Nevşehir Gaziler Derneği Başkanı Çiftçi: PKK'lıların Karşılanma Biçimi Bizi Derinden Yaraladı

Nevşehir Gaziler Derneği Başkanı Çiftçi: PKK'lıların Karşılanma Biçimi Bizi Derinden Yaraladı

Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi, Dağdan İnerek Teslim Olan PKK'lıların, Şova Dönüştürülen Karşılama Görüntülerinin, Kendilerini Derinden Yaraladığını Söyledi.

Nevşehir Gaziler Derneği Başkanı Çiftçi: PKK'lıların Karşılanma Biçimi Bizi Derinden Yaraladı

Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi, dağdan inerek teslim olan PKK'lıların, şova dönüştürülen karşılama görüntülerinin, kendilerini derinden yaraladığını söyledi.

Nevşehir Şehitler Parkı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Çiftçi, Habur'da PKK'lıların teslim oluşu sırasında yaşananların büyük bir şova dönüştürüldüğünü belirtti.

Görüntüleri büyük bir üzüntü içerisinde izlediklerini kaydeden Çiftçi "Habur'da teslim olan teröristlerin karşılanışı sırasında ortaya çıkan görüntüler her vatandaşımızı olduğu kadar, bu vatan uğruna canlarını yitiren şehit aileleri ile teröristlerle girişilen çatışmada organlarını kaybeden bizleri derinden yaralamıştır." dedi.

Görüntüleri hiç bir şekilde tasvip etmediklerini kaydeden Çiftçi, "Bu görüntüler ülkemizde terörün bitirilmesine ve yok edilmesine yönelik sürecinde bir süreliğine askıya alınmasına da neden olmuştur. Türkiye'de inanıyoruz ki herkesin ana gayesi bir ve beraber büyük bir kardeşlik ortamında yaşamaktır. Asırlardır süren bu birlikteliğimizi bize çok gören bir takım ayrılıkçı güçlerin ortaya koyduğu senaryo kapsamındaki bu şiddet, elbette vatanını her şeyin üzerinde seven insanları derinden düşündürmekte ve bölücü terör odakları ile her zeminde mücadele kararlılığını artırmaktadır. Devletimizin artık dökülen kanının durdurulması yönünde aldığı karar sonrasında teröristlerin silahlarını bırakarak Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve Türk adaletimize teslim edilmesinin büyük bir şova dönüştürülmesine yönelik bu çirkin görüntüler, inanıyoruz ki tüm Türk insanını derinden yaralamıştır." diye konuştu.

Çiftçi, terör odaklarının elinde oyuncağa çevrilen teröristlerin karşılanması sırasında bu acıyı yüce Türk Milletine yaşatanları şiddetle kınadıklarını belirterek "Türkiye bir bütündür ve bölünmeyecektir. Büyük Türk milleti birlik ve beraberliğine yönelik saldırıları hangi şekilde olursa olsun büyük bir azim ve kararlılık içerisinde yok edecek güce sahiptir. Bu ülke için toprağa düşmüş her şehit ve yakını, bu topraklar için herhangi bir vücut organını yitiren insanlarımız bizim için bayraklaşan yürekleri ile her zaman milletimizle büyük bir bütünlük içerisinde yanı başımızdadır. Bu ülkede akan kanın durması, analarımızın gözyaşlarının dinmesi en büyük beklentimizdir." şeklinde konuştu.

Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği yöneticileri, daha sonra Nevşehir'deki şehitler başta olmak üzere vatan uğrunda şehit olanlar için dua etti.

(CİHAN)

Kaynak: CHA