Necmiye Alpay Haberleri

Necmiye Alpay haber, Necmiye Alpay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Necmiye Alpay - 23.11.2016
Flaş
DHA: Özgür Gündem soruşturması kapsamında tutuklanan yazarlar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay tahliye edildi.
Necmiye Alpay - 23.11.2016
Kanun Hükmünde Kararname (Khk) ile Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi Yazar ve Yöneticilerine Yönelik...
Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan, gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi Aslı Erdoğan ve yazar Necmiye Alpay'ın tahliyesine karar verildi.
Necmiye Alpay - 23.11.2016
Özgür Gündem Gazetesine Yönelik Yürütülen Soruşturma Kapsamında Tutuklanan Yazar Aslı Erdoğan ve...
IHAAW163420-ASA/23-11-2016 - Özgür Gündem gazetesine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan yazar Aslı Erdoğan ve dil bilimci Necmiye Alpay tahliye edildi.
Necmiye Alpay - 23.11.2016
Flash
Flash!!!DHA: Özgür Gündem soruşturması kapsamında tutuklanan yazarlar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay tahliye edildi.
Necmiye Alpay - 12.11.2016
Tüyap Kitap Fuarında Tutuklu Yazarlar ve Gazeteciler İçin Eylem (2)
Türkiye Yazarlar Sendikası üyesi bir grup, tutuklu yazar ve gazeteciler için eylem yaptı.Bugün açılışı yapılan 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'na gelen Türkiye Yazarlar Sendikası üyesi bir grup, ellerinde Aslı Erdoğan, Necmiye Alpay ve Cumhuriyet Gazetesi Kitap Eki Yönetmeni Turhan Günay'ın resimlerinin bulunduğu dövizlerle fuar salonlarında tur attı.
Necmiye Alpay - 12.11.2016
Kitap Fuarında Tutuklu Yazar ve Gazeteciler İçin Eylem
Bugün açılışı yapılan 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'na gelen Türkiye Yazarlar Sendikası üyesi bir grup, ellerinde Aslı Erdoğan, Necmiye Alpay ve Cumhuriyet Gazetesi Kitap Eki Yönetmeni Turhan Günay'ın resimlerinin bulunduğu dövizlerle fuar salonlarında tur attı.
Necmiye Alpay - 10.11.2016
Özgür Gündem Gazetesi Yönetici ve Yazarları Hakkında İddianame
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, aralarında gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi Aslı Erdoğan, yazar Necmiye Alpay'ın da bulunduğu...
Necmiye Alpay - 10.11.2016
Özgür Gündem Soruşturması Tamamlandı (1)
KANUN Hükmünde Kararname ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik başlatılan soruşturma tamamlandı. Aralarında gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi ve yazarlarından Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'ın da bulunduğu 4'ü tutuklu 9 kişi hakkında, "Silahlı terör örgütüne üye olma", "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma", "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve 6,5 yıldan 17,5 yıla kadar hapis cezası istendi.
Necmiye Alpay - 10.11.2016
"Özgür Gündem Soruşturması" Tamamlandı (1)
Haber: Ümit TÜRK - İSTANBUL DHA Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik başlatılan soruşturma tamamlandı. Aralarında gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi ve yazarlarından Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'ın da bulunduğu 4'ü tutuklu 9 kişi hakkında, "Silahlı terör örgütüne üye olma", "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma", "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve 6,5 yıldan 17,5 yıla kadar hapis cezası istendi.
Necmiye Alpay - 01.11.2016
CHP TBMM Grup Toplantısı
-"Savcı değilsin" CHP lideri Kılıçdaroğlu; Aslı Erdoğan, Necmiye Alpay, Nazlı Ilıcak, Ahmet ve Mehmet Altan, Ali Bulaç, Şahin Alpay ile Murat Aksoy cezaevinden çıksın diye mücadele ederlerken, dün Cumhuriyet gazetesine, yazarların evlerine baskın yapıldığını vurguladı.
