NEDİM ŞENER HABERLERİ

Nedim Şener haber, Nedim Şener son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nedim Şener - 07.08.2013
Ipı, Ergenekon Kararlarından Endişeli
OdaTV davasında yargılanan ve duruşmalar öncesinde bir yılı Mart 2012'de serbest kalmasına kadar cezaevinde geçiren IPI Dünya Basın Özgürlüğü Kahramanı gazeteci Nedim Şener, İngiliz gazetesi The Guardian'a şöyle dedi: "Ergenekon davası başladığında hepimiz mutluyduk.
Nedim Şener - 30.07.2013
Kentsel Dönüşüm Çalışmaları
Bu yıkımı gören vatandaşların da cesaretle kendilerine müracaat etmeye başladığını anlatan Duran, şunları kaydetti: "Kırşehir'de 7 bağımsız binanın kentsel dönüşümle ilgili çalışmaları devam etmekte. Bunların toplam kapalı alanı 6 bin 600 metrekare, 42 adet konut. Bunların içerisinde 4 iş yeri, sosyal tesis ve lokal var. Kırşehir merkezinde  2 özel mülkiyet binanın yıkımı gerçekleştirildi ve hızla inşaatları devam ediyor." Uygulamadan yararlanan Nedim Şener de Çevre ve Şehircilik Bakanlığının verdiği avantajlar ve desteklerle riskli binasını yenileme imkanı bulduğunu söyledi.
Nedim Şener - 24.07.2013
2. Gazetecilere Özgürlük Kongresi (2) /// Tutuklu Gazeteciler Bırakılsın Çağrısı
KATILIMCILAR Kongreye Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, TGC Başkan Yardımcısı Recep Yaşar, TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş TGC Genel Saymanı Gülseren Ergezer Güver, TGC Onur Kurulu Üyesi Atilla Özsever, CHP İstanbul Milletvekilleri Oktay Ekşi, İlhan Cihaner ve Melda Onur, Gazeteciler Cemiyeti (Ankara) Başkan Vekili Savaş Kıratlı ve Genel Sekreteri Ümit Gürtuna, Türkiye Gazeteciler Sendikası Başkanı Ercan İpekçi, TGS İstanbul Şube Başkanı Gökhan Durmuş, Basın Enstitüsü Derneği Başkanı ve Milliyet Gazetesi ve Al-Monitor yazarı Kadri Gürsel, Yurt Gazetesi Köşe Yazarı Ayşenur Arslan, Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, Posta Gazetesi yazarı Nedim Şener, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Şükran Soner, gazeteci Ferai Tınç, Ahmet Şık'ın yanı sıra çok sayıda gazeteci katıldı.
Nedim Şener - 13.06.2013
Oda Tv Davasında, Deniz Baykal'ın Tanık Olarak Dinlenilmesine Karar Verildi
Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın sanık olarak yargılandığı Odatv Davası'nda CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın tanık olarak dinlenilmesine karar verildi.
Nedim Şener - 13.06.2013
Oda Tv Davası (2)
Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın sanık olarak yargılandığı Odatv davasında öğle arası verildi.
