Nba Başkanı Stern ve Euroleague Başkanı Bertomeu'nun Basın Toplantısı

Nba Başkanı David Stern ile Euroleague Başkanı Jordi Bertomeu, 'Nba Europelive Tour 2007' Kapsamında Efes Pilsen ile Minnesota Timberwolves Arasında Oynanacak Maç Öncesi Düzenlenen Basın Toplantısına Katıldı.

Nba Başkanı Stern ve Euroleague Başkanı Bertomeu'nun Basın Toplantısı

NBA Başkanı David Stern ile Euroleague Başkanı Jordi Bertomeu, 'NBA Europelive Tour 2007' kapsamında Efes Pilsen ile Minnesota Timberwolves arasında oynanacak maç öncesi düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenen basın toplantısını yerli ve yabancı çok sayıda basın mensubu ilgi gösterdi. Açılış konuşmasını yapan Euroleague Başkanı Jordi Bertomeu, basketbolu geniş kitlelere yaymak ve daha fazla sevilmesini sağlamak için NBA ile işbirliği yaptıklarını belirterek, "Türkiye'nin Euroleague'de 2 takımı var. Bu nedenle İstanbul'u bizim evimiz gibi görüyorum. O yüzden bu büyük organizasyona İstanbul'da start veriyoruz. Şu an için tek bir maç yapma imkanı vardı. Bu yüzden Efes

Pilsen'i tercih ettik. Ancak ileriki yıllarda diğer Türk takımlarla da organizasyon yapmak istiyoruz. Gördüğüm kadarıyla Türkiye'de basketbol sevgisi her geçen gün artıyor. Türk seyirciler bu akşam gerçekten çok güzel bir maç izleyecekler. Bu maçın da Türk seyircilere olan basketbol sevgisinin artması da bizleri mutlu edecek" diye konuştu.

NBA Başkanı David Stern ise, Türkiye'ye ikinci gelişi olduğunu belirterek, "Türkiye'ye 1992 yılında geldim. Bu ikinci gelişim. Şuna emin olun, buraya üçüncü gelişim için 15 yıl daha beklemeyeceğim. Türkiye hem ülke olarak hem kulüpler düzeyinde son yıllarda basketbolda büyük yol kat etti. Aynı zamanda Türkiye'de oynayan 40'a yakın ABD'li oyuncu var. Bu da NBA ile Türk basketbolu arasında güzel bir alışveriş olduğunu gösteriyor. 2010 Dünya Şampiyonası için Türkiye'ye geleceğim. Bu akşam Efes Pilsen ile

Minnesota Timberwolves arasında oynanacak maçta izleyenler keyifli dakikalar geçirecek" ifadelerini kullandı.

İstanbul'da NBA ofisi açmayı düşündüklerini de dile getiren Stern, "2009 yılında İstanbul'da bir NBA ofisi açmayı düşünüyoruz. Buna hem Türk basketbol adamları hem de Türk iş dünyası yakın ilgi gösteriyor. Bu konuda temaslarımızı sürdürüyoruz. İstanbul ofisi bizim için oldukça önemli olacak. İstanbul'un çok önemli bir köprü görevi yapacağına inanıyorum. Bu yüzden İstanbul bizim için hem bu yönden hem de pazarlama stratejimiz açısından çok önemli" diye konuştu.

(İY-İY-OK-S)

Kaynak: İHA