Nesil Haberleri

Nesil haber, Nesil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nesil - 1.12.2020
Son dakika haber! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, TRT World Forum 2020'de konuştu Açıklaması
Turkovic, "Pandemi, devletler arasında çeşitli fraksiyonlar oluşturdu, nesiller arası dayanışmayı öne çıkardı.
Nesil - 1.12.2020
MÜSİAD ABD başkanlığına yeniden Murat Güzel seçildi
Güzel, üye sayılarını artırmayı hedeflediklerini dile getirerek, "Bu ülkede faaliyet gösteren Amerikalı Türk iş dünyasına ulaşarak hem kendi aramızda dayanışmayı artırmak hem de MÜSİAD'ı gelecek nesillere taşıyacak genç kadrolar yetiştirip birikimlerimizle birlikte bayrağı onlara devretmek istiyoruz.
Nesil - 1.12.2020
BM Genel Kurul Başkanı Bozkır: İsrail-Filistin sorunu BM kararlarına bağlı kalınarak çözülmeli
Kudüs'ün statüsünü aşındırmaya yönelik çabalar, ilhak tehditleri ve Gazze'deki insanlık dışı abluka gibi, Filistinlilerin temel hak ve özgürlüklerini ciddi şekilde kısıtlayan adımların maalesef bir devlet politikası olarak uygulandığına dikkati çeken Bozkır, "Filistinliler, nesillerdir, sürekli bir umutsuzluk içinde ve bir olağanüstü hal rejiminde yaşamaya mahkum edildiler.
Nesil - 1.12.2020
Token Finansal Teknolojiler, satış, ödeme ve e-fatura işlemlerini tek bir cihazda birleştiriyor
Şirketten yapılan açıklamaya göre, Arçelik bünyesinde uzun süredir finansal teknolojiler alanında çalışmalar yürüten Token Finansal Teknolojiler, bu yılın başından itibaren Koç Topluluğu bünyesinde ayrı bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürmeye başladı. Geliştirdiği yeni nesil ödeme teknolojileriyle işletmelerin süreçlerini iyileştirerek büyümelerine katkı sağlamayı hedefleyen şirket, ilk defa Android 9.
Nesil - 1.12.2020
Rusya, Kuril Adaları'na ilk defa S-300 konuşlandırdı
Açıklamada, adalara ilk defa konuşlandırılan hava savunma sistemlerinin S-300 modelinin son nesil üretimi olan S-300V4 sistemi olduğu belirtildi.
Nesil - 1.12.2020
Kayınpederini baklavayla zehirleyen damat, daha önce de eşini zehirlemiş (2)
'ŞEYTANIN NEFESİ' UYUŞTURUCU MADDESİNİ KULLANMIŞ Antalya'da boşanma aşamasında olduğu eşinin gittiği babasının evini önce kurşunlayan sonra sosyal hizmetler görevlisi gibi eve gönderdiği 2 arkadaşının ikram ettiği baklavayla kayınpederi Metin Kabakçı'yı zehirleyen Feridun Alkan'ın, 'Şeytanın nefesi' olarak adlandırılan yeni nesil bir uyuşturucu olan 'skopolamin' kullandığı belirlendi.
Nesil - 1.12.2020
Türk Yazarlar Birliği'nden 2021'in "İstiklal Marşı Yılı" olarak kutlanması çağrısı Açıklaması
Bu kabulün ve marşın milli mutabakat metni olarak halk tarafından benimsenmesinin her bakımdan önemli tarihi bir hadise olduğu belirtilen açıklamada, yıl dönümünün İstiklal Marşı'nın hem tarihleşme sürecini hem de metin olarak değerini güçlü şekilde genç nesillere anlatılmasına vesile olacağı vurgulandı.
Nesil - 1.12.2020
10. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması'nda ödül sahipleri açıklandı
Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliğiyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması"nın kazananları belli oldu.
Nesil - 1.12.2020
İçişleri Bakanı Soylu: "(Yeni nesil çipli kimlik kartları) Şu ana kadar Türkiye nüfusunun yüzde 74'ünün kimlik kartını değiştirdik."
İçişleri Bakanı Soylu: "(Yeni nesil çipli kimlik kartları) Şu ana kadar Türkiye nüfusunun yüzde 74'ünün kimlik kartını değiştirdik.
Nesil - 1.12.2020
GÜNDEM / 1 Aralık 2020
(Moskova/20.45) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Devletten zihinsel ve ruhsal engellilerin istihdamı için 6 ayda 222 milyon liralık destek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, zihinsel ve ruhsal engelli vatandaşların istihdamı için oluşturulan "korumalı iş yerleri"ne, yılın ilk 6 aylık döneminde her bir engelli çalışan için aylık 805 lira, ikinci 6 aylık dönem içinse aylık 851,95 lira ödeme yaptı Korumalı iş yerleri, iş gücü piyasasına kazandırılmaları güç olan zihinsel ve ruhsal engelli vatandaşların, özel sektör ile iş birliğiyle ilgi, yetenek ve becerilerine odaklanarak istihdamına ve uzun süreli iş hayatında kalmalarına olanak tanıyor Bakanlık, engelli bireylerin işe uyum süreçlerinin takibi, iş hayatında karşılaştıkları zorlukların giderilmesi amacıyla 51 ildeki 72 birimde uygulanan "Engelli İş Koçluğu"nu da 81 ilde yaygınlaştıracak (Burcu Çalık/Ankara) 2- İTO'dan yeni yılda reel sektöre yönelik "Anti-Kovid 2021" önerileri İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç: "Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın açıkladığı ekonomide yeni dönem kapsamında üretim, istihdam ve ihracatımız için bir dizi anti-Kovid 2021 tedbirlerinin, özel sektörümüzün yeni yıla dirayetli bir başlangıç yapması için kıymetli olacağı inancındayız" "Sosyal izolasyon kuralları gereği kapalı olmasına karar verilen ve İstanbul'da 20 bin civarında bulunan işletmenin, bu süreç boyunca vergisel yükümlülüklerinin askıya alınması yararlı olacaktır" "İşletmelere bir evvelki vergi döneminde beyan edilen karları tutarında faizsiz kredi desteği verilmesi de adeta bir 'yokuş kalkış desteği' vazifesi görecektir" "Vergi yapılandırmasına ek olarak, matrah artırımı ile stok, kasa ve sicil affı iş dünyamızın can kulağıyla beklediği düzenlemeler kapsamındadır" (Ergin Garip/İstanbul) 3- Ahşap tutkusunu gençlere de aşılıyor Ahşap oyma ustası Galip Ağırkaya, tükenmeye yüz tutan meslekler arasında olan sanatının inceliklerini genç nesillere aktarıyor Doğada gördüğü her şeyi kendine özgü yorumuyla ahşaba yansıtan Ağırkaya, Independenta tanker kazası nedeniyle büyük hasar alan ve kalfalıktan ustalığa geçişine vesile olan Haydarpaşa Garı'nın restorasyonundaki eserleriyle de gurur duyuyor Galip Ağırkaya: "Bundan sonra bizim öğrendiklerimizi başka nesillere aktarmamız lazım ki bu ülkede bu meslek devam edebilsin.
Nesil - 30.11.2020
Dışişleri Bakanlığı Arjantin'in Ankara Büyükelçiliğine Maradona için taziye mesajı gönderdi
Maradona'nın ailesine, Arjantin halkına ve hükümetine taziye sunulan mesajda, şu ifadeler yer aldı: "Futbola birçok yönden benzersiz katkılarda bulundu. Kendinize inandığınızda ve ideallerinizin gerçekleşmesi için bedeninizi, kalbinizi ve zihninizi adadığınızda her şeyin mümkün olduğunu gösterdi. Olağanüstü becerilere sahip bir sporcu olarak, insan başarısının sınırlarını yeni zirvelere taşıdı ve dünyanın her yerinden milyonlarca futbol taraftarına unutulmaz sevinç anları yaşattı. Her zaman hatırlanacak ve gelecek nesillere ilham vermeye devam edecek efsaneler arasında hak ettiği yeri alacağına şüphe yok.
Nesil - 30.11.2020
Son dakika haber: İtalya'dan Macaristan ve Polonya'nın veto kararına tepki
Di Maio, iki ülkenin veto kararına rağmen kurtarma programının durdurulmasına izin vermemeleri gerektiğini belirterek, söz konusu programın salgınla mücadele için çok önemli ve gelecek nesiller için kilit öneme sahip olduğunu ifade etti.
Nesil - 30.11.2020
Çorum'daki Atık Getirme Merkezi faaliyete girdi
Atıkların tasnifinin yapılacağı tesis, ayrıca ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki öğrencilere gruplar halinde eğitim vererek gelecek nesillerde "geri dönüşüm" bilinci oluşturmak için de hizmet verecek.
