Neva Haberleri

Neva haber, Neva son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Neva 30.12.2017
Dha İstanbul Bülteni - 2
Görüntü Dökümü: (ARŞİV) ------------------------ -Sürücünün köprüden  geçerken çektiği görüntü   ==================================== 5- (düzelterek yeniden) - YUSUF HALAÇOĞLU TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ Haber-Kamera: Ali Kerem BENGİ / İSTANBUL DHA Kayseri bağımsız Milletvekili ve İYİ Parti Kurucular Kurulu üyelerinden Yusuf Halaçoğlu ile eşi, TEM Otoyolu Kurtköy mevkiinde trafik kazası geçirdiği öğrenildi. Halaçoğlu ve eşinin hafif şekilde yaralandığı belirtildi.  Kazanın, TEM Otoyolu Kurtköy mevkiinde Edirne istikametindeki Mehmetçik Vakfı Tesisleri yakınında gece saat 02.30 sıralarında meydana geldiği öğrenildi. Bir görgü tanığının iddiasına göre, Yusuf Halaçoğlu ve Neval Konuk Halaçoğlu'nun içinde bulunduğu otomobil,  bir kamyonete henüz bilinmeyen bir nedenle arkadan çarptı.
Neva 30.12.2017
Düzelterek Yeniden) Yusuf Halaçoğlu Trafik Kazası Geçirdi
Kayseri bağımsız Milletvekili ve İYİ Parti Kurucular Kurulu üyelerinden Yusuf Halaçoğlu ile eşi, TEM Otoyolu Kurtköy mevkiinde trafik kazası geçirdiği öğrenildi. Halaçoğlu ve eşinin hafif şekilde yaralandığı belirtildi.  Kazanın, TEM Otoyolu Kurtköy mevkiinde Edirne istikametindeki Mehmetçik Vakfı Tesisleri yakınında gece saat 02.30 sıralarında meydana geldiği öğrenildi. Bir görgü tanığının iddiasına göre, Yusuf Halaçoğlu ve Neval Konuk Halaçoğlu'nun içinde bulunduğu otomobil,  bir kamyonete henüz bilinmeyen bir nedenle arkadan çarptı.
Neva 30.12.2017
(Düzelterek Yeniden) - Yusuf Halaçoğlu Trafik Kazası Geçirdi
Haber-Kamera: Ali Kerem BENGİ / İSTANBUL DHA Kayseri bağımsız Milletvekili ve İYİ Parti Kurucular Kurulu üyelerinden Yusuf Halaçoğlu ile eşi, TEM Otoyolu Kurtköy mevkiinde trafik kazası geçirdiği öğrenildi. Halaçoğlu ve eşinin hafif şekilde yaralandığı belirtildi.  Kazanın, TEM Otoyolu Kurtköy mevkiinde Edirne istikametindeki Mehmetçik Vakfı Tesisleri yakınında gece saat 02.30 sıralarında meydana geldiği öğrenildi. Bir görgü tanığının iddiasına göre, Yusuf Halaçoğlu ve Neval Konuk Halaçoğlu'nun içinde bulunduğu otomobil,  bir kamyonete henüz bilinmeyen bir nedenle arkadan çarptı.
