Nerede Oy Kullanacağım? Tıkla Öğren

Nerede Oy Kullanacağım? Tıkla Öğren

12 Haziran seçiminde hangi sandıkta oy kullanacağınızı hala öğrenmedinizse tıklayın...

Nerede Oy Kullanacağım? Tıkla Öğren

12 Haziran'da Seçmen bilgi kağıdı gelmeyen vatandaşlar da oy kullanabilecek. Hangi sandıkta oy vereceğinizi öğrenebilirsiniz...12 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimde kayıtlı 50 milyon 189 bin 930 seçmen, 199 bin 207 sandıkta oy kullanacak.

Seçmen bilgi kağıdı gelmeyen vatandaşlar da oy kullanabilecek. Kağıdı bulunmayıp kütüğe kayıtlı olanlar, ibraz edecekleri kimlik belgeleriyle (nüfus kağıdı, resmi daireler veya iktisadi devlet teşekküllerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, ehliyet, evlenme cüzdanı) oy verebilecekler.

ÜZERİNDE TC KİMLİK NUMARASI OLMAYAN BİR KİMLİK BELGESİ İBRAZ EDEN SEÇMENİN OY KULLANABİLMESİ İÇİN BU BELGELERİN YANINDA SEÇMEN BİLGİ KAĞIDINI VEYA TC KİMLİĞİNİ İSPATA ELVERİŞLİ BİR BELGEYİ DE İBRAZ ETMESİ ŞART OLACAK.

Milletvekilleri, milletvekili kimliği ve seçmen bilgi kağıdını, milletvekili adayları ise her hangi bir İl Seçim Kurulu Başkanınca milletvekili adayı olduklarına dair verilmiş seçmen bilgi kağıdını göstererek kayıtlı oldukları seçim çevresi dışında da oylarını kullanabilecek.

Seçimde Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis olmak üzere 32 ilde 07.00-16.00 saatlerinde oy verilecek.

Bunların dışındaki şehirlerde ise oy kullanma saatleri 08.00-17.00 olarak belirlendi.