Neü'de 6. Geleneksel Spor Şenlikleri Başladı

Neü'de 6. Geleneksel Spor Şenlikleri Başladı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Geleneksel Spor Şenlikleri başladı.

Neü'de 6. Geleneksel Spor Şenlikleri Başladı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından bu yıl 6'ıncısı düzenlenen Geleneksel Spor Şenlikleri başladı.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığından yapılan açıklamada, "Spor Şenlikleri her yıl olduğu gibi bu yılda Büyükşehir Belediyesi tarafından bir ay boyunca tahsis edilen spor salonunda Bay-Bayan Voleybol, Selçuklu Belediyesi tarafından tahsis edilen spor salonunda ise Bay Basketbol turnuvalarıyla devam etmektedir. Konya Amatör Futbol Federasyonunca tahsis edilen Şehit Muharrem Samur Futbol Sahasında da Futbol turnuvalarımız yaklaşık bir ay devam edecektir. Futbol, voleybol ve basketbol olmak üzere 3 kategoride gerçekleştirilecek spor şenlikleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Yüksek'in başlama vuruşunu yaptığı Meram Meslek Yüksekokulu ve Diş Hekimliği Fakültesi arasındaki futbol müsabakasıyla başladı. Spor şenlikleri kapsamında; 16 Fakülte/Yüksekokulumuzun katıldığı Halı Saha Futbol turnuvasında 4 grupta 32 müsabaka oynanacak ve turnuva 26 Nisan 2018'de tamamlanacak. 9 Fakülte/Yüksekokulumuzun katılımıyla gerçekleştirilecek olan Voleybol Bayan turnuvasında 9 müsabaka oynanacak ve 12 Nisan 2018'de final ve üçüncülük müsabakasıyla son bulacak. 10 Fakülte/Yüksekokulumuzun katılımıyla gerçekleştirilecek olan Voleybol Erkek turnuvasında 10 müsabaka gerçekleştirilecek ve 4 Mayıs 2018'de tamamlanmış olacak. 8 Fakülte/Yüksekokulumuzun katıldığı Basketbol turnuvası ise 8 maçın ardından 2 Mayıs 2018'de son bulacak. Kupa Seremonisi final müsabakalarının bitiminde ilgili sahada/salonda yapılacak" denildi.

Açıklamanın devamında, "Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Basketbol ve Voleybol hakemi, İl Hakem Kurulu Başkanlığı tarafından da Futbol hakem desteğiyle, uluslararası spor müsabakalarında geçerli kuralların uygulandığı Spor Şenliklerimize, 4 Nisan 2018 tarihinden itibaren bütün Fakültelerimiz ve yerleşke dışında bulunan Seydişehir ve Ereğli olmak üzere yoğun ve heyecan dolu, bir katılım sağlanmaktadır. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı olarak; bizden desteğini esirgemeyen başta Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve spor faaliyetlerinden sorumlu Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Tahir Yüksek'e, etkinliğimizde bize katkı sunan paydaşlarımıza, ders yoğunluğuna rağmen sporcu ve idareci olarak katılan akademik ve idari personellerimize ve hiçbir fedakarlıkta kaçınmayan Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nın personeline teşekkür ediyoruz" ifadeleri yer aldı. - KONYA

Kaynak: İHA