Nepal Haberleri

Nepal haber, Nepal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nepal - 28.01.2021
Hindistan Dışişleri Bakanı Jaishankar, Çin ile sınır geriliminin dönüm noktasına geldiğini söyledi
Hint basınında yer alan haberlerde, askerlerin, üç gün önce Hindistan'ın Nepal ve Butan arasındaki Sikkim eyaletinin kuzeyindeki Naku La geçidinde çatıştığı, her iki taraftan da yaralıların olduğu bildirilmişti.
Nepal - 28.01.2021
Hindistan'ın 500 bin doz Kovid-19 aşısı bağışladığı Sri Lanka'da ilk aşılamalar başlayacak
Hindistan, bölgede 8 ülkeye aşı bağışlamayı planlıyor Hindistan, üretim lisansına sahip olduğu, Oxford Üniversitesinin İngiliz-İsveç ilaç firması AstraZeneca ile geliştirdiği Kovid-19 aşısından Myanmar'a 1,5 milyon, Nepal'e 1 milyon doz bağışlamasıyla, iki ülkede ilk aşılama çalışmaları başlamıştı.
Nepal - 27.01.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Hindistan'ın üretim lisansına sahip olduğu, Oxford Üniversitesinin İngiliz-İsveç ilaç firması AstraZeneca ile geliştirdiği aşıdan Myanmar'a 1,5 milyon, Nepal'e 1 milyon doz bağışlamasıyla iki ülkede ilk aşılama çalışmaları başladı.
Nepal - 27.01.2021
Son dakika haberi... Hindistan'ın bağışladığı Kovid-19 aşılarıyla Myanmar ve Nepal'de ilk aşılama çalışmaları başladı
Son dakika gelişmesine göre Hindistan'ın üretim lisansına sahip olduğu, Oxford Üniversitesi'nin İngiliz-İsveç ilaç firması AstraZeneca ile geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısından Myanmar'a 1,5 milyon, Nepal'e 1 milyon doz bağışlamasıyla iki ülkede ilk aşılama çalışmaları başladı.
Nepal - 25.01.2021
Son dakika gündem: Çin ve Hint askerlerinin sınırda yeniden çatıştığı iddia edildi
Hint basınında yer alan haberlerde, askerlerin, üç gün önce Hindistan'ın Nepal ve Butan arasındaki Sikkim eyaletinin kuzeyindeki Naku La geçidinde çatıştığı, her iki taraftan da yaralıların olduğu bildirildi.
Nepal - 22.01.2021
Son dakika gündem: Nepal'de binlerce kişi, parlamentonun feshedilmesini protesto etti
Bir son dakika haberine göre Nepal'de Başbakan Khadga Prasad Oli'nin parlamentoyu fesih kararı protesto edildi.
Nepal - 21.01.2021
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Nepal Hindistan'ın, Nepal ile ilişkilerini onarmak için ülkeye 1 milyon doz Kovid-19 aşısı gönderdiği bildirildi.
Nepal - 21.01.2021
İHH, geçen yıl 22 ülkede 1322 su kuyusu açtı
Vakıf, 2020 yılında Çad, Gana, Mali, Gine, Sierra Leone, Nijer, Kamerun, Somali, Togo, Etiyopya, Kenya, Tanzanya, Uganda, Sudan, Zimbabve, Nijerya, Benin, Liberya, Afganistan, Nepal, Bangladeş ve Tayland'da su kuyusu açtı.
Nepal - 20.01.2021
Son dakika haberi: Çin, Hindistan ve Güney Kore'de Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Hindistan Başbakanı Narendra Modi, ülkesinin bugün Butan, Maldivler, Bangladeş, Nepal, Myanmar ve Seyşeller gibi ülkelere Kovid-19 aşısı göndermeye başlayacağını açıkladı.
Nepal - 16.01.2021
Himalaya dağlarındaki çığ felaketi kamerada
Nepal'de, Himalaya dağlarındaki Kapuche Buzul Gölü yakınlarında meydana gelen çığ felaketi bölgedeki turistlerin kamerasına yansıdı.
Nepal - 11.01.2021
Nepal'de "Hindu devleti" olma ve monarşiye dönme talebiyle gösteri düzenlendi
Nepal'de binlerce protestocu, ülkenin yeniden bir "Hindu devleti" olması ve monarşi rejimine dönülmesi talebiyle gösteri düzenledi.
Nepal - 29.12.2020
Nepal'de binlerce kişi, parlamentonun feshedilme kararını protesto etti
Nepal'de binlerce kişi, Başbakan Khadga Prasad Oli'nin önerisi doğrultusunda parlamentonun feshedilme kararını protesto etti.
Nepal - 20.12.2020
Nepal'de Devlet Başkanı Bhandari, parlamentoyu feshetti
Nepal'de Başbakan Khadga Prasad Oli'nin önerisi üzerine parlamento feshedildi.
Nepal - 16.12.2020
Ekonomide 2020 böyle geçti (1)
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kovid-19 tedbirleri kapsamında Almanya, Angola, Avusturya, Azerbaycan, Bangladeş, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Cezayir, Cibuti, Çad, Çekya, Çin, Danimarka, Dominik, Ekvador, Ekvator Ginesi, Fas, Fildişi Sahili, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Guatemala, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İran, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kamerun, Kanada, Karadağ, Kazakistan, Kenya, KKTC, Kolombiya, Kosova, Kuveyt, Kuzey Makedonya, Letonya, Lübnan, Macaristan, Mısır, Moğolistan, Moldova, Moritanya, Nepal, Nijer, Norveç, Özbekistan, Panama, Peru, Polonya, Portekiz, Slovenya, Sri Lanka, Sudan, Suudi Arabistan, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Umman ve Ürdün'den oluşan 46 ülkeye daha uçuşların durdurulacağını duyurdu.