Nesil - 30.11.2020
Son dakika haberleri! İskoç hükümeti yeni bağımsızlık referandumunda ısrarlı
Ülkesinin ikinci bir bağımsızlık referandumuyla kendi geleceğini seçme hakkının olduğuna dikkati çeken Sturgeon, "Bağımsızlık net bir şekilde görülebiliyor. Eğer amaç birliği ve sıkı çalışma gösterirsek, onu yerine getireceğimizden hiç bu kadar emin olmamıştım. Şimdi tüm çabamızı onların ve gelecek nesillerin hak ettiği daha iyi bir ülkeyi oluşturmaya harcayalım.
Nesil - 30.11.2020
Schneider Electric'in "Innovation Summit" etkinliği online gerçekleştirildi
Schneider Electric, yeni nesil endüstrilere yönelik esnek ve sürdürülebilir teknolojileri ele aldığı Innovation Summit etkinliğini, online ortamda yaptı.
Nesil - 30.11.2020
Multinet Up'a Müşteri Deneyimi Ödülleri'nde 2 ödül birden
Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up, "CX Awards Turkey-Müşteri Deneyimi Ödülleri"nde, yapay zeka destekli PULSE projesi ile "En Yenilikçi Jüri Özel Ödülü" ve "Müşteri Deneyiminde En İyi Teknoloji Kullanımı Kategorisi"nde "Büyük Düşünce Ödülü" aldı.
Nesil - 30.11.2020
Son dakika haberleri | "Eurasia Airshow 2020" için geri sayım başladı
Kurt, şunları kaydetti: "Bakanlar Yuvarlak Masa Toplantısı'nın temel amacı, hava savunma sisteminde bölgesel ve global iş birlikleriyken, Hava Kuvvetleri Komutanları Yuvarlak Masa Toplantısı'nda hava kuvvetlerine yeni endüstrilerin entegrasyonu, bölgesel eğitim alanları, bölgesel iş birlikleri konuşulacak. Endüstri Liderleri Yuvarlak Masa Toplantısı'nda ise yeni nesil hava savunma sistemlerine karşı iş birlikleri, nükleer saldırılara karşı endüstrinin gelecek planları konuşulacak.
Nesil - 30.11.2020
Son dakika haber | BBC'nin en etkili 100 kadın arasında gösterdiği Rimu: "Arakanlı çocuklar, eğitimden mahrum büyüyor"
Arakan halkının ana vatanlarına döneceğine inandığının altını çizen Rimu, eğitimli bir genç nesille kendi ülkelerine dönmeleri durumunda hayatta kalabileceklerini, aksi takdirde kaderlerinin değişmeyeceğini dile getirdi.
Nesil - 30.11.2020
Şair ve yazar Şeref Akbaba: "Alaaddin Soykan şiirlerini Ay Vakti'ne emanet etmişti" (1)
Geçen ay yaptıkları "Poetika" konulu sayıda Alaaddin Soykan'ın şiirine ve poetikasına ilişkin bir yazıya yer verdiklerine dikkati çeken Akbaba, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Bir yaprak daha düştü. Alaaddin Soykan vefat etti. Hep bizimle beraber olan usta şairlerimizdendi. Benim Mavera okuru olarak tanıdığım şairlerdendi. Lisede, üniversitedeyken şiirlerini okuyordum. Soykan da Alaeddin Özdenören gibi Ay Vakti çıktıktan sonra vefat edinceye kadar çalışmalarını bu dergide yayımladı. Allah rahmet etsin. Onun vefatı biraz hüzünlü oldu. Dergimizde Alaaddin Soykan'la röportaj yapamadık. Şiiri öne çıkan bir insandı. Ben de 'Çağdaş Yunus Emre'yi ahirete yolcu ettik' diye bir başlık atmıştım vefatından sonra. 'Alaaddin Soykan şiiri Yunus Emre'nin bugünkü izdüşümü müdür?' diye çok soran oldu. Bugünkü Türkçeyle, dille ve felsefeyle örtüşen dizeleri Alaaddin Soykan'da buluyoruz. Bizi çeken bir şiir dili vardı, kendine has, kendine özgü bir dildi. Vefatından önce bana 2005'ten beri göndermiş olduğu o güzide şiirlerinden birini yayınladık. Bu dergiyi kendisine gönderdik. Rahatsız mıydı, görebildi mi bilmiyorum. Türkiye'de yayınlanan son şiiri Ay Vakti'nin Eylül-Ekim sayısındaydı. Alaaddin Ağabey'in şiiriyle alakalı Salih Uçak'ın bir de