Neva 23.12.2017
İstanbullular Yarın Bu Yollara Dikkat
Türk Telekom Stadyumu'nda Galatasaray A.Ş.-Göztepe A.Ş. takımları arasında yarın 19.30'da oynanacak olan İlhan Cavcav Sezonu Spor Toto Süper Lig futbol müsabakası nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak. Yarın saat 16.30'dan itibaren trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar şu şekilde: "Güney Yan Yolda bulunan İspark Otopark alanı dolana kadar Tem Kuzey Yan Yoldan Güney Yan Yola Dönüş Varyantı araç trafiğine açık olacak, İspark Otoparkı dolduktan sonra dönüş varyantı araç trafiğine kapatılacak, alternatif olarak araç sürücüleri Tem Kuzey Yan Yol Okmeydanı dönüşleri - Tem Güney Yan Yol Bağlantı yolunu kullanacaklardır. Maç başladığında Tem Kuzey Yan Yol araç trafiğine kapatılacak, Tem Kuzeye direkt ve Tem Kuzeyden Güneye bağlayan varyanta akım verilecek, Tem Kuzey Yan Yol araç trafiğine kesildiği zaman Tem Kuzeyden Güneye bağlantı varyantı araç trafiğine açılacak" Ataşehir'de Fenerbahçe Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda Fenerbahçe Doğuş - Muratbey Uşak takımları arasında yarın 13.00'te oynanacak olan Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi müsabakası nedeniyle saat 11.00'den itibaren Ihlamur Sokağın (Halk Caddesi dönel kavşağından Sarı Mimoza Sokak kavşağına kadar olan kısmı),Sarı Mimoza Sokak, Leyla Sokak, Halk Caddesi - Ihlamur Sokak arası trafiğe kapatılacak. Vatandaşların kullanabileceği alternatif güzergahlar şu şekilde: "Halk Caddesinden gelen trafik akımı Çiğdem Sokak, Fesleğen Sokak ve Atatürk Sokak istikametine, Sarı Mimoza Sokaktan gelen trafik akımı ise Açelya Sokak ve Fulya Sokak istikametine yönlendirilecek" Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda yarın saat 16.30'da Kasımpaşa A.Ş. - Medipol Başakşehir arasında oynanacak olan İlhan Cavcav Sezonu Spor Toto Süper Lig futbol müsabakası nedeniyle ise, Neva Sokak girişi, Refik Saydam Caddesi Stat üstü yan yola giriş, Refik Saydam Caddesi ile Tepebaşı Caddesi kesişimi saat 13.
Neva 21.12.2017
Türkçe'nin Uluslararası Şiir Şöleni" Türkistan'da Başladı
Osmanlı tarihçisi Hammer'in, "Tarih Türklerden çok şey öğrendi." sözüne dikkati çeken Gül, şöyle devam etti: "Türk adı altında dünyaya nizam vermiş birçok devletin kurulduğu bu coğrafyada medeniyetimizin en önemli kalelerinden biri de, hiç kuşkusuz kadim Türk yurdu olan Kazakistan'dır. Türkçenin uluslararası şiir şöleninin 12'ncisinin bu yıl Hoca Ahmet Yesevi'nin yurdu olan Türkistan'da yapılması hepimiz için ayrıca bir gurur vesilesi olmuştur. TYB'nin adına yaraşır şekilde istikrarla sürdürdüğü bu şölenin, edebiyatçıları bir araya getirerek medeniyet coğrafyamızın farklı noktalarına ulaşarak ve yıllara yayılarak geleneksel hale gelmesinden büyük gururu duyuyoruz." "Ahmed Yesevi zor zamanımızda zihnimize döndü, biz de Ahmed Yesevi'ye döndük" "1992'de Bursa'dan ve Konya'dan başlayan yolculuğumuz Almatı, Aşkabat, Girne, Strazburg, Üsküp, Bakü, Akmescit, Prizren, Bişkek ve Kazan duraklarından sonra Türkistan'a ulaştı" diyen Şiir Şöleni Daimi Heyet Başkanı Mehmet Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkistan, şimdi elbette bu şehirdir, fakat sadece bu şehir değil, ondan çok fazlasıdır. Türkistan Asya'nın merkezinde engin bir coğrafyadır. Asya'nın batı ucundaki Türkiye de Türkistan'dır ve elbette Türkistan da Türkiye'dir. Türkistan'ın çeşitli lehçeler, şiveler, üsluplar, tarzlarda yazan şairleri burada toplaştılar. Şairlere selam olsun, onlar ki söz sultanlarımızdır, ses bayraklarımızdır." Sultan Hüseyin Baykara'nın 5 asır önce kurduğu şiir meclislerinin Türkçenin Uluslararası Şiir Şöleni'ne ilham vermeyi sürdürdüğünün altını çizen Doğan, "Bu sultan şair yanında Osmanlı'nın sultanuşşuarası Baki de bu şölende adına ödül verdiğimiz büyük bir şahsiyet. Onun şiirde Sinan'ın mimaride yaptığını yaptığı söylenir, ki doğrudur. Pir-i Türkistan'ın huzurunda son sözümüz şu: Ahmed Yesevi zor zamanımızda zihnimize döndü, biz de Ahmed Yesevi'ye döndük, o yüzden buradayız. Selam ve alkış şairlerimize. Bizim Abay gibi, Mağcan gibi, Akif gibi şairlerimiz, Hoca Ahmed gibi, Yunus Emre gibi, Fuzuli gibi, Nevai gibi asırları aşarak hikmet saçmaya devam eden akınlarımız oldukça gelecek ümidimiz bitmez.
