Nevşehir Valisi Osman Aydın Göreve Başladı

Nevşehir Valisi Osman Aydın Göreve Başladı

Konya Valiliği Görevinden Nevşehir'e Atanan Osman Güneş, Şehre Gelerek Göreve Başladı.

Nevşehir Valisi Osman Aydın Göreve Başladı

Konya Valiliği görevinden Nevşehir'e atanan Osman Güneş, şehre gelerek göreve başladı.

Nevşehir Şehitler Parkı yanında Nevşehir Vali Vekili Ruhi Paker, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Esat Mahmut Apaydın, Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Tatar, Nevşehir Emniyet Müdürü Dr. Ömer Gurulkan ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Osman Aydın ve eşi Muradiye Aydın daha sonra Nevşehir Valiliği'ne geçti.

Vali Aydın göreve başlamadan önce Nevşehir Valiliği önündeki Nevşehir Emniyet Müdürlüğü tören mangasına mensup görevli polis memurları, selamlama öncesinde titiz bir hazırlık süreci yaşadı. Bir polis, tören mangasındaki görevli arkadaşlarının ayakkabılarının daha düzenli hale getirilmesi için titiz bir çalışma yaptı. Bu çalışma objektiflere yansıdı. Burada Nevşehir Emniyet Müdürlüğü tören mangasını selamlayan Nevşehir Valisi Osman Aydın, kendini karşılamaya gelen Vali Yardımcıları, daire müdürleri, ilçe kaymakamları, belediye başkanları ve sivil toplum yöneticileri ile tokalaştı.

Daha sonra makamına geçen Vali Aydın, Türkiye'nin turizmde önemli bir potansiyele sahip bir ilde görev yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Konya gibi tarih ve kültür kentinden ülkemizin müstesna yerinden, Nevşehir gibi turizm açısından büyük isim yapmış, turizmde büyük bir potansiyele sahip bir ile atanmaktan büyük bir mutluluk duymaktayım. Gerek sivil toplum örgütlerimizle ve gerekse saygıdeğer basın mensupları ile beraber kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetim ve genel yönetimlerle işbirliği halinde Nevşehir'in sorunlarını çözmek için gayret göstereceğiz. Bir elin nesi vardır, iki elin sesi vardır düşüncesi ile birlikte hareket edersek çözemeyeceğimiz sorunlar olmayacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde tek bir şahsın hareketleri ile yönetimde başarı sağlamak takdir ederseniz ki mümkün değildir. Yani yönetimde ben değil de biz diyebiliyorsak, başarıyı sağlamış oluruz" diye konuştu. (CİHAN)