NEDİM ŞENER HABERLERİ

Nedim Şener haber, Nedim Şener son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nedim Şener - 25.10.2016
Fetö Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu
Büyükanıt'a geçmiş olsun dileğinde bulunan Petek, bugünkü toplantıda Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, gazeteciler Nedim Şener ile Hüseyin Gülerce'nin dinleneceğini aktardı.
Nedim Şener - 23.10.2016
TBMM'de Bu Hafta
Komisyon; 25 Ekim Salı günü, eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, Gazeteci Nedim Şener, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Eski Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar'ı, 26 Ekim Çarşamba günü eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner, Gazeteci Hüseyin Gülerce, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Danışmanı Aleksandr Dugin, Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan'ı, 27 Ekim Perşembe günü eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen, Eski MİT Müsteşı Emre Taner ve eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'nu dinleyecek.
Nedim Şener - 20.10.2016
Fetö Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu
Komisyonun 8 Kasım tarihine kadar dinlemelere ilişkin belirlenen taslak programı şu şekilde: 25 Ekim Salı: Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, Gazeteci Nedim Şener, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Eski Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar 26 Ekim Çarşamba: Eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner, Gazeteci Hüseyin Gülerce, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Danışmanı Aleksandr Dugin, Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan 27 Ekim Perşembe: Eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen, Eski MİT Müsteşarı Emre Taner, Eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu 1 Kasım Salı: Eski Jandarma Genel Komutanı Galip Mendi, Şehir Üniversitesi Dekanı Prof.
Nedim Şener - 13.10.2016
Fetö Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu
25 Ekim Salı: Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Prof. Dr. Mehmet Ali Büyükkara, gazeteci Nedim Şener, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, eski Emniyet Müdürü Mehmet Kılıçlar, 26 Ekim Çarşamba: Eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner, gazeteci yazar Hüseyin Gülerce, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in danışmanı Aleksandr Dugin, eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, Prof.
Nedim Şener - 29.09.2016
15 Temmuz Darbe Girişimi, Tüm Türk Halkına Karşı İşlenmiş Büyük Bir Suçtur"
ABD'nin başkenti Washington DC'de 15 Temmuz darbe girişimini anlatan gazeteci Nedim Şener, "15 Temmuz darbe girişimi, her ne kadar hükümeti devirmeyi amaçlamış olsa da tüm Türk halkına karşı işlenmiş büyük bir suçtur.
Nedim Şener - 29.09.2016
Eski Genelkurmay Istihbarat Başkanı Pekin, ABD'de Darbe Girişimini Anlattı - New
Merkezi Washington'da bulunan düşünce kuruluşu Türk Miras Vakfı (Turkish Heritage Foundation) tarafından New York'ta düzenlenen panele Pekin, emekli Albay ve Askeri Hakim Ahmet Zeki Üçok ve gazeteci Nedim Şener davetli konuşmacı olarak katıldı.
Nedim Şener - 29.09.2016
Eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı Pekin, ABD'de Darbe Girişimini Anlattı
Merkezi Washington'da bulunan düşünce kuruluşu Türk Miras Vakfı (Turkish Heritage Foundation) tarafından New York'ta düzenlenen panele Pekin, emekli Albay ve Askeri Hakim Ahmet Zeki Üçok ve gazeteci Nedim Şener davetli konuşmacı olarak katıldı.
Nedim Şener - 21.09.2016
Odatv Davasında Yeni Savcıya Mütalaa İçin Süre Verildi
Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Soner Yalçın ile Yalçın Küçük ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın aralarında bulunduğu 13 sanıklı, OdaTv Davası'nın özel yetkili mahkemelerin kapatılmasının ardından yeni mahkemesinde 6. duruşması yapıldı.
Nedim Şener - 21.09.2016
Odatv Davası
Gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener ve Soner Yalçın ile eski emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın da aralarında bulunduğu 13 sanığın yargılandığı dava dosyası, mütalaasını hazırlaması için savcılığa gönderildi.
