Nevşehir: Kapadokya Havalimanı'nda, İstanbul-nevşehir Uçak Seferleri 2007 Nisan Ayında Başlayacak
Haberler » Yerel » Haber

Nevşehir: Kapadokya Havalimanı'nda, İstanbul-nevşehir Uçak Seferleri 2007 Nisan Ayında Başlayacak

- Nevşehir, Kapadokya Tuzköy Havalimanı'nda, İstanbul-nevşehir ve Nevşehir-istanbul Uçak Seferlerinde, 2007 Yılının Nisan Ayında Başlanacak.

Nevşehir: Kapadokya Havalimanı'nda, İstanbul-nevşehir Uçak Seferleri 2007 Nisan Ayında Başlayacak

- Nevşehir, Kapadokya Tuzköy Havalimanı'nda, İstanbul-Nevşehir ve Nevşehir-İstanbul uçak seferlerinde, 2007 yılının Nisan ayında başlanacak.

Kapadokya Tuzköy Havalimanı'nda incelemelerde bulunan Nevşehir Valisi M. Asım Hacımustafaoğlu, Türkiye'nin en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesine, tarifeli uçak seferlerinin başlaması için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Bölgeye her yıl 2 milyona yakın yerli ve yabancı turistin geldiğini ifade eden Vali Hacımustafaoğlu, havalimanına tarifeli uçak seferleri düzenlenmemesi nedeniyle turistlerin İstanbul-Nevşehir ve Antalya-Nevşehir seyehatlerinde karayolunu tercih ettiklerini kaydetti. Bu durumun turistler için büyük bir zaman kaybına neden olduğunu vurgulayan Vali Hacımustafaoğlu, "Kapadokya Tuzköy Havalimanı'na tarifeli uçak seferlerinin düzenlenmemesi, hem bölgeye gelen turistler için zaman kaybına neden oluyor, hemde gelen turist sayısını olumsuz yönde etkiliyor. Bu nedenle İstanbul-Nevşehir, Antalya-Nevşehir arasında tarifeli uçak seferlerinin düzenlenmesi için bazı girişimlerde bulunduk. Bunun neticesinde Atlas Jet Hava Yolları, 2007 yılı Nisan ayından itibaren havalimanımıza tarifeli uçak seferlerini başlatacak. Daha önce bir başka özel havayolu şirketi tarafından düzenlenen seferler, İstanbul'da Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden gerçekleştirildiği için hem Nevşehirli vatandaşlar hemde turistler bu seferlere yeterli ilgiyi göstermemişlerdi. Bu kez seferler Atatürk Havalimanı üzerinden gerçekleşecek ve kısa sürede sefer sayısının artacağına inanıyorum" dedi.

(MÖZ-ŞA-ŞA-Y)