NEŞET ERTAŞ HABERLERİ

Neşet Ertaş haber, Neşet Ertaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Neşet Ertaş - 24.09.2021
ANILARIYLA NEŞET ERTAŞ PANELİ YAPILDI
BAYRAM BİLGE TOKEL: NEŞET ERTAŞ ANMA PROGRAMLARINI KÜLTÜR BAKANLIĞI MUTLAKA DESTEKLEMELİ! ADEM GÖÇER: "NEŞET ERTAŞ'IN 'İYİ VE DOĞRU KONUŞMAK İNSANA YAKIŞIR' SÖZÜNÜ UNUTMAM! HÜSEYİN ERTAŞ: TOPLUMUN DİNLEDİĞİ ESERLERİN KALİTESİ O TOPLUMUN KÜLTÜRÜNÜ BELİRLLER!
Neşet Ertaş - 23.09.2021
Neşet Ertaş özel konserle TRT 2'de anılacak
Halk ozanı Neşet Ertaş özel bir konserle anılacak.
Neşet Ertaş - 23.09.2021
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU BÜYÜK OZANIMIZ NEŞET ERTAŞ'I ANMA MESAJI YAYINLADI
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU BÜYÜK OZANIMIZ NEŞET ERTAŞ'I ANMA MESAJI YAYINLADI25 Eylül 2012 tarihinde aramızdan ayrılan Bozkırın Tezenesi Büyük Ozanımız Neşet Ertaş'ı anma mesajı yayınlayan Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti: "25 Eylül 2012 tarihinde...
Neşet Ertaş - 21.09.2021
İstasyon Dergi'nin Eylül sayısı yayımlandı
İZZET ÇAPA, MERAL OKAY'I ANLATTI Gazeteci-yazar Nebil Özgentürk "Bozkırın Tezenesi" halk ozanı Neşet Ertaş için9.
Neşet Ertaş - 19.09.2021
Haftanın tarihine bakış
2012- Türk halk müziği bestecisi, söz yazarı ve yorumcu Neşet Ertaş, İzmir'de tedavi gördüğü hastanede 74 yaşında hayatını kaybetti.
Neşet Ertaş - 17.09.2021
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Mersin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katıldı: (2)
"Gençlerimizin ışıldayan gözlerinde şahit olduğumuz umudu ve öz güveni hiçbir makama değişmeyiz" AK Parti olarak, ecdatları gibi "Hizmet eden izzet bulur", merhum Neşet Ertaş gibi "Aşkınan çalışan yorulmaz" ve "Gök kubbede baki kalan hoş bir sedadır" dediklerini ifade eden Erdoğan, vatandaşların içten söylediği "Allah razı olsun" ifadesinin, dünyadaki tüm makamlara değişilmeyeceğini söyledi.
Neşet Ertaş - 17.09.2021
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Mersin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katıldı: (1)
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Nasip olursa pazar günü Amerika'dayız ve pazartesi günü New York'ta, BM'nin tam karşısında 36 katlı Türkevi'nin açılışını yapacağız." dedi.
