Nepal Haberleri

Nepal haber, Nepal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nepal - 03.11.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Nepal, yabancı dağcı ve yürüyüşçülerin ülkeye girmesine izin verdi Salgın nedeniyle birçok ülke gibi ekonomisi zor günlerden geçen Nepal'de Himalaya Dağları, yürümek ve tırmanmak isteyen yabancı turistlere açıldı.
Nepal - 16.10.2020
Hindistan'da şiddetli yağışların yol açtığı can kaybı 77'ye çıktı
Hindistan, Bangladeş ve Nepal'de muson yağmurlarının başladığı hazirandan bu yana 550 civarında kişi yaşamını yitirdi, milyonlarca kişi evlerinden tahliye edildi.
Nepal - 14.10.2020
Çin, BM İnsan Hakları Konseyine seçilmesini eleştiren ABD'yi "siyasi virüs" yaymakla suçladı
BM Genel Kurulundaki oylamada Konseye seçilen diğer ülkeler arasında Fransa, İngiltere, Pakistan, Özbekistan, Nepal, Senegal, Fildişi Sahili, Malawi, Gabon, Ukrayna, Meksika, Bolivya ve Küba yer almıştı.
Nepal - 14.10.2020
Son dakika haberi... Hindistan'da şiddetli yağışlar sonucu çok sayıda ev yıkıldı: 15 ölü
Hindistan, Bangladeş ve Nepal'de muson yağmurlarının başladığı hazirandan bu yana yaklaşık 550 kişi yaşamını yitirdi, milyonlarca kişi evlerinden tahliye edildi.
Nepal - 14.10.2020
ABD'den Çin ve Rusya'nın BM İnsan Hakları Konseyi'ne seçilmesine tepki
BM Genel Kurulundaki oylamada Konseye seçilen diğer ülkeler arasında Fransa, İngiltere, Pakistan, Özbekistan, Nepal, Senegal, Fildişi Sahili, Malawi, Gabon, Ukrayna, Meksika, Bolivya ve Küba yer almıştı.
Nepal - 13.10.2020
Hak ihlalleriyle eleştirilen Çin ve Rusya, BM İnsan Hakları Konseyine seçildi
Konseye seçilen diğer ülkeler arasında ise Fransa, İngiltere, Pakistan, Özbekistan, Nepal, Senegal, Fildişi Sahili, Malawi, Gabon, Ukrayna, Meksika, Bolivya ve Küba yer aldı.
Nepal - 08.10.2020
Kazakistan'da ilk kez barış gücü askerlerinin kapsamlı tatbikatı yapıldı
Tokayev, aralarında kadınlar olmak üzere Kazak askerlerinin 2017'den bu yana Birleşmiş Milletlerin Nepal, Fildişi Sahili, Batı Sahra ve Lübnan misyonlarında görev yaptığını ve şu an dördüncü Kazak barış gücünün misyonlardaki görevinin devam ettiğini aktardı.
Nepal - 18.09.2020
Nepal, Hindistan ile ihtilaflı sınır haritasını okul kitaplarına koydu
Nepal, Hindistan ile tartışmalı sınır bölgelerini kendi toprağı olarak gösterdiği siyasi haritayı yeni ders kitaplarında yayımladı.
Nepal - 15.09.2020
Trump yönetimi, 4 ülkeden sığınmacıları sınır dışı edebilir
Bu fesih kararının Honduras ve Nepallileri de kapsadığına dikkati çeken Arulanantham, ACLU'nun 9.
Nepal - 15.09.2020
Son dakika haberleri: Dünya genelinde en az 366 gazeteci Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
İtalya, Kamerun, Mısır, Guatemala ve El Salvador'da 3'er gazeteci, Afganistan, Güney Afrika Cumhuriyeti, Cezayir, Kolombiya, Endonezya, Nepal ve İsveç'te ise 2'şer gazeteci yaşamını yitirdi.
Nepal - 14.09.2020
Son dakika haber | Nepal'de toprak kayması: 12 ölü, 21 kayıp
Son dakika gelişmesine göre Nepal'de şiddetli yağışlar toprak kaymasına neden oldu.
Nepal - 13.09.2020
Nepal'de toprak kayması: 11 ölü, 20 kayıp
Nepal'de şiddetli yağışların yol açtığı toprak kayması nedeniyle 11 kişi yaşamını yitirdi, 20 kişi kayboldu.
Nepal - 13.09.2020
Nepal'de toprak kayması: 6 ölü, 26 kayıp
Nepal'de şiddetli yağışların yol açtığı toprak kayması nedeniyle 6 kişi yaşamını yitirdi, 26 kişi kayboldu.
Nepal - 11.09.2020
İDDEF, Asya'da 2 bin 205 su kuyusu açtı
İDDEF 2011'den bu yana Asya'da yaptığı eğitim ve insani yardım çalışmaları kapsamında, kirli suya bağlı hastalıklar sebebiyle ölümlerin yaşandığı Bangladeş'te 779, Myanmar'daki zulümden kaçarak Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanların yaşam mücadelesi verdiği çadır kentlerde 1000, Nepal'de 248, Hindistan'da 149 ve Filipinler'de ise 29 su kuyusu açtı.
