 Başkanlık Seçimleri için başkent Washington ile Pennsylvania, Maryland, Rhode Island, Montana, New Mexico ve Güney Dakota'da ön seçimler yapılacak.
New Mexico - 31.05.2020
ABD'de koronavirüsün en çok görüldüğü halk Navaho yerlileri
'HASTALIK ORANI YÜZDE 2,3' Arizona, Utah ve New Mexico eyaletlerinde 71 bin kilometrekarelik alanı kapsayan Navaho Ulusu bölgesinde, virüse yakalananların sayısının New York'u geride bıraktığı belirtildi.
New Mexico - 19.05.2020
ABD'de tavşanları etkileyen yeni ölümcül salgın uyarısı
ABD Tarım Bakanlığından yapılan açıklamada, mart başında ilk kez ülkenin güney batısındaki New Mexico eyaletinde tespit edilen virüsün Texas, Arizona, Colorado ve California eyaletlerinde yayılmaya başladığı belirtildi.
New Mexico - 19.05.2020
ABD'de Kovid-19 salgını Navajo yerli kabilesinde hızla yayılıyor
NEW ABD'de bulunan Kızılderili kabilesi Navajo Milleti'nde, kişi başına düşen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası oranının New York ve New Jersey'i geçtiği bildirildi.
New Mexico - 11.03.2020
Dünya ve Ay'ın "oksijen ikizleri" olmadığı ortaya çıktı
Science Daily'nin haberine göre, New Mexico Üniversitesi'nden bilim insanlarının yürüttüğü çalışmanın sonuçları, "Nature Geoscience" dergisinde "Dünya ve Ay'ın Farklı Oksijen İzotop Bileşimleri" başlıklı makalede yayımlandı.
New Mexico - 05.03.2020
ABD'de mahkeme, Trump'ın "Meksika'da kal" uygulamasını iki eyalette durdurdu
Mahkeme, mutabakat uygulanması konusunda, Meksika'ya sınırı olan New Mexico ve Teksas eyaletlerini ise yetki alanına girmediğinden kapsam dışı bıraktı.
New Mexico - 26.02.2020
RoboRAVE İstanbul İçin Geri Sayım
Robotların nasıl tasarlandığını, inşa edildiğini, programlandığını öğrenci ve öğretmenlere öğreten uluslararası robot yarışması RoboRAVE, 21 Mart Cumartesi günü Özyeğin Üniversitesinde İELEV Makers Kulübü ev sahipliğinde başlıyor. Merkezi Amerika'da bulunan ve ilk olarak 2001 yılında New Mexico'da düzenlenmeye başlayan RoboRAVE Robot Yarışması, Türkiye'de İstanbul Erkek Lisesiler Eğitim Vakfı (İELEV) Okulları tarafından ikinci kez gerçekleştiriliyor.
New Mexico - 26.02.2020
Uzay turizmi için rekor başvuru
Açıklamada görüşlerine yer verilen Virgin Galactic Ticari Müdürü Stephen Attenborough, talebin artmasının teşvik edici olduğunu vurguladı. Attenborough, 'Uzay Gemisi 2' isimli aracın uçuş hazırlıkları için New Mexico'daki fırlatma üssüne taşındığını, 2 aracın daha yapımına hızla devam edildiğini kaydetti.
New Mexico - 24.12.2019
New Mexico sokakları ışık festivali ile renklendirdi
ABD, New Mexico eyaletinde her yeni yıl tatilinde düzenlenen River of Lights festivali ile renklendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: New Mexico Haberleri | New Mexico Haber - Haberler - Sayfa 2 - New Mexico haberleri, son dakika new mexico haber ve gelişmeleri burada. İzmir en sevilen kent olma yolunda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 12:05:56. #1.15#
title