Neşet Ertaş - 16.09.2021
Görüntülü Haber Dostları Altın Koza'da HASAN Saltık'ı Andı
Moderatör Menderes Samancılar, "Hasan Saltık herkesin tanıması gereken, yüreğiyle eserleriyle eşsiz bir insandı. İyi ki hayatıma böyle bir arkadaş girmiş. Yüreğinden, duruşundan, hayata bakışından çok şey öğrendik. Sazımızla sözümüzle Hasan'ı anacağız. Onu çok seviyoruz ama onu acılı ve hüzünlü anmayacağız. Kalbindeki coşkudan bahsedeceğiz Hasan'ın. Her derdi olanın yanına koşan, her yolcunun çalacağı bir kapıydı. " Hasan Saltık'ın 33 yıllık dostu Nilüfer Akbal, "Sevgili dostumu burada anmak için bulunmak çok hüzünlü. Onu hiçbir zaman unutmayacağız. Hasan anlatmakla bitmez. Sanatla ilgili tüm alanlara her zaman destek verdi. Mert, dürüst, sevgi dolu bir dostumdu. " Suavi "Her insan ikinci bir kopyasını taşımadan yaşar ama bazı insanların ardından keşke ikinci kopyası olsaydı diye umut ederiz. Kaybı büyük tahribatlar yarattı. Derinlikleri olan bir arkadaşımızdı. . Pırıl pırıl gencecik insanlara destek veren, gücünü emekten halktan yana kullanan biriydi. Keşke iki üç tane daha Hasan Saltık'ımız olsaydı. Türkiye müzik tarihinin ilerleyen günlerde daha fazla ihtiyaç duyacağı bir isim. Burada konuşulanlar bir kitaba dönüştürülürse Hasan'a çok güzel bir anı olur. Hasan'ın arşivci anlayışına denk düşer. " 45 yıllık dostu Mazlum Çimen "Müzik arkeoloğuydu. Kelimelerle anlatmak çok zor. Onu keyifli ve neşeli anlatmak istiyorum. Gülen ve keyifli bir adamdı her zaman. Bana çok güzel anılar ve çok güzel bir yürek bıraktı. " Cengiz Özkan "Abi kardeş gibiydik. Çok anımız var. Bana çok şey kattı, hepimize çok şey öğretti. Mertliği, cömertliği, insan sevgisi unutulmaz. Dünya insanlarını bir aile olarak görürdü. Neşet Ertaş'a ikinci baharını yaşatan, genç insanları keşfeden, kucak açan biriydi.
Neşet Ertaş - 14.09.2021
BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU HELEBİŞ GECESİ'NE DAVET ETTİ
Başkanımız Ekicioğlu Helebiş Gecesi'nin 17 Eylül 2021 Cuma günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde saat 20: 00'da düzenleneceğini duyurduKırşehir Belediyesi'nin yaptığı girişimler sonucu Lapseki Kaynakamlığı, Adatepe Köyü Muhtarlığı ve çok değerli aile fertlerinin oluru ile 27 yıl önce...
Neşet Ertaş - 13.09.2021
BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARINA KATILDI
Başkanımız Ekicioğlu: Ahi Evran-ı Veli'nin Doğumunun 850. Yıl Dönümünün UNESCO Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri Programına alınması Kırşehir için büyük önem arz etmektedir. Ahi Evran-ı Veli'yi anmak ve ilkelerini yaşatmak amacıyla her yıl düzenlenen Ahilik Haftası etkinleri 13-19 Eylül tarihleri arasında kutlanıyor. Ticaret Bakanlığı, Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü koordinasyonunda bu yıl 34. 'sü gerçekleştirilen Ahilik Haftası Kutlamaları 13 Eylül 2021 Pazartesi günü Kırşehir Kalesi'nden yapılan top atışı ve ardından Cacabey Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı ve sonrasında Ahi Evran-ı Veli Külliyesi ve Türbesi ziyareti yapılarak dualar edildi. Açılış Programı öncesinde Askerlik Şubesi önünden başlayarak Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde son bulan geleneksel Kortej Yürüyüşü yapıldı.
Neşet Ertaş - 10.09.2021
3. İlahi Aşkın Sesi İlahi Beste Yarışması başvuruları 30 Eylül'de sona erecek
Kurulda ayrıca Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Din Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Asım Akkuş, bestekar müzisyen Erdoğan Tozoğlu, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Koca, Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Akpınar, Ahi Evran Üniversitesi Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Başkanı ve Öğretim Üyesi Prof.
