Nevin Gökçek, Şereflikoçhisar'da Yılın Annesi Seçildi

Nevin Gökçek, Şereflikoçhisar'da Yılın Annesi Seçildi

Şereflikoçhisar Belediyesi tarafından organize edilen 'Anneler Günü' programına katılan Nevin Gökçek, yılın annesi seçildi.

Nevin Gökçek, Şereflikoçhisar'da Yılın Annesi Seçildi

Şereflikoçhisar Belediyesi tarafından organize edilen 'Anneler Günü' programına katılan Nevin Gökçek, yılın annesi seçildi. Kutlama programına katılan anneler gönüllerince eğlendi.

Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ ve eşi Zehra Altuğ tarafından düzenlenen 'Anneler Günü' programı Şengül Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi. Programa Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek'in yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Ferda Polat, belediye meclis üyeleri ve davetliler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda ilk olarak canlı müzik sunumu yapıldı. Müzik eşliğinde katılımcılar ve Yatılı İlköğretim Okulu (YİBO) öğrencileri halay çekerek oyun oynadı.

Ardından Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ bir konuşma yaparak, tüm annelerin anneler gününü kutladı. Altuğ, "Şereflikoçhisar'ın manevi babası Melih Gökçek'tir, manevi annesi ise Nevin Gökçek hanımefendidir. Allah başımızdan kendilerini eksik etmesin." dedi.

Son olarak kürsüye davet edilen Nevin Gökçek, "Analar o kadar mukaddestir ki, ana gibi yar Bağdat gibi diyar olmaz." sözü ile konuşmasına başladı. Gökçek, "Gün geçtikçe üzülerek belirtmek istiyorum ki anne babaya saygı azalıyor. Peki öbür dünyada bunun sualini nasıl verebiliriz. 94 yaşında annem var, onun kılını dünyaya değişmem. Ne olursa olsun analarımızı üzmeyelim. Hiçbir anne evladına bir zarar gelmesini istemez. Canınız çok mu sıkıldı? Hayattan vaz mı geçtiniz, sizlere tavsiyem Şereflikoçhisar'ın en büyük şansı olan onların duasını almak kadar güzel bir şey olmayan YİBO'ya gidelim, bir çocuğun ihtiyacını giderelim. Tüm sıkıntılarınızın burada yok olacağını göreceksiniz. Tüm annelerin anneler gününü kutluyorum." diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların sonunda yılın annesi seçilen Nevin Gökçek'e plaket ve çiçek takdim edildi.