NEŞET ERTAŞ HABERLERİ

Neşet Ertaş haber, Neşet Ertaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Neşet Ertaş - 22.12.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Saygıdeğer hanımefendi Seval Türkeş'i ziyaret ettim. Seval Hanım, demokrasiye, parlamentonun saygınlığına inanmış değerli biri insan.
Neşet Ertaş - 21.12.2020
"Müzik şehri" Kırşehir'den 21 beste TRT repertuvarına girdi
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Başkanı Prof.
Neşet Ertaş - 08.12.2020
Kırşehir Belediyesinde toplu iş sözleşmesi imzalandı
Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen imza töreninde konuşan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, belediye personeline yüzde 15 ila 35 arasında bir ücret artışı sağlandığını, sosyal haklarla bu oranın yaklaşık yüzde 40 olduğunu söyledi.
Neşet Ertaş - 08.12.2020
Muharrem Ertaş'ı anma törenlerinin siyasallaşması tepkisi
KIRŞEHİR (İHA) – Kırşehir'de Muharrem Ertaş'ın ölüm yıl dönümü adına Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen anma programında Halk TV sunucusunun Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının posterini indirmesine halk ve STK temsilcileri gösterdi.
Neşet Ertaş - 04.12.2020
Neşet Ertaş'ın memleketinde "Geleceğin müzisyenleri"ni yetiştirmek için eğitimler veriliyor
Ünlü halk ozanı merhum Neşet Ertaş'ın memleketi ve UNESCO'nun müzik dalında "Yaratıcı Şehirler Ağı"na Türkiye'den dahil edilen ilk kent olan Kırşehir'de "geleceğin müzisyenleri"ni yetiştirmek amacıyla çalışmalar yürütülüyor.
Neşet Ertaş - 03.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CSO Konser Salonu Açılış Töreni'nde konuştu: (1)
Merhum Yahya Kemal, Itri şiirinde bu gerçeği şu şekilde ifade ediyor; 'Ta Budin'den Irak'a, Mısır'a kadar. Fethedilmiş uzak diyarlardan, Vatan üstünde hür esen rüzgar, Ses götürmüş bütün baharlardan. O deha öyle toplamış ki bizi, yedi yüz yıl süren hikayemizi dinlemiş ihtiyar çınarlardan. Musikimizde bir taraftan din, bir taraftan bütün hayat akmış; her taraftan, Boğaz, o şehrayin, Mavi Tunca'yla gür Fırat akmış. Nice seslerle, gök ve yerlerimiz, hüznümüz, şevkimiz, zaferlerimiz, bize benzer o kainat akmış.' Evet, Türk müziği hem bu kadim birikimin, hem asırlık yolculuğumuzun hem de 1000 yıllık hikayemizin özü ve özetidir. Her bir türkü ve şarkımız Horasan erenlerinin hikmetini Maveraünnehir'in bereketini, Anadolu'nun irfanını bugüne taşıyan bir hazinedir. Türkü ve şarkılar, bizim bu topraklardaki varlığımızın seste, sözde, güftede ve şiirde vücut bulan abideleridir. Yürek tellerimizi titreten her bir eserde insanımızın çığlığı, sevdası, hayalleri sevip de kavuşamayanların hasreti vardır." Sanat müziğinden halk müziğine kadar tüm müzik dallarının kültür deryasını zenginleştiren birer nehir olarak görülmesi gerektiğine dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti: "Türk müzik tarihinde Itri'nin yeri neyse Karacaoğlan'ın yeri de orasıdır. Dede Efendi ne kadar hürmete layıksa Aşık Veysel de aynı derecede hürmete layıktır. Hafız Sadettin Kaynak'a nasıl minnettarsak bozkırın tezenesi Neşet Ertaş ustaya da aynı şekilde minnettarız.
Neşet Ertaş - 01.12.2020
Bahçeli, MHP Grup Toplantısında konuştu: (1)
"Bozkırın tezenesi merhum Neşet Ertaş'ın dediği gibi, kadınlar insandır, bizler ise insanoğluyuz.