Neşet Ertaş - 01.09.2021
Torbalı'da 'Kurtuluş Şenlikleri' 6 gün sürecek
DOLU DOLU PROGRAM Etkinlikler ilk olarak yarın iki ayrı konserle başlayacak. Yarın saat 21.30'da Türk Halk Müziği Korosu en sevilen türküleri Gazi Çamlığı Etkinlik Alanı'nda seslendirecek. Bu konserden hemen sonra da Doç. Dr. Gökhan Hekim tarafından 'Neşet Ertaş Türküleri' isimli dinleti gerçekleşecek.
Neşet Ertaş - 31.08.2021
CACABEY MEYDANI TARİHİ GECELERİNDEN BİRİNİ YAŞADI!
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU: SARAYDAN HALK MÜZİĞİ ÇIKMAZ, SARAYDAN SÖZ ÇIKMAZ. SAZ VE SÖZ EZİLENLERİN TÜRKÜSÜDÜR! MUSA EROĞLU: ANADOLU'NUN ÇIĞLIĞI BİNLEREC YILDIR SES VERMEYE DEVAM EDŞİYOR VE ADECEK! 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Kırşehir Belediyesi tarafından organize edilen Musa Eroğlu ve 3Alp Konseriyle Cacabey Meydanı tarihi gecelerinden birini yaşadı. Grup 3Alp ve Türk Halk Müziği sanatçısı Musa Eroğlu'nun 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında verdiği konserde Cacabey Meydanı doldu taştı. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Belediyemiz tarafından organize edilen programda, Musa Eroğlu ve 3 Alp'in seslendirdiği türkülerle Kırşehirliler doyasıya eğlendi. Cacabey Meydanı'ndaki konsere Vali İbrahim Akın, Belediye Başkanımız Selehattin Ekicioglu, Milletvekilimiz Dr. Metin İlhan, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 3Alp'e plaketlerini Vali İbrahim Akın verirken, sonrasında sahne alan Musa Eroğlu'na plaketini ise Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu ile milletvekilimiz Dr. Metin ilhan takdim etti. Plaket sunumunda konuşan Milletvekillimiz Dr. Metin İlhan, şunları ifade etti: 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. Yıl dönümünü mükemmel bir şekilde büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Bir zafer ancak bu şekilde kutlanabilirdi. Bugün büyük üstadımız Musa Eroğlu aramızda ve ona ödül verebileceğim hiç aklımızdan geçmezdi, geçemezdi ama büyük bir onur ve gurur duyuyorum kendisine teşekkür ediyorum ağzına yüreğine sağlık. Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu ise konuşmasında şunları ifade etti: "30 Ağustos Zafer Bayramı'mız hepimize kutlu olsun. Bugün gerçekten Türkiye Cumhuriyeti'nin 99 yıl önceki önemli aşamalarından birisi ve bu Cumhuriyeti biz de Atamızdan aldığımız gibi gelecek kuşaklara sağ salim teslim edeceğiz. Sevgili Musa Eroğlu'na bizlerle birlikte olduğu için çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 15-20 yıl önce spor salonunda kendilerini dinlemiştik. Bugün Kırşehirli hemşehrilerimizle birlikte dinlemenin ve onun yanında olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bir gün evvel Sevgili Musa Eroğlu İstanbul'da Serçeşme etkinliklerinde İstanbul'da konser verdi ve bugün de bizlerle. Kendisi hiç yorulmadan halkımızla buluşuyor, o nedenle de bir kez daha tüm hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum bizi kırmayıp geldiği için. Bu coğrafya Anadolu coğrafyası; Musa Eroğlu'lar, Neşet Ertaş'lar, Muharrem Ertaş'lar, Çekiç Ali'ler, Yunus Emreler, Pir Sultan'lar yetiştirmeye devam edecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Neşet Ertaş Haberleri | Neşet Ertaş Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Neşet Ertaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Neşet Ertaş kimdir, hayatı ve biyografisi. Sanatçı Neşet Ertaş ölümünün 9. yılında saygı ve özlemle anılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 12:56:28. #1.15#

title