Nedim Şener - 07.09.2016
Gazetecilerin Darbe Gecesi Yaşadıkları Belgesel Oldu
Belgeselin ikinci bölümünde, darbe girişiminin arka planında oluşan tablo aktarılırken, darbe aşamasına uzanan sürece nasıl varıldığının analizi, yine gazeteciler tarafından yapılıyor. Belgeselde, darbenin arkasında yer alan FETÖ yapılanmasının, nasıl olup da orduyu ele geçirebilecek kadar fark edilmeden güç kazanabildiği, Batı'dan destek alıp almadığı gibi soruların cevabı aranıyor. Belgeselde, TRT Genel Müdürü Şenol Göka'nın bildiriyi önleme mücadelesi, CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş'ın kanalın basılmasına rağmen yayına devam etmesi için verdiği savaşı ve askerlerle burun buruna geldiği anlar ekrana geliyor. Belgeselde ayrıca, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın darbenin kaderini değiştiren telefon bağlantısı, TRT Haber Spikeri Tijen Karkaş'ın korsan bildiriyi okurken yaşadığı ölüm korkusu gibi anlara yer veriliyor. Ayrıca araştırmacı gazeteci Nedim Şener, kapatılan Zaman gazetesinin yazarları Hüseyin Gülerce ve Nurettin Veren ile "The Gülen" belgeselinin yapımcısı araştırmacı-gazeteci Serkan Koç gibi isimlerin darbenin arka yüzüne dair araştırmaları, tespit ve analizleri aktarılıyor.
Nedim Şener - 24.08.2016
Fetö'nün "Gerçek Yüzü" Bu Kitaplarda
Can Özçelik'in "Kainat İmamı Fetullah Gülen", Gazeteci Nedim Şener'in "Ergenekon Belgelerinde Fetullah Gülen", Merdan Yanardağ'ın "Kuşatılan Türkiye-Gülen Hareketinin Perde Arkası" isimli kitaplar satmaya devam ediyor.
Nedim Şener - 03.08.2016
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Açıklaması
Kalın, şunları söyledi: "Bu tarikat benzeri ve gizli örgütü dışarıdan anlamanın güç olduğunun farkındayız. Gülen hareketi, kötücül ve tehlikeli açıdan, üyelerini devlet kurumlarına yerleştirmesiyle İlluminati gibi Batılı tarikatlara benzetilebilir. Tipik taktikleri yalan ve ikiyüzlülük olan FETÖcüler, herhangi bir yerde üyeleri olduğunu reddederler. Okulları, şirketleri, medya organları, bankaları olduğunu da reddederler. Hatta sorsanız var olduklarını bile reddederler. Ancak herkes, her yerde olduklarını biliyor. Orduya ve polise nasıl sızdıkları, aralarında Hanefi Avcı, Ruşen Çakır, Mustafa Önsel, Ahmet Şık, Nedim Şener'in de bulunduğu sayısız araştırmacı tarafından ortaya çıkarılıp belgelendi.
Nedim Şener - 04.07.2016
Erol Önderoğlu'ndan Tgc'ye Ziyaret
TGC'den verilen bilgiye göre, TGC Başkanı Turgay Olcayto, Başkan Yardımcısı Recep Yaşar, Genel Sekreter Sibel Güneş ve Genel Sekreter Yardımcısı Niyazi Dalyancı'nın katıldığı ziyarette yaptığı açıklamada Erol Önderoğlu, kendini mağdur hissetmediğini belirterek, şöyle konuştu: "Türkiye'nin en köklü meslek örgütlerinin başında gelen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin desteğini hep arkamda hissettim. Ben tutuklu gazeteciler içinde en şanslısıydım. Kendimi mağdur hissetmedim. 10 gün cezaevinde kaldım. Bu sürede TGC başta olmak üzere birçok basın meslek örgütü yanımda oldu, beni ve arkadaşlarımı destekledi. Hakkımdaki iddianame iki gün içinde hazırlandı. Önce Metris Cezaevi'ne ardından da Silivri Cezaevi'ne gönderildik. Mustafa Balbay 5 yıl, Ahmet Şık, Nedim Şener bir yılı aşkın süre cezaevinde kaldılar.
