Nesibe Özer, HSYK Seçiminde Yüksek Oy Aldı
Haberler » Güncel » Nesibe Özer, HSYK Seçiminde Yüksek Oy Aldı - Haber

Nesibe Özer, HSYK Seçiminde Yüksek Oy Aldı

Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nesibe Özer, Resmi Olmayan Sonuçlara Göre Bugün Yapılan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliği Seçiminde En Çok Oy Alan Adaylar Arasında Yer Aldı.

Nesibe Özer, HSYK Seçiminde Yüksek Oy Aldı

Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nesibe Özer, resmi olmayan sonuçlara göre bugün yapılan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği seçiminde en çok oy alan adaylar arasında yer aldı.


Özer, 5 Ocak 1964 tarihinde Adana'da doğdu. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1987 yılında Ankara Adli Yargı Hakim Adayı olarak staja ve 1989 yılında Hanak (Ardahan) Hakimi olarak göreve başladı. Sırasıyla İskilip (Çorum) Hakimliği, Batman Hakimliği, Mardin Hakimliği'nden sonra 1999 yılında Bakırköy Hakimliği'ne, 2004 yılında Eyüp Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na, 2007 yılında Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na atandı. Halen Bakırköy 14. Agır Ceza Mahkemesi Başkanı olarak görev yapıyor. İki çocuk annesi. Kültür Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans ve yabancı dil çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler