New Mexico Haberleri

New Mexico haber, New Mexico son dakika haberleri ve gelişmeleri.

New Mexico - 03.10.2012
36 Bin Metreden Atlayacak
Hedefini arttıran Baumgartner, Red Bull ve NASA'nin ortak organizasyonuyla düzenlenen "Red Bull Stratos" projesinde, önümüzdeki Pazartesi, bir uzay kapsülüyle 36 bin metre yüksekliğe çıkmayı planlıyor. Hava şartları uygun olduğu taktirde öğleden sonra (yerel saate göre) gerçekleştirilecek denemede stratosfer katmanında kapsülün içinden çıkıp kendini boşluğa bırakacak. Baumgartner, bu atlayışla, daha önce Amerikan ordusundan emekli Albay Joseph Kittinger'in çıktığı 25 bin metrelik rekoru kırmayı ve serbest düşüşte ses hızını geçen ilk insan olmayı hedefliyor. 21 bin 800 metre yükseklikten yaptığı atlayışta 3 dakika 33 saniyede New Mexico çölüne iniş yapan sporcu Baumgartner'ın 36 bin metreyi 15 dakikada inmesi bekleniyor.
New Mexico - 08.09.2012
Sasha Cuıc, Olin Edirne'de
Oregon State çıkışlı olan Cuic'in kariyerinde daha önce Rotterdam (Hollanda), AEL (Güney Kıbrıs), Erdemirspor (Türkiye), Los Angeles D-Fenders (NBDL), New Mexico Thunderbirds (NBDL) ve Gorgan (İran) takımları yer alıyor.
New Mexico - 31.07.2012
3 Yavru Ayı Böyle Kurtarıldı
New Mexico'nun, Ruidoso ormanlarında yaşayan 3 yavru ayı çöp konteynerinde mahsur kaldı.
New Mexico - 27.07.2012
Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Nihat Doker Ayhan'ı Suçladı
Artı Nihat Doker'e şöyle bir soru sordu, üst üste basarak üç kere tekrarladı. "siz şahsi olarak Süreyya'ya ne ceza verilmesini istiyorsunuz" dedi. Bizzat ben sizin fikrinizi soruyorum, "ne ceza verelim" dedi, "ömür boyu istiyorum" dedi. Ben orada tam da o anda bittim. Gerçekten çok zor günler geçirdim." ifadelerini kullanmış diyen Doker, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Cümlelerinde federasyonla ve şahsımla ilgili olan konuşmalar gerçek dışıdır. CAS'da Süreyya Ayhan Kop duruşması 6 saat sürmüştür. Ben Atletizm Federasyonu'nu temsilen bulundum. IAAF ise 3 avukatı ile taraf olarak bulunmuşlardır. 3 CAS hakimi, Süreyya Ayhan Kop'la ilgili 2004 yılında Edirne'den başlayıp, Amerika' nın New Mexico/Albuquerque'de şehrinde WADA yetkililerince alınan numunenin pozitif çıkmasına kadar ki süreci ele almış, sözlü ve yazılı her savunmayı en ince detayına kadar değerlendirip, karşılıklı soru-cevapları dinleyerek ve dosyalardaki somut bilgilere, belgelere dayanarak karar vermişlerdir.
New Mexico - 23.07.2012
Güneş Atmosferinin En Net Görüntüleri
ABD'nin New Mexico eyaletindeki White Sands hava üssünden 11 Temmuz'da uzaya fırlatılan 'Yüksek Çözünürlü Koronal Görüntüleyici' (Hi-C) teleskopunun ilk verileri yayınlandı.
New Mexico - 21.07.2012
Güneş'in Korkunç Yüzü
ABD'nin New Mexico eyaletindeki White Sands hava üssünden 11 Temmuz'da uzaya fırlatılan 'Yüksek Çözünürlü Koronal Görüntüleyici' (Hi-C) teleskopunun ilk verileri yayınlandı.
New Mexico - 23.05.2012
Johnny Depp Artık Bir Komançi
Halen "The Lone Ranger" (Yalnız Korucu) adlı romandan uyarlanan son filminin çekimleri nedeniyle ABD'nin New Mexico eyaletinde bulunan Depp'e fahri üyeliğin kabile şefi tarafından takdim edildiği belirtildi.
New Mexico - 11.05.2012
Hayalet Şehrin İnşa Edileceği Yer Seçildi!
New Mexico, ABD'de planlanan bir yerleşim alanı, sadece yeni teknolojilere ev sahipliği yapacak, ancak bu alanda yaşayan hiç kimse olmayacak.