Nedim Şener - 23.06.2016
Dink Cinayeti Davasında Ercan Demir Tahliye Edildi
YILMAZER-CERRAH TARIŞMASI Konuşmasına devam eden Yılmazer, Nedim Şener'in kitabından bir bölüm okudu.
Nedim Şener - 23.06.2016
Dink Cinayeti Davasında 1 Kişi Tahliye
Yılmazaer, Nedim Şener'in kitabından bir bölüm okudu.
Nedim Şener - 21.06.2016
Polis Memuru Zenit'ten Sanık Müdürlere "Beni Neden Dinlediniz?"
"HERŞEYİ ANLAT, SERBEST BIRAKAYIM" Soru üzerine Sanık Zenit şunları anlattı: Ben ilk savcılık sorgumda sevk edildiğim mahkemeden serbest bırakıldım Ankara'ya gittiğimde bir aile dostum olan emekli polis memuru benden ifade tutanağımı talep etti. Tutanağa baktığında Savcı Gökalp Kökçü 'nün adını gördü ve tanıdığını söyledi. "Kendisini arayıp, görüşeyim" dedi ve mesaj attı. Sonra ne oldu bilmiyorum. Ondan sonraki süreçte tutuklandım. Düğünde bahsettigim o polis memuru, oğluma "Savcı gelsin ne biliyorsa anlatsın, serbest bırakırım" dediğini söylemiş. Ben de "Oğlum herşeyi anlattım" dedim. Savcı huzuruna çıktığımda "Herşeyi anlat, serbest bırakayım" dedi. Ben de herşeyi anlattığımı söyledim. Nedim Şener'in "Dink Cinayeti ve İstihbarat Yalanları" isimli kitabıyla ilgili şikayette bulunmuştum.
Nedim Şener - 25.04.2016
Anayasa Mahkemesinin 54. Kuruluş Yıl Dönümü
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün bireysel başvurusuna ilişkin Anayasa Mahkemesi kararını da değerlendiren Işıl Karakaş, Anayasa Mahkemesinin, AİHM'in Nedim Şener-Ahmet Şık kararına referansla bir ihlal kararı verdiğini hatırlattı.
Nedim Şener - 19.04.2016
Birleşen Dink Davaları Başladı
Yazar Nedim Şener'in duruşma salonundan çıkmasını istedi.
Nedim Şener - 19.04.2016
Hrant Dink Cinayeti Davası
Bu arada, mahkeme heyeti, izleyiciler arasında yer alan gazeteci Nedim Şener'i, ileride tanık olarak dinlenilebileceği gerekçesiyle duruşma salonundan çıkardı.
Nedim Şener - 19.04.2016
Ek Bilgilerle) - Birleşen Dink Davaları Başladı...
Yazar Nedim Şener'in duruşma salonundan çıkmasını istedi.
Nedim Şener - 13.04.2016
Odatv Davası Mütalaa İçin Savcıya Gönderildi
Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Soner Yalçın ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da aralarında bulunduğu 13 sanıklı Odatv davası mütalaa için savcıya gönderildi.
Nedim Şener - 13.04.2016
Odatv Davasında Yeni Bilirkişi Raporu
Gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener ve Soner Yalçın ile eski emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın da aralarında bulunduğu 13 sanığın yargılandığı Odatv davasında mahkemeye sunulan yeni bilirkişi ek raporunda, "İncelenen bilgisiyar disklerinde, zararlı yazılımların bilgisayar her açıldığında çalışmak üzere sisteme yüklendiğinin tespit edildiği" belirtildi.
