Neden Kelepçelendi?

Neden Kelepçelendi?

Reina'nın Sahibi Mehmet Kocarslan'ın, Lübnan'a Yardım Geccesi Elleri Kelepçeyle Gözaltına Alınması Kafaları Karışıtrdı!

Neden Kelepçelendi?

"Çete kurmak" suclamasıyla kelepçelenerek gözaltına alınan Koçarslan, savcı tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı!

Kamuoyunda saygın bir yeri olan, İstanbul'a gelen tüm ünlü yabancı misafirleri mekanında ağarlayarak Türk turizmine katkı sağlayan ve sık sık yardım gecceleri düzenleyen Mehmet Koçarslan'a kelepçe takılması kamuoyunu rahatsız etti.

Çünkü?

Yeri-yurdu belli olan Mehmet Kocarslan'ın, Pazartesi akşamı tüm geliri Lübnan'daki yardıma muhtaç olan çocuklara bırakılacak geccede, elleri kelepçelenerek organize suçlar bürosuna götürülmesi, kaçması muhtemel şahıslara yapılacak bir uygulamadır ve şahsın tutuklanmak üzere nöbetçi mahkemeye sevk edilmesi gerekmektedir.

Oysa Mehmet Koçarslan, elleri kelepçelenerek organize suçlar bürosuna götürülmüş, ifadesi alındıktan sonra ise savcı tarafından mahkemeye sevk edilmeden serbest bırakılmıştır.

Yeri yurdu belli olan ve kamu oyunda saygın bir yeri olan bir insanın sadece ifadesi alınması için kelepçelenmesi ve basının önüne çıkarılması ne derece doğrudur ve ne için yapılmıştır?

Konuyla ilgili olarak Mehmet Koçarslan'ın avukatı Altın Mimir, "Mehmet Koçarslan gibi kamu oyunda saygın bir yeri olan bir insanın bu şemkilde kelepçe takılması içimizi burkuyor. Lübnan'daki çocuklara yardım gecesinin yapıldığı bir günde çok ciddi iddalar olmadan böylesine bir muamele görmesi çok üzücü. Çok ciddi suç örgütü mensuplarının tabiki kelepçelenmesi gerekiyor. Ama Böylesine tanınan, Türkiye'nin tanıtımına katkıda bulunan nezih bir insanın böyle bir muameleye maruz kalması çok üzücü bir durum. Mehmet bey Türkiye için çok ciddi organizasyonlara imza atan bir insan. Mehmet Bey'e art niyetli davranmak Türkiye'ye karşı da davranmaktır. Bu yüzden bir art niyet olduğunu sanmam." diye konuştu.