Necmiye Alpay - 25.10.2016
CHP TBMM Grup Toplantısı
Gazetecilerin, aydınların ve bilim insanlarının tutuklanmasını eleştiren Kılıçdaroğlu, şu değerlendirmede bulundu: "Necmiye Alpay 12 Eylül döneminde de hapisteydi, şimdi de hapiste.
Necmiye Alpay - 18.10.2016
CHP TBMM Grup Toplantısı
Kılıçdaroğlu, Necmiye Alpay'ın dünya çapında bir dilbilimci olduğunu, Aslı Erdoğan'ın "21.
Necmiye Alpay - 18.10.2016
CHP Grup Toplantısı
Kılıçdaroğlu, kadınları aşağılayanlara bütün kadınların ders vermesi gerektiğini vurgulayarak, "Necmiye Alpay, dünya çapında bir Dil Bilimci.
Necmiye Alpay - 07.10.2016
Görüntülü Haber) CHP'li Yarkadaş: Aslı Erdoğan'a 'Hırka İşkencesi' Yapılıyor
Birkaç gün önce İMC TV, Hayatın Sesi TV ve birçok kanalın KHK ile kapatıldığını belirten Yarkadaş, Kapatılan radyo ve televizyonların bir an önce yayına başlayabilmesi için gereken ne varsa yapacağız ifadesini kullandı. Yarkadaş, sözlerini şöyle sürdürdü Türkiye'de gazetecilik artık yapılamaz bir noktaya getiriliyor. Sadece Necmiye Alpay ve Aslı Erdoğan değil, ismini sıralamakla bitiremeyeceğiz birçok arkadaşımız ve meslektaşımız da tehdit altında.
Necmiye Alpay - 30.09.2016
Kılıçdaroğlu Fetö Operasyonlarında Gazetecilerin Tutuklanmasına Tepki Gösterdi
O İSİMLERE SAHİP ÇIKTI Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında Nazlı Ilıcak, Ali Bulaç, Ahmet ve Mehmet Altan gibi isimlerin tutuklanmaları eleştiren Kılıçdaroğlu, "Gazetecilere ve yazarlara kelepçe vurmak gibi uygulamalar, bizim mevcut durumu anlatmamızı zorlaştırıyor. Ali Bulaç, Nazlı Ilıcak, Lale Kemal, Aslı Erdoğan, Necmiye Alpay gibi isimlerin içeri atılmasını anlayamıyoruz.
Necmiye Alpay - 30.09.2016
Görüntülü Haber) Kılıçdaroğlu Tutuklanan Yazarların Aileleri ile Biraraya Geldi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tutuklu yazarlar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'ın yakınlarını kabul ederek görüştü.
Necmiye Alpay - 28.09.2016
Ataol Behramoğlu, Homeros Ödülünün Sahibi Oldu
Türkiye'nin, biraz kenarda kalmış bir ülke olduğunu söyleyen Behramoğlu, şöyle konuştu: "Eğer Nazım Hikmet zulme uğrayıp da ülke dışında onunla ilgili büyük mitingler yapılmasaydı, Nazım'ı bile, dünya tanımazdı. Buna inanınız. Dolayısıyla, Türk şairinin ve Türk şiirinin dünyada tanınmasını sağlayacak bu gibi dikkat çekici ödüller çok önemlidir. Ülkem adına da çok teşekkür ederim." Şair Behramoğlu, ödülünü cezaevinde bulunan ilk eşi Necmiye Alpay ve yazar arkadaşı Asiye Erdoğan ile düşünce tutuklarına adadığını ve onlar adına aldığını kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Necmiye Alpay Haberleri | Necmiye Alpay Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Necmiye Alpay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Necmiye Alpay kimdir, hayatı ve biyografisi. Necmiye Alpay 5 Yıla Kadar Hapsinin İstendiği Davada Hakim Karşısına Çıktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.2.2021 21:34:41. #1.14#
title