Necmettin Erbakan'dan, "Hoca AKP'yi Destekliyor' Yanılgısına Düşmeyin" Uyarısı

Necmettin Erbakan'dan, "Hoca AKP'yi Destekliyor' Yanılgısına Düşmeyin" Uyarısı

Eski Başbakan Necmettin Erbakan Saadet Partisi'nin İstanbul Mitingi'nde Yaptığı Konuşmada AK Parti'yi Eleştirdi. Milli Görüşçü Tek Partinin Saadet Partisi Olduğunu Belirten Erbakan, Vatandaşlardan, "CHP Başa Gelmesin Diye AK Parti'ye Oy Verelim" Düşüncesi ile Yanılgıya Düşmemelerini İstedi.

Necmettin Erbakan'dan,
22.03.2009 18:07 | Son Güncelleme: 22.03.2009 18:07

Eski Başbakan Necmettin Erbakan Saadet Partisi'nin İstanbul Mitingi'nde yaptığı konuşmada AK Parti'yi eleştirdi. Milli Görüşçü tek partinin Saadet Partisi olduğunu belirten Erbakan, vatandaşlardan, "CHP başa gelmesin diye AK Parti'ye oy verelim" düşüncesi ile yanılgıya düşmemelerini istedi.

Saadet Partisi'nin İstanbul Mitingi Çağlayan Meydanı'nda gerçekleştirildi. Yaklaşık 40 bin kişinin katıldığı mitinge Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, İBB Başkan adayı Mehmet Bekaroğlu, ilçe belediye başkanları ve parti yöneticilerinin yanısıra 54. Hükümetin Başbakanı Necmettin Erbakan da katıldı. Kürsüye koyulan masada oturarak konuşan Erbakan hükümete ve AK Parti'ye yüklendi. Kamouyunda "AKP de Milli Görüşçü'dür. Hoca o kadar akıllı ki iki partiyle çalışıyor. Kendisi Saadet Partisi'ni korur gibi gözüküyor ama el altından AK Parti'yi destekliyor" diye yanlış bir düşünce olduğunu vurgulayan Erbakan, "O dedikleri 'Hoca' benim. Ben bunları kabul etmiyorum. Bunlar yanlış düşüncedir. Bunlarla bir alakam yoktur. Bu tarihi günde huzurlarınızda bunları açıklıyorum." dedi. Erbakan Saadet Partisi dışındaki tüm partilerin Siyonizm ve emperyalizmin işbirlikçisi olduğunu iddia etti.

29 Mart seçimlerinin bir dönüm noktası olduğunu söyleyen Necmettin Erbakan, "Burada Milli Görüşü seçeceğiz. İşbirlikçileri seçmeyeceğiz. Şunu bilin ki seçime giren 19 parti içinde yalnız Saadet Partisi Milli Görüşün temsilcisidir. AKP ve diğerleri işbirlikçidirler." dedi. Erbakan, "AKP'nin 'Ben İslam medeniyetini bırakacağım, Hristiyan medeniyetini esas almış olan AB'ye gireceğim' demesi. AKP'nin inanan insanların meselesini çözmemesi gibi bir takım hatalarına bendenizi ortak yapmayın. Ben bunları kabul etmiyorum. Bunlar yanlış düşüncedir bunlarla bir alakam yoktur. Haberiniz olsun. Bu tarihi günde huzurlarınızda bunları açıklıyorum." şeklinde konuştu.

Bugün AKP yöneticileri başta olmak üzere partinin bütün kadrosunun yıllarca Milli Görüş davası içinde baeraber çalıştığı kardeşleri olduğunu söyleyen Erbakan, "Ben bu tenkitleri yaparken şahıslarını değil politikalarını, yanlış yollarını tenkit ediyorum. Uyansınlar doğru yola gelsinler, hatadan vazgeçsinler. Onlara ağabeylik vazifemi yapmak için, kızdığım için değil şefkaten söylüyorum." dedi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Necmettin Erbakan'dan, "Hoca AKP'yi Destekliyor' Yanılgısına Düşmeyin" Uyarısı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.7.2020 10:03:52. #1.15#
title