Nepal - 07.09.2020
Koronavirüs: Okulların kapanmasının çocuk evliliklerinin artmasında rolü var mı?
Birleşmiş Milletler (BM) , koronavirüs salgını nedeniyle okulların kapatılmasının, önümüzdeki on yıl içinde dünyanın dört bir yanında çocuk evliliklerine 13 milyon kız çocuğunun daha eklenmesine yol açabileceği uyarısında bulunmuştu. Guardian gazetesindeki bir habere göre dünyanın yoksul kırsal bölgelerinde çalışma yapan yardım kuruluşlarından bu kaygıları doğrulayan veriler gelmeye başladı. Samita (gerçek adı değil) 17 yaşında ve Nepal'in Lamjung bölgesinde yaşıyor.
Nepal - 04.09.2020
Son dakika haberi! TRT Belgesel'de her cumartesi sıra dışı yapımlar ekrana gelecek
Nisan 2015'de Nepal, Katmandu, Himalayalar ve Everest bölgesinde yaşanan deprem ve depremin tetiklediği toprak kayması ve çığ düşmesi sonucu ortaya çıkan felaket ile bölgede mahsur kalan dağcıların yaşadıklarını anlattığı "Everest'te Kabus" belgeseli de 26 Eylül'de ekrana gelecek.
Nepal - 03.09.2020
Nepal'de Kovid-19 önlemlerini protesto eden göstericilerle polis arasında çatışma
Nepal'da dini bir festivale katılmak isteyen ve hükümetin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle uyguladığı sokağa çıkma yasağını protesto eden göstericilerle polis arasında çatışma çıktı.
Nepal - 03.09.2020
Nepal'deki heyelanda ölü sayısı 12'ye çıktı
Nepal'de şiddetli muson yağışlarının neden olduğu heyelanda ölü sayısı 12'ye çıkarken kayıp 41 kişi aranıyor.
Nepal - 01.09.2020
Son dakika haber | Nepal'de toprak kayması: 10 ölü
Son dakika gelişmesine göre Nepal'de şiddetli muson yağışlarının yol açtığı toprak kaymasında en az 10 kişi yaşamını yitirdi.
Nepal - 01.09.2020
Yetim Dayanışma Günleri'nde yaklaşık 92 bin yetime ulaşılacak
Organizasyon kapsamında uygulanacak projeler arasında ev tamir ve inşası, seracılık, sağmal hayvan dağıtımları gibi sosyal yardımlar, sünnet organizasyonu, hijyen paketi dağıtımları, sağlık taraması gibi sağlık yardımları, okul inşası, kırtasiye dağıtımı gibi eğitim yardımları, geziler, uçurtma şenlikleri, burs yardımı, şiir, kompozisyon, resim ve bilgi yarışmaları gibi kültürel yardımlar öne çıkıyor. Projeler, Afrika'da Mali, Nijer, Sierra Leone, Somali ve Sudan, Asya'da Afganistan, Arakan, Bangladeş, Filipinler/Bangsamoro, Nepal, Pakistan, Sri Lanka, Tayland/Patani ve Endonezya/Açe, Balkanlar'da Arnavutluk, Bosna Hersek ve Karadağ, Orta Doğu'da Lübnan, Suriye, Türkiye, Filistin, Yemen ve İran, Kafkasya/Orta Asya'da Azerbaycan ve Kırgızistan'da gerçekleşecek.
Nepal - 31.08.2020
Bangladeş'teki sellerde ölü sayısı 251'e yükseldi
Ancak yağışların en yoğun etkilediği bölge, hava kütlesinin kuzeydeki Himalaya Dağları ile karşılaşarak sıkıştığı Hindistan, Nepal, Butan, Bangladeş, Myanmar'ı kapsıyor.
Nepal - 28.08.2020
Yoga Olimpik Oyunları'nda Türk sporcular 9 madalya kazandı
1. Uluslararası Yoga Olimpik Oyunları, "Dünyayı savaş alanlarından oyun alanlarına dönüştürüyoruz" sloganıyla 1 Ağustos 2020'de gerçekleşti. Yoga Olimpik Oyunları'nda, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Fransa, Hindistan, Arjantin, Güney Afrika, Vietnam, Nepal, Avustralya ve daha birçok ülkenin katılımıyla dünyanın 60 ülkesinden bin 350 performans sergilendi.
Nepal - 26.08.2020
Edirne'de "2. Uluslararası Tarım, Biyoloji ve Yaşam Bilimleri e-Konferansı" düzenlenecek
Konferansa katılacak bilim adamlarını, salgın nedeniyle ağırlayamadıklarını belirten Kaya, şöyle devam etti: "Gönül isterdi, bilim adamlarını ülkemizde ve Edirne'mizde misafir edelim. Ancak dünyada yaşanan bu olağanüstü süreçte, maalesef gerek eğitim gerekse bu tür toplantılar mümkün mertebe az temasla, uzaktan iletişimle gerçekleşiyor. Konferansımıza Nepal'den Kolombiya'ya, Nijerya'dan Polonya'ya, Fas'tan Kazakistan'a, Endonezya'dan Amerika'ya kadar dünyanın farklı köşelerinden bilim adamları, internet üzerinden tarım ve yaşam bilimleri alanında hazırladıkları sunumlarını canlı olarak gerçekleştirecekler.
title