Nevşehirde Kaza 1 Ölü

Nevşehirde Kaza 1 Ölü

Nevşehir, Belediyesi'ne ait temizlik aracının iki tırın arasına sıkışması sonrasında meydana gelen kazada, bir temizlik işçisi öldü, biri belediye işçisi iki kişi de yaralandı.

Nevşehirde Kaza 1 Ölü

Nevşehir, Belediyesi'ne ait temizlik aracının iki tırın arasına sıkışması sonrasında meydana gelen kazada, bir temizlik işçisi öldü, biri belediye işçisi iki kişi de yaralandı.Akşam saatlerinde Nevşehir- Aksaray Çevre yolu üzerinde,Gülşehir Köprülü Kavşağa yaklaşık 200 metre kala, bir yolcu otobüsünden inerek yolun karşısına geçmeye çalışan Gülbahar Turan'a (60) üzerinde traktör yüklü 50 FN 159 plakalı Ahmet İnci(44) idaresindeki Tır çarptı. Bu arada Nevşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne ait Mahmut Bulut'un kullandığı 50 EU 088 plakalı kamyonet de tır dorsesine arkadan çarptı. Aynı yöne doğru seyir eden Namık Kemal Altun (48) yönetimindeki 38 TP 461 plakalı seramik yüklü Tır, Belediye aracına çarptı. Her iki tırın arasında kalan resmi araç hurdaya döndü.

Zincirleme olarak meydana gelen kazada her iki tırın arasında hurdaya dönen Nevşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne ait araç olay yerine çağrılan İş makineleri ve Belediye İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından araç sürücüsü Mahmut Bulut(45) yaralı olarak çıkartılırken, Nevşehir İ.Şevki Atasagun Devlet Hastanesine kaldırılırken araç sürücüsünün yanında bulunan Belediye Temizlik işçisi Levent Eroğlu(30) olay yerinde hayatını kaybetti.Yaklaşık 2 saat süre ile Nevşehir 'Aksaray karayolu trafiğe kapatılırken kaza ile ilgili soruşturmaya başlandığı bildirildi.