New Mexico - 09.05.2012
Kilosuyla Ün Kazanan Kedi "Meow" Öldü
ABD'nin New Mexico eyaletinde, kilosuyla uluslararası ün kazanan "Meow" adlı obez kedi öldü.
New Mexico - 03.05.2012
Amerika'da İslam Yükselişte
Idaho, Montana, Wyoming, Utah, Colorado ve New Mexico eyaletlerinde ise Budist sayısının hızla arttığı ifade edildi.
New Mexico - 09.04.2012
Aşk Yemini 13 Nisan 2012'de
New Mexico'da yaşayan Kim Carpenter ve karısı Krickitt'ın başına gelen bu olay, ilk başta trajik olsa da, sonrasında muazzam engelleri aşarak birbirlerini tekrar bulan bir adam ile bir kadının umut verici destanına dönüştü ve haber olduğu andan itibaren pek çok kişinin hayatını etkiledi.
New Mexico - 20.03.2012
Ashton Kutcher Uzaya Gidiyor
Branson, Ekim 2010'da, New Mexico eyaleti çölünde kurulan, ilk ticari uzay üssü Spaceport America'nın açılışını yapmıştı.
New Mexico - 20.03.2012
Aktör Kutcher, Uzaya Gidecek
Branson, Ekim 2010'da, New Mexico eyaleti çölünde kurulan, ilk ticari uzay üssü Spaceport America'nın açılışını yapmıştı.
New Mexico - 16.03.2012
Çılgın Avusturyalı 21.800 Metreden Paraşütle Atlamayı Başardı
50 metre uzunluğunda helyum balonunun taşıdığı bir kapsülün içinde gökyüzüne tırmanan Baumgartner, 21.800 metre irtifada kendisini boşluğa bıraktı ve 3 dakika 33 saniye sonra New Mexico çölüne iniş yaptı.
New Mexico - 16.03.2012
Red Bull Stratos'un İlk Test Uçuşu Başarılı Oldu
Red BULL STRATOS'UN İLK TEST UÇUŞU BAŞARILI OLDU. - uzay alanlarından 100'e yakın üst düzey uzmandan biri. Projenin teknik müdürü Art Thompson Stealth Bomber'ın yapımında çalışmış, tıbbi müdür Dr. Jon Clark da altı Uzay Mekiği uçuşunda mürettebat cerrahı olarak görev yapmıştı. Bu test sadece kapsül sisteminin değil, stratosfer balonunun da aynen planlandığı gibi işlediğini ortaya koydu ve balon uzmanı Ed Coca da bunu teyit etti. Testten önceki gece 14.000 metreküp helyumla şişirilen hassas dev, aynen planlandığı gibi30 kilometrenin hemen altındaki bir yükseklikte uzaktan söndürüldü. Baumgartner'in içinde bulunduğu uzay kapsülü patlayıcı maddeyle balondan ayrıldı, bir paraşütün altında alçaldı ve sonra da zarar görmeden çöle indi. Bu haftanın ilk günlerindeki iki test girişimi iptal edildikten sonra nihayet testi gerçekleştiren Baumgartner yüzünde geniş bir gülümsemeyle, "Bu test ekip için bir sonraki adımdan önce mükemmel bir motivasyon görevi görecek" dedi. Önümüzdeki haftalarda New Mexico çölü aşırı rüzgârlı olacak ve bu tür balonla yükselmek imkânsız hale gelecek.
New Mexico - 16.03.2012
Red Bull Stratos'un İlk Test Uçuşu Başarılı Oldu
Red BULL STRATOS'UN İLK TEST UÇUŞU BAŞARILI OLDU.21.Red Bull Stratos projesi New Mexico'da insanlı uçuş aşamasına geçti ve Avusturyalı Felix Baumgartner yaklaşık 21.800 metre yükseklikte bir uzay kapsülünden aşağı atladı.42 yaşındaki Baumgartner...
New Mexico - 14.03.2012
Aşk Yemini 13 Nisan'da Sinemalarda
New Mexico'da yaşayan Kim Carpenter ve karısı Krickitt'ın başına gelen bu olay, ilk başta trajik olsa da, sonrasında muazzam engelleri aşarak birbirlerini tekrar bulan bir adam ile bir kadının umut verici destanına dönüştü ve haber olduğu andan itibaren pek çok kişinin hayatını etkiledi.
