Nevşehir 1. Amatör Ligi

Nevşehir 1. Amatör Ligi

Nevşehir 1.Amatör Ligi'nde oynadığı son 6 maçında 6 galibiyet elde eden Kapadokya Nevşehirspor, play-off iddiasını sürdürüyor.

Nevşehir 1. Amatör Ligi

Nevşehir 1. Amatör Ligi'nde oynadığı son 6 maçında 6 galibiyet elde eden Kapadokya Nevşehirspor, play-off iddiasını sürdürüyor.

Kapadokya Nevşehirspor Kulübü Sportif Direktörü ve Teknik Sorumlu Mahmut Sami Akyüz, yaptığı açıklamada, kulüplerinin iki yıl önce yaşadığı şampiyonluk ve sonrasında baraj maçıyla Bal Ligi'ne kalamamasıyla başlayan ve bugüne kadar gelinen süreçte kulüp olarak çok önemli bir mesafe katettiklerini söyledi.

Geçen seneden itibaren yapılan yanlışları yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla sürekli irdelediklerini anlatan Ayküz, "Geçen sene ilimizin değerleri kendi çocuklarımızla play-off'u son maça kadar kovalayan, herkesin izlerken keyif aldığı ve yarışmacı bir takım oluşturduk. Bu yıl ise genç takımlarımızdan katılan sporcularımızı ve ilimizde genç ve yetenekli olduğuna inandığımız sporcuları takımımızın bünyesine katarak doğru hamleler yapmaya devam ettik. İlk üç maç yenildik ama hep şuna inandık, bu takım kazanmaya başlarsa kimse durduramaz. Nitekim maç kaybetmemize rağmen disiplinli ve başarılı sporcularımızın arkasında durduk ve tecrübeli oyuncularımızın da katkısıyla ilk 3 maç kaybetmemize rağmen son 6 maçı üst üste kazanarak hatta 5 maçta gol yemeyerek önemli bir çıkış yakaladık" diye konuştu.

Sezon öncesi profesyonel takımlarla, Bal Ligi takımlarıyla ve amatör takımlarla toplam 10 hazırlık maçı yaptıklarını belirten Akyüz, şunları kaydetti:

"Bundan sonraki süreçte kalan tüm maçlarımızı kazanarak ilimizin kendi değerleri olan sporcularımızla geçen sene çok yaklaştığımız play-off'a bu yıl kalmak istiyoruz. Bu hafta ligde zor günler geçiren Ürgüpspor'la Ürgüp'te karşılaşacağız. Play-off yolunda oynadığımız tüm maçlar gibi çok önemli bir maç olduğuna inanıyoruz. Sporcularıma yürekten inanıyor ve güveniyorum. Takımımızın bu noktaya gelmesinde emeğini esirgemeyen Başkanımız Mehmet Karaca'ya, 2. Başkanımız Mehmet Hemit'e ve Genel Kaptanımız İbrahim Karabıyık'a sporcularım ve şahsım adına teşekkür ediyorum."

Yayıncı: Yücel Velioğlu - NEVŞEHİR