Nedim Şener - 13.04.2016
Oda Tv Davası Mütalaa İçin Eylül'e Ertelendi
Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın ile Yalçın Küçük ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın aralarında bulunduğu 13 sanıklı Oda TV davasına devam edildi.
Nedim Şener - 21.03.2016
Oda Tv Davasında Bilirkişi Raporu Mahkemeye Ulaştı
Gazeteciler Nedim Şener, Barış Pehlivan, Prof.
Nedim Şener - 09.03.2016
Anayasa Mahkemesinin Dündar-Gül Kararının Gerekçesi Açıklandı: (2)
AİHM'in de "Nedim Şener/Türkiye" ve "Şık/Türkiye" kararlarında tutuklama tedbirinin ifade ve basın özgürlüklerine etkisine ilişkin iddialarını, soruşturma ve kovuşturma aşamalarının tüketilmiş olmasını aramadan değerlendirdiği vurgulanan gerekçede, hükümetin başvuru yollarının tüketilmediğine ilişkin itirazının da AİHM tarafından reddedildiği belirtildi.
Nedim Şener - 17.02.2016
Odatv Davası; Yalçın Küçük'ten Gelmeyen Sanıklara Tepki
Gazeteciler nedim Şener, Ahmet Şık, Soner Yalçın ile Yalçın Küçük ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın aralarında bulunduğu 13 sanıklı OdaTv Davası'nın özel yetkili mahkemelerin kapatılmasının ardından yeni mahkemesinde 4. duruşması yapıldı.
Nedim Şener - 17.02.2016
Oda Tv Davası
Gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener ve Soner Yalçın'ın da aralarında bulunduğu 13 kişinin yargılandığı Odatv davasının sanıklarından Yalçın Küçük, diğer sanıkların duruşmayı takip etmemesini eleştirdi.
Nedim Şener - 19.01.2016
CHP TBMM Grup Toplantısı
Demokratik bir ülkede, faili meçhullerin kara bir leke olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, Dink cinayetinin bütün belgelerini ortaya koyan kitap yazan Nedim Şener'in, Silivri'de hesabını verdiğini ileri sürdü.
Nedim Şener - 19.01.2016
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Öldürülen Gazeteciler İçin Etkinlik Düzenliyor
TGC Başkanı Turgay Olcayto ve Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun açılış konuşmalarını yapacağı etkinliğin moderatörleri TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş ve gazeteci-yazar Yasemin Arpa." Forumda yer alacak isimler şöyle: Ahmet Abakay (Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı), Altan Öymen (Radikal Gazetesi Yazarı), Aydın Engin (Cumhuriyet Gazetesi Yazarı), Fatih Polat (Evrensel Gazetesi Yayın Yönetmeni), Göksel Göksu (CNN Türk Muhabiri), Hıfzı Topuz (Gazeteci, Yazar), Kadri Gürsel (Basın Enstitüsü Derneği Başkanı),Metin Uca (Gazeteci), Mihail Vasiliyadis (Apovyematini Gazetesi Sahibi), Nedim Şener (Posta Gazetesi Yazarı), Sibel Köklü (Yurt Gazetesi Ekonomi Editörü-Öldürülen gazeteci Nuh Köklü’nün eşi), Tarık Akan(Sanatçı), Uğur Güç (Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı).
Nedim Şener - 21.12.2015
Sezen Aksu: Silivri Evim Oldu
Cumhuriyet Gazetesi'ne yazan sanatçı Sezen Aksu, Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklu olmasıyla ilgili ''Geçenlerde TV'de bir tartışma programı seyrederken, gazeteci-yazar Nedim Şener'in Erdem Gül ve Can Dündar konusundaki sakinliğini ve soğukkanlılığını kaybettiğini ilk defa gördüm.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nedim Şener Haberleri | Nedim Şener Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Nedim Şener haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nedim Şener kimdir, hayatı ve biyografisi. Oda Tv Davasında Savcı, Tüm Sanıkların Beraatini Talep Etti (1).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.5.2021 16:05:17. #1.15#

title