Nazmi Avluca Altın Madalya Kazandı

Finlandiya'nın Tampere Kentinde Düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda, Grekoromen Stil 84 Kiloda Mindere Çıkan Türk Milli Takımı'ndan Nazmi Avluca Altın, Atilla Güzel de Bronz Madalya Kazandı.

Nazmi Avluca Altın Madalya Kazandı

Finlandiya'nın Tampere kentinde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda, grekoromen stil 84 kiloda mindere çıkan Türk Milli Takımı'ndan Nazmi Avluca altın, Atilla Güzel de bronz madalya kazandı.

84 kiloda Nazmi Avluca, sabah seansında son derece başarılı müsabakalar çıkardı. 30 sporcunun mücadele ettiği bu sıklette arka arkaya 4 müsabakasını rahat biçimde kazanan Nazmi Avluca, bu müsabakalarda 28 sayı alırken yalnızca 1 sayı verdi.

120 kiloda Atilla Güzel, ilk turda Azeri Anton Botev karşısında ilk periyotu 1-1'lik skora karşın son teknik puanı rakibi aldığı için yitirdi. 2. periyotu 2-0 alan Güzel, son periyotu da 1-1'lik skorla ve son teknik puanı alma avantajıyla kazandı ve minderden 2-1 galip ayrıldı. 2. turda Yunan Papadopoulos Panagiotis'i 2-0 yenen Güzel, çeyrek finalde Rus Khasan Baroev'e 2-0 yenilmekten kurtulamadı.

Akşam seansında Litvanyalı Mizgaitis Mindaugas ile karşılaşan Güzel, 1-1'lik skorlarla tamamlanan 3 periyot sonunda rakibine 2-1 üstünlük sağladı. Güzel, bronz madalya müsübakasında da Çek Cumhuriyeti'nden David Vala'yı 2-0 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu. Güzel, bronz madalyanın yanısıra Pekin Olimpiyat Oyunları vizesinin de sahibi oldu.

Kaynak: AA