Neşet Ertaş - 25.11.2020
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü
Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki toplantının açılışında konuşan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, kadına şiddetin önlenmesi konusunda toplumsal farkındalığın artırılması, kurumlar arasında koordinasyon ve iş birliğinin güçlendirilmesi ile Kırşehir'de bu konuda yürütülen çalışmaları değerlendireceklerini ifade etti.
Neşet Ertaş - 25.11.2020
AK Parti'den kadına yönelik şiddete karşı açıklama
Aile kurumunun ve toplumun mihenk taşı olan kadınların, herkes için birer anne, kız kardeş, eş ve evlat olduğuna değinen Çalışkan, "Hayatımızın her döneminde sevgi ve özveriyle bize destek olan kadınlarımız sadece bir gün değil her gün el üstünde tutulmayı hak ediyorlar. Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş'ın da söylediği gibi 'Kadınlar insandır biz insanoğlu'.
Neşet Ertaş - 23.11.2020
Kırşehir Valisi Akın, öğretmenlerle fidan dikti
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi bahçesinde oluşturulan Şehit Öğretmen Yasemin Tekin Hatıra Ormanına fidan dikimi gerçekleştirildi.
Neşet Ertaş - 23.11.2020
Unutulmaya yüz tutmuş 800 farklı müzik enstrümanını yeniden yaptı
Türkiye'de Afyon'daki İbrahim Alimoğlu Müzik Müzesi'nde, Kırşehir'deki Neşet Ertaş Müzesi'nde, Eskişehir Sazova Parkı'ndaki Bilim Kültür ve Sanat Merkezi'nde yaptığı enstrümanlar bulanan Obul'un, Macaristan, İtalya, İngiltere, Almanya, Avusturya ve Azerbaycan ve ABD'deki müzelerde çalgı aleti ve sazları sergileniyor.
Neşet Ertaş - 23.11.2020
Son dakika haberi | Faciadan dönülen otobüs kazası kamerada
Kaza, Kayaşehir Mustafa Bozoklu Caddesi Neşet Ertaş Sokağı üzerinde meydana geldi.
Neşet Ertaş - 16.11.2020
Son dakika haber! Mersin Devlet Opera ve Balesi "Yerelden Evrensele" eserinin prömiyerini sahneleyecek
Dünyaca ünlü Wolfgang Amadeus Mozart, Ahmet Adnan Saygun, Ludwig Van Beethoven ve Neşet Ertaş'ın eserlerinin "ses" bulacağı etkinlikte, çeşitli türkü ve aryalar seslendirilecek.
Neşet Ertaş - 16.11.2020
6. Neşet Ertaş 3 Bant Bilardo Şampiyonası tamamlandı
Kırşehir'de düzenlenen 6. Neşet Ertaş 3 Bant Bilardo Şampiyonası sona erdi.
Neşet Ertaş - 30.10.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Operacapella" konseri verecek
Konserde, düzenlemesi Ali Sevgi'ye ait "Laçin", düzenlemesi Hakan Önsöz'a ait "Kızılcıklar Oldu mu?", düzenlemesi Tolga Gülen'e ait "Vardar Ovası" ve "Bilal Oğlan", bestesi Neşet Ertaş'a düzenlemesi Erdal Tuğcular'a ait "Suda Balık Oynuyor", bestesi Cihangir Cihangirov'a ait "Aygız", düzenlemesi Güneş Apaydın'a ait "Burçak Tarlası", düzenlemesi Aida Huzeyinova'ya ait "Ne baxırsan", düzenlemesi Hayri Akay'a ait "Turnalar", düzenlemesi Galim Berekeşev'e ait "Nazkonir", düzenlemesi Sveşkinov'a ait "Kolokolçik", bestesi Zülfü Livaneli'ye düzenlemesi Çelik Kasapoğlu'na ait "Ey özgürlük" türküleri seslendirilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Neşet Ertaş Haberleri | Neşet Ertaş Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Neşet Ertaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Neşet Ertaş kimdir, hayatı ve biyografisi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, Kırşehir 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 20:13:48. #1.15#

title