Neva 20.12.2017
Filistinli Alimler Birliği Başkanı Tekruri Açıklaması
Yurt Dışındaki Filistinli Alimler Birliği Başkanı Nevaf Tekruri, Kudüs ve Filistin için düzenlenen gösterilerin oralarda yaşayan Müslümanların gücünü arttırdığını söyledi.
Neva 10.12.2017
Özbekistan, 2018'den İtibaren Pamuk İhracatını Durduracak
İlgili açıklama, Tarım Sektörü Çalışanları Günü Kutlama Töreni'nde konuşan Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev tarafından yapıldı. Şavkat Mirziyoyev, konuşması sırasında Özbekistan pamuk sektörünün durum değerlendirmesini yaparken, "Tekstil fabrikalarımızın kaliteli pamuk lifi temini hakkında ciddi düşünmemiz lazım. Özbekistan'da üretilen 1 milyon 200 bin ton pamuk lifini 2018'den itibaren yüzde yüz ülkemizde işlenmesini ve yurt dışına sadece hazır ürün ihraç edilmesini sağlamalıyız. Nevai vilayetinin Kızıltepe ilçesinde uygulanmakta olan, pamuk ekiminden hazır ürün imalatına kadar olan aşamaları birleştiren kümelenme modeline Özbekistan pamuk sektörünün geleceği olarak bakmamız gerekiyor.
Neva 7.12.2017
İstanbul'da Bazı Yollar Trafiğe Kapatılacak
Buna göre, saat 10.00'dan müsabaka bitimine kadar Neva Sokak girişi, Refik Saydam Caddesi stat üstü yan yola giriş, Refik Saydam Caddesi ile Tepebaşı Caddesi kesişiminin trafiğe kapatılacağı bildirildi.
Neva 30.11.2017
Söke'de "Girişimcilik" Paneli
Panelin açılış konuşmasını yapan Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç, konuşmacıların tamamının birer girişimcilik serüvenine sahip olduğunu söyledi.
Neva 26.11.2017
İstanbul'da Bazı Yollar Trafiğe Kapatılacak
Açıklamada, saat 13.30'dan müsabaka bitimine kadar Neva Sokak girişi, Refik Saydam Caddesi stat üstü yan yola giriş, Refik Saydam Caddesi ile Tepebaşı Caddesi kesişiminin trafiğe kapatılacağı bildirildi.
Neva 25.11.2017
Galatasaray, Judo Altın Lig'de Avrupa 3'üncüsü Oldu (1)
Öte yandan kadınlarda İspanya'nın Valencia takımını 3-2 yenen Rusya'nın Yawara Neva takımı Altın Lig şampiyonu olurken, erkeklerde ise finalde iki Rus takımı karşılaştı.
Neva 25.11.2017
Judoda Galatasaray Altın Lig'de Avrupa Üçüncüsü Oldu
Öte yandan kadınlarda İspanya'nın Valencia takımını 3-2 yenen Rusya'nın Yawara Neva Altın Lig şampiyonu olurken, erkeklerde ise finalde iki Rus takımı karşılaştı.
Neva 25.11.2017
Judo: Avrupa Kulüpler Şampiyonası Altın Lig
Judoda Avrupa Kulüpler Şampiyonası Altın Lig müsabakaları Ankara'da sona ererken, erkeklerde ve kadınlarda mutlu sona Rus ekibi Yawara Neva ulaştı.
Neva 25.11.2017
Judo: Avrupa Kulüpler Şampiyonası Altın Lig
Organizasyonun akşam seansında yapılacak finallerinde kadınlarda İspanya'nın Valencia ile Rusya'nın Yawara Neva, erkeklerde de Rusya'nın Yawara Neva ile New Stream ekipleri mücadele edecek.
Neva 24.11.2017
Judo: Avrupa Kulüpler Şampiyonası Altın Lig
Judoda Avrupa Kulüpler Şampiyonası Altın Lig müsabakaları yarın Ankara'da yapılacak.
Neva 23.11.2017
Özbekistan ve Güney Kore Arasında Uranyum Anlaşması İmzalandı
Eylül 2017'de ise New York'ta düzenlenen Özbekistan-ABD İş Forumu kapsamında, Özbekistan'da uranyum üretimi yapan Nevai Maden-Metalürji Kombinesi ile Amerikan Nukem şirketi arasında 7 yıl boyunca 300 milyon dolarlık uranyum konsantresi satışı konusunda anlaşma imzalanmıştı.
Neva 22.11.2017
Huzurevinde Öğretmenler Günü Kutlandı
Öğrencilere teşekkür eden emekli öğretmenlerden 80 yaşındaki Neval Özdemir, "Öğrencileri o kadar çok özledim ki, çoktan beri öğrencilerle buluşmak istiyordum.
Neva 21.11.2017
Tire'de Satranç Turnuvasında Dereceye Girenler Belli Oldu
Turnuvada kategorilerine göre dereceye girenler şöyle: 2008-2010 doğumlular: 1. Selma Nefise Apa, 2. Şevval Atıcıer, 3. Bahar Kılavuz 2005-2007 doğumlular: 1. Ecem Öztürk, 2. Neval Moralar, 3.
Neva 20.11.2017
Andrey Karlov Anısına Judo Şampiyonası
Şampiyonaya katılacak takımlar şunlar: Kadınlar Galatasaray (Türkiye), JCC Vienna Samurai (Avusturya), A.J. Limoges (Fransa), JCP Comboult (Fransa), Red Star (Sırbistan), Yawara Neva (Rusya), Valencia CJ (İspanya), UJISK Slavija (Sırbistan) Erkekler İstanbul Büyükşehir Belediyespor (Türkiye), SGS Judo (Fransa), Fighter (Gürcistan), New Stream (Rusya), SC Portugal (Portekiz), JC Akademik (Karadağ), Red Star (Sırbistan), Yawara Neva (Rusya).
Neva 16.11.2017
Batı Şeria'da 30 Filistinli Gözaltına Alındı
İsrail güvenlik güçleri, Nablus kentinin birçok mahallesine, Kefer Galil ve Tel beldelerine düzenlediği baskınlarda 30 Filistinli'yi gözaltına aldı. Güvenlik güçleri, Kefer Galil beldesinde Velid Luey El-Eşkar'ı iş yerinde, Amid Iyad ve Şadi İsa'yı evlerinde gözaltına aldı. İsrail güvenlik güçleri, El-Halil'de Dura kentinin batısındaki Tavas mezrasına yapılan baskında Abdulhakim Ebu Arkub'u, El-Halil'de Politeknik Üniversitesi öğrencisi Beyan Hamayise'yi gözaltına aldı. Beytullahim'de Tamir Subh, Hamza Nevavira, Muhammed Hamide ve İbrahim Hamide, Cenin'e bağlı Caba beldesi yakınlarındaki askeri kontrol noktasında ise Me'mun Ebu Avn isimli genç de gözaltına alındı.
Neva 16.11.2017
Güvenpark'taki Terör Saldırısı Davası
Şüphelilerden Neval Basut'un "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 5 yıla kadar hapsi talep edilen iddianamede, saldırıda kullanılan otomobilde bulunan Özgür Ünsal'ın annesi Gülsevim Kalay'ın, "örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemekten" 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.
Neva 13.11.2017
İstanbul'da Bazı Yollar Trafiğe Kapatılacak
Açıklamada, saat 14.00'ten itibaren müsabaka bitimine kadar Neva Sokak girişi, Refik Saydam Caddesi stat üstü yan yol girişi, Refik Saydam Caddesi ile Tepebaşı Caddesi kesişiminin trafiğe kapatılacağı kaydedildi.
Neva 13.11.2017
Haftanın Tarihine Bakış
1985- Kolombiya'da Nevado del Ruiz yanardağı patladı, 20 binden fazla kişi öldü.
Şu an buradasınız: Neva Haberleri | Neva Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Neva haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Neva kimdir, hayatı ve biyografisi. Söke'de Dekanı Yıllar Öncesine Döndüren Söyleşi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.8.2020 00:49:14. #1.14#
title