Nevşehir Yöresine Ait Yemekler Tanıtıldı

Nevşehir Yöresine Ait Yemekler Tanıtıldı

İstanbul'da Nevşehirliler Derneği tarafından düzenlenen gece de Nevşehir yöresine ait yemekler tanıtıldı.

Nevşehir Yöresine Ait Yemekler Tanıtıldı

İstanbul'da Nevşehirliler Derneği tarafından düzenlenen gece de Nevşehir yöresine ait yemekler tanıtıldı. Etkinliğe İstanbul'da yaşayan Nevşehirliler büyük ilgi gösterdi.

İstanbul Nevşehirliler Derneği tarafından Tuzla Semiha Kibar Sosyal Tesislerinde düzenlenen etkinliğe Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Muammer Özdemir, İşadamı Hamza Ertaş ve Veysel Ertaş ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Burada konuşan İstanbul Nevşehirliler Derneği Başkanı Mustafa Şen, İstanbul'da yaşayan binlerce Nevşehirliyi bir araya getirmenin ve onlara destek olmanın yanında dernek olarak Nevşehir'i tanıtmak amacıyla da çeşitli çalışmalar yaptıklarını kaydetti. Şen, İstanbul'da yaşayan Nevşehirli vatandaşların derneklerine büyük ilgi gösterdiklerini ve bu ilgi ve destek sayesinde önümüzdeki yıllarda farklı projeleri hayata geçirmeye hazırlandıklarını kaydetti.

Şen konuşmasının ardından derneğe olan katkılarından dolayı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'ya plaket verdi.

Programda daha sonra katılımcılara

Nevşehir yöresine ait testi kebabı, çömlek fasulyesi, yaprak sarması, güveç, köftür, kuru üzüm, pekmez, patatesli ekmek ve kuru kayısı ikram edildi. - NEVŞEHİR