Nevruz Bayramı

Nevruz Bayramı

Nevruz Bayramı dolayısıyla Muş, Bitlis ve Hakkari'de kutlama etkinlikleri yapıldı.

Nevruz Bayramı dolayısıyla Muş, Bitlis ve Hakkari'de kutlama etkinlikleri yapıldı.

Muş'ta Kültür ve Turizm Müdürlüğünce, Muş Öğretmenevi bahçesinde düzenlenen program, Vali Seddar Yavuz ve Belediye Başkanı Feyat Asya'nın nevruz ateşini yakmasıyla başladı.

Programda, Muş Alparslan Üniversitesi folklor ekibi ve mehteran takımı gösteri sundu.

Vali Yavuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm dünyada barışın, sevginin ve kardeşliğin filizlenmesini çok arzuladıklarını söyledi.

Muş'ta nevruzu coşku içinde halaylarla kutladıklarını anlatan Yavuz, şunları kaydetti:

"Ümit ediyorum ki ülkemizin her tarafında böylesine coşkuyla, sevgiyle, muhabbetle kutlanır. Herhangi bir taşkına, provokasyona ve terörize etmeye yönelik bir gayret ve çaba olmaz. Şayet bu yönde herhangi bir girişim söz konusu olursa da bu konuda her zaman olduğu gibi devletin kudretini, otoritesini kamu güvenliğini sağlamak üzere kullanacağımızdan hiç kimsenin asla tereddüt etmemesini buradan ifade etmek istiyorum. Ama ben prensip olarak Muş'lu kardeşlerimin hiçbir provokasyona gelmeyeceğini biliyor ve inanıyorum."

Programa Garnizon Komutanı Albay Aytaç Öztekin, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, öğretmen ve öğrenciler de katıldı.