Nedim Şener - 27.05.2013
Çorlu Medya Mensupları Derneği Olağan Genel Kurulu Yapıldı
GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜ Gazetecilik mesleğinin zor bir meslek olduğunu ifade Yirun, "Bugün mesleğimizin ne kadar zor bir süreçten geçtiğini hepimiz bilmekteyiz. Bunun içindir ki artık birlik ve beraberlik bizler için çok önemlidir. Dernek olarak, bizler her zaman üyelerimizin, meslektaşlarımızın yanındayız. Bundan sonrada olacağız ve olmak ta zorundayız. Buradan kamuoyuna şunu ifade etmek istiyorum. Bu sözlere mutlaka alınacak kişiler olabilir ancak alınacakları bir şey yok. Burada eğer ki mesleğe sahip çıkılmasını istiyorsak burada sadece derneklere değil, Valilere, Kaymakamlara, Belediye başkanlarına oda ve dernek başkanlarına ayrıca iş adamlarına büyük görevler düşmektedir. Biz dernek olarak, bu tür mesleğimizi yaralayan kişileri aramazında görmek istemiyoruz" dedi. Yirun sözlerini şu şekilde tamamladı: GÜZEL PROJELERE İMZA ATACAĞIZ "Güzel bir yönetim kadromuzla bir kez daha üyelerimizin büyük desteğiyle göreve geldik. Şimdi çalışma zamanı. Güzel projeler hazırladık. Amacımız her zaman üretken olmak üyelerimiz için güzel hizmetler yapmaktır. Göreve gelen yönetim kurulu arkadaşlarımın hepsi bu meslekte gerçekten güzel işlere imza atan arkadaşlarımızdır. Bu arkadaşlarımızla birlikte güzel işler yapacağız bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bundan önce nasıl meslektaşlarımız için gece gündüz demene çalıştıysan bundan sonrada bu çalışmalarımız hızla devam edecektir." GAZETECİLİK ZOR BİR MESLEKTİR Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan yardımcısı Lütfü Karakaş ise, "Gazetecilik gerçekten zor meslektir. Aslında şunu iyi ayırmak lazım. Gazetecilik mesleği ile rol alan ve bu amaçla bunu bulunduranların oluğunu biliyorum. Gazetecilik kimliği ile bazı yasa dışı örgütlerle iş birliği içinde olanları da biliyoruz. Bu çizgiyi iyi korumak gerekiyor. Bugün Nedim Şener'i nasıl savunuyorsak, gazeteci olarak tutuklanmasına karşı çıkıyorsak, Çeşitli bölücü örgüt mensuplarının içinde fiilen yer alıp onlar faaliyet gösterenlerin de gazetecilik kimliklerini de kabul etmiyoruz.
Nedim Şener - 24.05.2013
Af Örgütünden Önemli Rapor
DİNK DAVASI DA RAPORDA Hrant Dink cinayetinde devlet görevlilerinin kusurunun tam olarak soruşturulmadığı da raporda yer aldı. İfade özgürlüğü kapsamında vicdani retçi Halil Savda'nın "Halkı askerlikten soğutma" gerekçesiyle mahkum edilmesi, Fazıl Say'a "Dini değerleri aşağılamak" suçundan dava açılması, Ahmet Şık ve Nedim Şener'in 375 gün tutuklu kaldıktan sonra, duruşma öncesi serbest bırakılması, KCK üyesi olmakla yargılanan 44 gazetecinin davası ve Ragıp Zarakolu ile Büşra Ersanlı'nın BDP'nin Siyaset Akademisi'nde verdikleri dersler yüzünden yargılandıkları davada tahliye edilmeleri de raporda yer aldı.
Nedim Şener - 03.05.2013
Uçurtmalar Tutuklu Gazeteciler İçin Gökyüzünde
Aralarında Odatv davası kapsamında tutuksuz yargılanan gazeteciler Nedim Şener, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ile CHP milletvekilleri Melda Onur, Kadir Gökmen Öğüt'ün de bulunduğu grup Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki meydanda toplandı.
Nedim Şener - 03.05.2013
Basın Özgürlüğü Ödülü Ayşenur Arslan'a
Birincisi geçen yıl Nedim Şener'e verilen 'Basın Özgürlüğü Ödülü'nün ikincisine televizyoncu, köşe yazarı Ayşenur Arslan layık görüldü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nedim Şener Haberleri | Nedim Şener Kimdir - Haberler - Sayfa 10 - Nedim Şener haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nedim Şener kimdir, hayatı ve biyografisi. Nedim Şener Cpj'den 'Basın Özgürlüğü' Ödülü Aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.5.2021 04:47:42. #1.16#

title