İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonu

İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonu

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri takip ettikleri bir araca yaptıkları operasyonda 124 kilo 350 gram eroin ele geçirdi.

İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonu

İstanbul'da polise yapılan bir ihbarda, plakası ve modeli belirtilen bir otomobilde, uyuşturucu taşındığı bilgisi verildi. İhbar üzerine çalışma başlatan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kısa sürede aracın yerini tespit etti. Hemen hareket eden ekipler, yapılan operasyonla Bağcılar'da otomobili durdurdu. Otomobili kullanan 27 yaşındaki Fikret B. gözaltına alındı. Yapılan aramalarda otomobilin bagajındaki kolilerde 240 paket halinde 124 kilo 350 gram eroin bulundu.

Narkotik ekiplerinin yaptığı operasyon polis kameralarına da yansıdı. Görüntülerde, polisin uyuşturucu bulunan aracı takip etmesi görülüyor. Ardından ekip amiri telsizle takibe katılan polislere anons yaparak, dikkatli olmalarını, can güvenliklerini ön plana alarak hareket etmelerini belirtiyor. Ardından ekiplerden birine "aracın önünü yanaş" talimatı veriliyor. ve aracı durduran polis sürücüyü yere yatırarak kelepçeliyor.

Sürücü gözaltına alınırken araçta yapılan aramalarda da bagajda karton koliler içerisinde uyuşturucu paketleri bulunuyor. Gözaltına alınan Fikret B., polise verdiği ifadede suçu kabul etmedi. Fikret B.'nin ifadesinde kolilerin, Kadıköy'de karşılaştığı İran uyruklu bir arkadaşına ait olduğunu ve içinde ne olduğunu bilmediği kolileri arkadaşının ricası üzerine taşıdığını belirtti. Fikret B. emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda tutuklanarak cezaevine gönderildi.