Nazmiye Demirel'in Vefatı

Nazmiye Demirel'in Vefatı
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel." "Türkiye'nin her tarafından hemen hemen Türkiye birliğinin tam temsilini gösteren bir olaydır bu.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, "Türkiye'nin her tarafından hemen hemen Türkiye birliğinin tam temsilini gösteren bir olaydır bu. Demek insanlar hala, herkes, yani siyasi kanaati ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun bazı kişiler kişilerle muhabbet edebiliyor. Bu sevindirici birşey. Birlik görevi yapmıştır Nazmiye hanım aynı zamanda" dedi.

Demirel, Eğirdir ilçesine bağlı Barla beldesindeki kardeşi Şevket Demirel'in evinde taziyeleri kabul etti. Demirel'i burada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın eşi Berna Yılmaz ziyaret etti.

Demirel, ziyaret sonrası ev çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, cenaze törenine katılanlara teşekkür etti. Cenazeye katılanlara "Bir muhterem hanımefendiye son vazifesini yapmış olmanın rahatlığı içerisinde olsunlar" diyen Demirel, eşi Nazmiye Demirel için "Allah rahmet eylesin" dedi.

Acısının çok büyük olduğunu dile getiren Demirel, "Allah'ın takdiridir. Hepinize teşekkürler. Türkiye'nin her tarafından hemen hemen Türkiye birliğinin tam temsilini gösteren bir olaydır bu. Demek insanlar hala, herkes, yani siyasi kanaati ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun bazı kişiler kişilerle muhabbet edebiliyor. Bu sevindirici birşey. Birlik görevi yapmıştır Nazmiye hanım aynı zamanda" diye konuştu.

-Başbakan Erdoğan'ın çelenkinin kırıldığı iddiası

Bir gazetecinin camide Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ait çelenkin bir vatandaş tarafından kırıldığını iddia etmesi üzerine Demirel, "Çok ayıp olmuş bu kadar güzel beraberliğin içerisinde buna bir mürekkep damlatmanın manası yok. Böyle bir hadiseyi kınarım. Herkes kendi hislerine hakim olsun, ayıp olmuş, ayıp" dedi. - Isparta

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title