Nepal - 15.12.2020
"9. ABU TV Şarkı Festivali" gerçekleştirildi
Türkiye, Brunei, Çin, Hindistan, Endonezya, Japonya, Kore, Makao, Malezya, Nepal, Türkmenistan, Özbekistan, Vanuatu ve Vietnam'ın katılımıyla gerçekleşen festival, Asya-Pasifik bölgesinin coğrafi ve kültürel genişliğini temsil eden, rekabete dayalı olmayan müzik kutlaması formatında düzenlendi.
Nepal - 08.12.2020
Everest Dağı'nın yüksekliği yeniden hesaplandı
Çin ile Nepal, Everest Dağı'nın yüksekliğini 8 bin 848 metre 86 santimetre olarak açıkladı.
Nepal - 08.12.2020
Everest Dağı'nın, yeni yapılan ölçümlerde 73 santim daha uzun olduğu belirlendi
Nepal, Dünya'nın en yüksek zirvesi Everest Dağı'nın yeni yapılan ölçümlerde 73 santim daha uzun olduğunun tespit edildiğini bildirdi.
Nepal - 29.11.2020
Nepal'de Müslümanlar, Uygur Türklerine adalet için gösteri düzenledi
Nepal'de Müslümanlar, Uygur Türklerine adalet için gösteri düzenledi.
Nepal - 23.11.2020
Son dakika haberi! AB'den düşük gelirli ülkelere borç yardımı
Böylece, aralarında Afganistan, Burkina Faso, Etiyopya, Haiti, Tanzanya, Nepal, Yemen ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin de bulunduğu düşük gelirli 29 ülke salgınla mücadeleye daha fazla kaynak ayırabilecek.
Nepal - 19.11.2020
"6. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması"nın finalistleri açıklandı
Nepal'den Rajan Kathet "Bare trees in the mist", İran'dan Javid Sobhani "Lullaby", Fas'tan Karim Tajouaout "Ghost of Spacetime", Çek Cumhuriyeti'nden Demet Derelioglu Aran "Lunchbox" ve Karadağ'dan Aleksandar Vujovic "Rainbow" filmleriyle "Uluslararası Kurmaca"da yarışacak.
Nepal - 19.11.2020
Son dakika haber | Kaspersky, Kuzey Amerika'da yeni bir Şeffaflık Merkezi açtı
Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, Bangladeş, Brunei, Kamboçya, Hindistan, Endonezya, Güney Kore, Laos, Malezya, Nepal, Pakistan, Filipinler, Singapur, Sri Lanka, Tayland ve Vietnam bu GTI söz konusu yer değiştirme planında yer alıyor.
Nepal - 11.11.2020
Yönetmen Seyid Çolak'ın ödüllü filmi "Kapan" 13 Kasım'da vizyona girecek
Yönetmenin ilk uzun metrajı olan, gizem, gerilim ve dram türünün harmanlandığını bir hikayeyi seyircisine sunan film, 3. Uluslararası Nepal Film Festivali'nde "En İyi Film", 5.
Nepal - 10.11.2020
Çin'in Nepal sınırında 150 hektardan fazla toprak işgal ettiği iddiası
Çin'in sınır komşusu Nepal'in topraklarının 150 hektardan fazlasını ilhak ettiği ileri sürüldü.
Nepal - 07.11.2020
Son dakika... Deprem sonrası kalıcı olabilecek psikolojik rahatsızlıklara dikkat
Araştırmalar ne diyor? Depremin bireyin iyilik halleri üzerine yapılan araştırmalardan örnekler veren Başcıllar, şöyle konuştu: "2008 yılında Çin'de meydana gelen 15 bin insanın yaşamını yitirdiği 8 şiddetindeki depremin ardından 330 çocukla gerçekleştirilen araştırmada yaklaşık her dört çocuktan birinde anksiyete, her altı çocuktan birinde depresyon ve her dokuz çocuktan birinde travma sonrası stres bozukluğu tanısına ulaşıldı. 2010 yılında Haiti'de gerçekleşen 360 bin kişinin hayatını kaybettiği 7 şiddetindeki depremin ardından yapılan araştırmada yaklaşık her dört kişiden birinde travma sonrası stres bozukluğu, her üç kişiden birinde depresyon görüldü. 2015 yılında Nepal'de meydana gelen yaklaşık 8 bin kişinin hayatını kaybettiği 7,9 şiddetindeki depremin ardından bölgede yaşayan 513 yetişkinle gerçekleştirilen araştırmada katılımcıların yüzde 34'ünde depresyon, yüzde 33'ünde kaygı bozukluğu ve yüzde 20'sinde tehlikeli alkol kullanımına rastlandı.
Nepal - 03.11.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Nepal'de Himalaya Dağları, yürümek ve tırmanmak isteyen yabancı turistlere açıldı.
Nepal - 03.11.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Nepal, yabancı dağcı ve yürüyüşçülerin ülkeye girmesine izin verdi Salgın nedeniyle birçok ülke gibi ekonomisi zor günlerden geçen Nepal'de Himalaya Dağları, yürümek ve tırmanmak isteyen yabancı turistlere açıldı.
title