'Nevzad Atlığ ve Yılmaz Öztuna'ya Saygı Konseri"

'Nevzad Atlığ ve Yılmaz Öztuna'ya Saygı Konseri"

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Köksal Toptan, TBMM'de Düzenlenen Saygı Konserinde, Klasik Türk Müziğinin Emektarları Nevzad Atlığ ve Yılmaz Öztuna'ya Plaket Verdi.

'Nevzad Atlığ ve Yılmaz Öztuna'ya Saygı Konseri

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Köksal Toptan, TBMM'de düzenlenen saygı konserinde, Klasik Türk Müziğinin emektarları Nevzad Atlığ ve Yılmaz Öztuna'ya plaket verdi.

Köksal Toptan, Türk Musikisi Vakfının TBMM Tören Salonunda düzenlediği, "Nevzad Atlığ ve Yılmaz Öztuna'ya Saygı Konseri"nin başlangıcında yaptığı konuşmada, yabancı kültürlerle uzlaşan ve onları kendi kültürüyle birlikte yaşatan toplumların geleceğinin parlak olacağını ifade etti. Toptan, yozlaşmadan uzlaşabilmenin en temel alt yapısının kültürel varlık olduğunu söyledi.

Toptan, "Sağlam bir kültür dokusunun en önemli unsuru sanattır. Sanatın her dalında ilerleyebilen, kendini kanıtlayabilen toplum, sağlam bir kültür dokusuna sahip olur. Klasik Türk Müziği geçmişi bize getiren ve bizi de geleceğe taşıyacak olan en önemli müziğimizdir. Üzülerek ifade etmek gerekir ki öz müziğimize, kendi müziğimize çok fazla sahip çıktığımızı söylemekte zorluk çekiyoruz" dedi.

Daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Klasik Türk Müziği Korosu bir konser verdi.