Nevşehir 100. Yıl İlkokulu Park Alanı Genişletildi

Nevşehir 100. Yıl İlkokulu Park Alanı Genişletildi

Nevşehir'in Sümer Mahallesi'ndeki 100. Yıl İlkokulunun park alanı, yan bölümdeki park alanın da genişletilmesi ile daha da zenginleştirildi.

Nevşehir 100. Yıl İlkokulu Park Alanı Genişletildi

Nevşehir'in Sümer Mahallesi'ndeki 100. Yıl İlkokulu'nun park alanı, yan bölümdeki park alanın da genişletilmesi ile daha da zenginleştirilen bir görünüme kavuşturuldu. Çocuk oyun gruplarının yanı sıra bine yakın süs bitkisi ve fidanın da birbiri ardına sıralandığı dinlenme ve çocuk oyun park alanı çocukların da gözdesi haline geldi.

Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları ile 100. Yıl İlkokulunun içerisinde toplam 3 bin metrekarelik bir dinlenme ve çocuk oyun alanı oluşturuldu. Çocuk oyun grubunun yanı sıra, kondisyon aletleri ile zenginleştirilen park alanında Taflan, Osmanlı Şimşiri, Berberis, İspirya, Kızılcık, Yedi Veren Gül, Ateş Dikeni gibi süs bitkileri ve Ihlamur,Sedir Topdut, Piramit Mazı ve Sarkık Dut fidan ile yeşil ağın daha da zenginleştirildiği yeni dinlenme ve park alanı bir anda çocuklarında gözdesi haline geldi. - NEVŞEHİR

Kaynak: İHA