CHP'den İhraç Edilen Aylin Nazlıaka: Bu Talihsiz Süreç Yakında Sonlanacak!

CHP'den İhraç Edilen Aylin Nazlıaka: Bu Talihsiz Süreç Yakında Sonlanacak!

CHP'den ihraç edilen Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, partisine dönüp dönmeyeceği yönündeki bir soruya, "Bu talihsiz süreç yakında sonlanacaktır" cevabını verdi.

CHP'den ihraç edilen milletvekili Aylin Nazlıaka, "Hiçbir zaman partimden kopmadım. Bu talihsiz süreç yakında sonlanacaktır" dedi.

Karabük'e gelen bağımsız milletvekili Aylin Nazlıaka, CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel ve partilileri ziyaret etti. CHP il binasındaki ziyarette açıklamada bulunan Aylin Nazlıaka, CHP'ye dönüp dönmeyeceği yönündeki soruyu cevaplandırdı.

"CHP'LİLERE BAĞLIYIM"

Nazlıaka soruya şöyle cavp verdi:

Bağımsızlık hepimizin karakteridir, bu ayrı bir şey ama bağımlı bir milletvekiliyim. Ama CHP'lilere bağımlıyım. CHP'li bir ailenin içinde büyümüş, bu değerlerle yoğrulmuş olan birisiyim. CHP'li olmak demek bu değerleri içselleştirmiş olmak demektir. Sadece kağıt üzerinde bir üyelikle birlikte tariflenemeyecek kadar değerlidir CHP'nin herhangi bir üyesi olmak.

"BİR KIRGINLIK, BİR KÜSME YAŞAMADIM"

Ben tabi bu partiden birde milletvekili olmak onuruna erişmiş olan bir arkadaşınızım, bir yoldaşınızım. O yüzden de siyasette bazen değişik süreçler yaşanabiliyor ama ben o süreçlerde bile hiçbir zaman partimden kopmadım ve hiçbir şekilde de bir kırılganlık bir küsme gibi bir süreç yaşamadım.

"BU TALİHSİZ SÜREÇ SONLANACAK"

Bu talihsiz süreç yakında sonlanacak umuyorum. O yüzden bu il ziyaretlerinin arkasında birazda iki yıldır örgütlerle aramızda ki o mesafeyi kapatmak ve tekrar kucaklaşmakta yatıyor. 81 ilimize de gideceğiz. O yüzden şuan burayla birlikte yüzde 25'ini dörtte birini ziyaret etmiş bulunuyorum. Diğer illerimizde de ziyaretler yapıp aynı zamanda Türkiye'nin genel olarakta bu siyasi süreçte bir fotoğrafını çekmek istiyoruz.

Kaynak: DHA