Belediye Başkanı Savran'dan Bolu Belediye Başkanı Özcan'ın Yabancılarla İlgili İfadelerine Tepki - Haberler
Haberi Paylaş

Belediye Başkanı Savran'dan Bolu Belediye Başkanı Özcan'ın Yabancılarla İlgili İfadelerine Tepki

Habermetre - Haberler | Sadece Haberler
Belediye Başkanı Savran'dan Bolu Belediye Başkanı Özcan'ın Yabancılarla İlgili İfadelerine Tepki

Belediye Başkanı Savran'dan Bolu Belediye Başkanı Özcan'ın Yabancılarla İlgili İfadelerine Tepki Nevşehir Belediye Başkanı Dr.

Belediye Başkanı Savran'dan Bolu Belediye Başkanı Özcan'ın Yabancılarla İlgili İfadelerine Tepki

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, yabancı uyrukluların faydalandığı bazı belediye hizmetlerine zam yapılacağına yönelik açıklamalarıyla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a tepki gösterdi. Savran, "Özcan'ın kültürümüzle, vicdan ve insanlıkla bağdaşmayan gaddar ifadelerinin hesabını vermesi gerektiğini düşünüyoruz. " dedi.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın yabancı uyrukluların faydalandığı su ve katı atık gibi bazı belediye hizmetlerine on katı zam yapacağına yönelik faşizan açıklamalarının tüm kamuoyunun vicdanını yaraladığını belirtti.

Kamu hizmetlerinin etnik kökene göre yapılmasının Anayasa'nın eşitlik hükmüne ve Belediye Kanunu'na aykırı bir hareket olduğunu ifade eden Savran, şunları söyledi;

"Öncelikle belirtmek isterim ki kamu hizmetinin etnik kökene göre yapılması Anayasa'nın eşitlik hükmüne ve Belediye Kanunu'na aykırı bir harekettir. Aynı zamanda bir Müslüman duruşuyla zerre kadar alakası olmadığı gibi, insani bir tavır da değildir. Dahası Özcan'ın nefret söylemleri, hem topraklarımıza sığınan insanlara karşı gösterilen tavır olarak hem de insanlığın temel ihtiyaçlarının bir tehdit ve cezalandırma yöntemi olarak kullanılması açısından son derece rahatsız edicidir. Kaldı ki bu söylemin bizim kültürümüzle zerre kadar bağdaşan bir yeri yoktur. Bizler Allah misafiri diye yoldan geçene evinin kapısını, sofrasını açan, her nerede yardıma ihtiyacı olan varsa ona koşan, mazluma umut olan bir kültürden geliyoruz. Dolayısıyla Tanju Özcan'ın kültürümüzle, vicdan ve insanlıkla bağdaşmayan gaddar ifadelerinin hesabını vermesi gerektiğini düşünüyoruz. "

Habermetre - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500