yazısı vardı dergide." "Alaaddin Soykan, sıkıştırılmış bir umman" Soykan'ın güçlü şiirleri olan bir şair olduğunu vurgulayan Akbaba, "Alaaddin Soykan, bir kasabada olan ama iç dünyası olarak bütün dünyada yaşayan insan. Dünyanın neresi varsa hepsi küçülmüş, o kasaba olmuş, o bahçe olmuş ve orada yaşıyor. Orada bütün dünyayı küçülterek yaşıyor ve kendisi sıkıştırılmış bir umman. Güçlü eserler vermiş her sanatçının yaşadığı o haletiruhiye Alaaddin Soykan'ın yüzünde, duruşunda, hayalinde de vardı. İki Alaaddin var bizim kültür dünyamızda, birisi Alaaddin Özdenören, biri de Alaaddin Soykan." şeklinde konuştu. Akbaba, Ocak sayısını Alaaddin Soykan konulu çıkarmayı planladıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: "Ataların bir sözü var. Tandır, sıcakken ekmek tutar. Ömrümüz vefa ederse, Allah sağlık verirse diğer büyüklerimize yaptığımız gibi onunla ilgili de bir çalışma yapacağız. Biz bunu bir insani görev olarak addettik. Çünkü gelecek nesiller onlar hakkında yazılanları, anlatılanları okuyorlar.
Nesil - 30.11.2020
Hidrojen yakıtlı Toyota Mirai'nin 2. nesli tanıtıldı
Şirket açıklamasına göre, sürdürülebilir hidrojen geleceği vizyonu bulunan Toyota, ikinci nesil yakıt hücreli Mirai sedan ile otomotiv sektöründe yeni bir başlangıcın ilk adımını attı.
Nesil - 30.11.2020
Kurugöl Tabiat Parkı renk cümbüşüyle büyülüyor
Bu çalışmalar kapsamında "biyolojik hayat koruma sahası" kapsamında "el değmemiş korunma alanı" ilan edilen ve 9 yıldır sürdürülen çalışmalar çerçevesinde korunan alandaki biyolojik hayatın, gelecek nesillere aktarılması için oluşturulan kriterler eşliğinde canlılığı korunuyor.
Nesil - 30.11.2020
TürkTraktör, iş makineleriyle arkeolojik kazı sahalarına destek veriyor
Ertekin, şunları kaydetti: "Hacimli ve ağır gövdelerinden dolayı iş makineleri, büyük titizlikle yürütülen kazı sahaları için uygun araçlar değilmiş gibi düşünülse de aslında bu makineler kazı alanlarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Burada önemli olan doğru makinenin, doğru saha ve çalışmaya konumlandırılmasıdır. Örneğin, bu tip sahalarda, kazma işlemleri büyük bir hassasiyet gerektirdiği için lastikli makineler tercih sebebidir. Paletli ekskavatörler yüzey basıncını dağıttığı için zeminin uygun olduğu yerlerde mini ekskavatörler de tercih edilebilir. Kazma işlemlerinde ise kazıcı yükleyiciler veya küçük tonajlı ekskavatörler kullanılırken, kazılan toprakları kaldırma işleri için de yükleyicilerden destek alınabilir." TürkTraktör olarak arkeoloji kazılara iş makineleriyle destek vermekten dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını aktaran Ertekin, "Birçok medeniyetin beşiği olan Anadolu topraklarında tarihe ve kültürel mirasa ışık tutan arkeolojik kazı çalışmalarının bir parçası olmaktan dolayı gururluyuz. Bu çalışmaları gelecek nesillere aktarmayı hedefliyoruz.
Nesil - 30.11.2020
Beykoz Sempozyumu 2020 sona erdi
Aydın, geçmişin geleceğe aktarılması gerektiğine işaret ederek, gelecek nesillerin daha mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için bu sempozyumu gerçekleştirdiklerini vurguladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nesil Haberleri | Nesil Haber - Haberler - Nesil haberleri, son dakika nesil haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, TRT World Forum 2020'de konuştu Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 00:27:54. #1.15#
title