Necipoğlu, Uçağa Binmeden Önce Öğrencileriyle Telefonla Görüşmüş

Necipoğlu, Uçağa Binmeden Önce Öğrencileriyle Telefonla Görüşmüş

Fransa'nın Başkenti Paris'e Gelmek Üzere Brezilya'dan Havalandıktan Sonra Radardan Kaybolan Fransız Havayollarına Ait Uçakta 1 Türk Yolcunun Olduğu Ortaya Çıktı.

Necipoğlu, Uçağa Binmeden Önce Öğrencileriyle Telefonla Görüşmüş

Fransa'nın başkenti Paris'e gelmek üzere Brezilya'dan havalandıktan sonra radardan kaybolan Fransız havayollarına ait uçakta 1 Türk yolcunun olduğu ortaya çıktı.

Air France yetkilileri, Brezilyalı yetkililerden aldığı bilgilere göre yaptığı açıklamada, uçakta bulunan yolculardan birinin Türk olduğunu bildirdi. Türk yolcunun isminin Fatma Ceren Necipoğlu olduğu bildirildi.

- UÇAĞA BİNMEDEN ÖNCE ÖĞRENCİLERİ İLE TELEFONLA GÖRÜŞMÜŞ -

Anadolu Üniversitesi'nde öğretim görevlisi Necipoğlu'nun, Alp çalgı aleti alanında master klas yapmak için Birezilya'ya gittiği ögrenildi. 6 günlük eğitimini dün tamamlayan Necipoğlunun bu gün Birezilya'dan uçakla Fransa'ya hareket ettiği, buradan da İstanbul'a dönmeyi planladığı kaydedildi. Bekar olan ve ailesinin İstanbul Kadıköy'de yaşadıgı belirtilen Necipoğlunun söz konusu düşen uçağa binmeden 2 saat önce ögrencileri ile telefonla görüştüğü ortaya çıktı.

- ÖĞRENCİLERİ ÜZÜNTÜYE BOĞULDU -

Necipoğlu'nun içinde bulunduğu uçağın düştüğü haberinin duyulması Eskişehir'deki öğrencilerini üzüntüye boğdu. Anadolu Üniversitesi Konservatuvar bölümünde eğitim gören ve isminin açıklanmasını istemeyen bir ögrenci, Necipoğlu'nun kendisinin hocası olduğunu ve Alp çalgı aleti üzerine eğitim verdiğini söyledi. Necipoğlu'nun çok iyi bir öğretim görevlisi olduğunu, arkadaşlarıyla birlikte kendisi ile uçağa binmeden 2 saat önce cep telefonu ile görüştüklerini belirten söz konusu öğrenci, şöyle devam etti; "Hocamız , Alp çalgı aleti üzerine Birezilya'ya 6 günlüğüne master eğitimi almaya gitmişti. Önceki gün eğitimini tamamladı. Bu gün de İstanbul'a gelmek üzere yola çıktı. Yolculuktan 2 saat önce cep telefonundan arkadaşlarımız ile birlikte görüştük. Bize Birezilya'dan Fransa'ya 2 uçak olduğunu ve bunlardan birine bineceğini söyledi. Şu anda uçağının düştüğünü öğrendik. Çok üzgünüz hocamız iyi bir insandı inşallah sağ salim kurtulur."

(CİHAN)