New Mexico - 01.03.2012
Johhny Depp'in Yeni Filmi Lone Ranger'ın Çekimlerine Başlandı
Disney ve Jerry Bruckheimer Films'in epik serüveni Lone Ranger'ın New Mexico, Arizona, Utah ve Colorado'da yapılacak olan dış çekimlerine başlandı.
New Mexico - 16.02.2012
Yerken Bir Kez Daha Düşünün!
New Mexico Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde kurulan Acı Biber Enstitüsü araştırmacıları, dünyanın en acı biberini bulabilmek için aylar süren bir araştırma yaptı.
New Mexico - 07.02.2012
37 Bin Metreden Dünya'ya Atlayacak
ABD'nin Teksas eyaletinde Brooks üssünde yerdeki denemeleri başarıyla tamamlayan Baumgartner, atlayış için New Mexico'daki Roswell'den havalanacak.
New Mexico - 09.01.2012
Oğlunu Kurtarmak İçin Hiç Düşünmeden Kanalizasyon Çukuruna Atladı
Olay, Amerika Birleşik Devletleri'nin New Mexico eyaletine bağlı Albuquerque şehrinde yaşandı.
New Mexico - 12.12.2011
TV'de İlk Kez Kanıma Gir
LET ME IN Yönetmen, "Cloverfield/Canavar"dan tanıdığımız Matt Reeves… Dondurucu soğuğun hüküm sürdüğü New Mexico'daki bir kasaba… Annesi ve babası ayrılan Owen (Kodi Smit-McPhee) okulda da zor günler geçirmekte, diğer çocukların baskısına ve şiddetine maruz kalmaktadır.
New Mexico - 05.10.2011
ABD'de Listera Salgını : 18 Ölü
Ölenlerin 5'inin New Mexico, 5'inin Kolorado, 2'sinin Teksas, 2'sinin Kansas'tan olduğu, Maryland, Missouri, Nebraska ve Oklahoma'da da birer kişinin hastalıktan yaşamını yitirdiği belirtildi.
New Mexico - 30.09.2011
Esogü Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğüne Prof. Dr. Taban Atandı
Lisans eğitim ve öğrenimini Anadolu Üniversitesinde (AÜ), yüksek lisansını ABD'deki New Mexico State Üniversitesi İktisat Teorisi Anabilim dalında, doktorasını AÜ Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamlayan Taban, akademik hayata 1997 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İİBF İktisat Bölümünde başladı.
New Mexico - 23.09.2011
Polisten Kaçan Alkollü Sürücü Öyle Birşey Yaptı Ki...
Amerika'nın 'Southwest' Bölgesi'nde bulunan New Mexico eyaletinde iki şehir boyunca süren kovalamacada Santa Fe şehrinde kaçışını sürdüren 26 yaşındaki alkollü genç polisin değil ihtiyacının sıkıştırmasına dayanamayarak yol kenarında 'çiş molası' verdi.
New Mexico - 17.09.2011
Obama'nın Şansı Giderek Azalıyor
SEÇİMLERDE 9 EYALET ÇOK ÖNEMLİ VE OBAMA'NIN DURUMU KRİTİK Başkanlık seçimlerinde Amerika'nın 50 eyaleti içinde özellikle 9 eyaletin hangi partiyi destekleyeceği kritik önem arz ediyor. Genel olarak Amerika'nın iç ve güney bölgeleri Cumhuriyetçi Parti'ye oy verirken ülkenin Doğu ve Batı kıyıları ile nispeten kuzey eyaletleri Demokrat Partiyi destekliyor. Florida, Pennslyvania, Virgina, Ohio, Colorado, Iowa, Indiana, New Mexico ile Nevada eyaletleri ise Amerikan siyasetinde ayrı bir öneme sahiptir.
New Mexico - 09.09.2011
200 Milyon Dolara Kurulan Hayalet Kasaba
Hayalet kasabalar sadece filmlerde olur sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bir firma ABD'nin New Mexico eyaletinde modern bir hayalet kasaba kurdu.
New Mexico - 23.08.2011
ABD'de 5, 3 Büyüklüğünde Deprem
ABD'de 5, 3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Amerikan Jeofizik Kurumu, depremin ülkenin orta kesimindeki Colorado ve güneyindeki New Mexico eyaletleri arasındaki dağlık bölgede meydana geldiğini duyurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: New Mexico Haberleri | New Mexico Haber - Haberler - Sayfa 10 - New Mexico haberleri, son dakika new mexico haber ve gelişmeleri burada. Korkusuz Felix, Twıtter'ı Salladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.3.2021 10:59:13. #1.16#
title