Nehir Hayal Etti, Novartis Ve Bir Dilek Tut Gerçekleştirdi - Haberler
Haberi Paylaş

Nehir Hayal Etti, Novartis Ve Bir Dilek Tut Gerçekleştirdi

Bültenler - Haberler | Güncel
Nehir Hayal Etti, Novartis Ve Bir Dilek Tut Gerçekleştirdi

Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye ve Novartis, 4 ilde gerçekleştirdiği etkinliklerle dilek çocuklarının hayallerini gerçekleştirdi.

Novartis Gönüllüler Günü kapsamında yapılan etkinlikte 4 yaşındaki küçük Nehir akülü arabasına kavuştu.

Novartis'in her yıl çalışanları ile gerçekleştirdiği "Gönüllüler Günü" bu yıl da geçen yıl olduğu gibi Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye işbirliği ile kutlandı.

Küçük Nehir'in en büyük dileği bir akülü arabası olmasıydı. 4 yaşındaki Nehir, Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye'ye başvurdu ve hayali Novartis gönüllerinin desteği ile gerçek oldu. Akülü arabasına kavuşan Nehir, direksiyonun başına geçti ve en büyük hayalinin keyfini sürdü.

Dilek çocuklarının hayallerini gerçeğe dönüştürmek için yardımlarını esirgemeyen 30 Novartis gönüllüsü, İstanbul, İzmir, Samsun ve Adana olmak üzere 4 şehirde Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye'ye başvuran onlarca çocuğun dileklerini gerçekleştirdi. Yapılan etkinlikler sırasında çocuklar hayal ettikleri bilgisayar, oyun konsolu ve oyuncaklarına kavuştu.

Novartis, 1997 yılından beri her yıl faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde bir gününü toplumsal sorumluluk projesine ayırıyor. Bu çerçevede son üç yıldır bu özel günde Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye faaliyetlerine katkıda bulunuyor.

Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye, 2000 yılından beri çocukların ve ailelerinin umut ve dayanma gücünü artırmak için çalışıyor. Derneğin amacı; bir gelecekleri olduğunu unutan hasta çocukların hayata bağlanmaları için çalışmaktır. Dernek onların enerji dolmaları ve bir gelecekleri olduğu umudunu taşımaları için imkansız gördükleri dileklerini gerçekleştirir. Dernek, kuruluşundan bu yana 2000'e yakın çocuğun dileğini gerçeğe dönüştürmüş, birçok çocuğun yaşama tutunmasına destek olmuştur.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500