Nazillili Minikler Ambulansı Tanıdı

Nazillili Minikler Ambulansı Tanıdı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Nazilli Özel 23 Nisan Kreş ve Anaokulu öğrencilerine, ambulans tanıtıldı.

Nazilli Özel 23 Nisan Kreş ve Anaokulu bilinçli nesiller yetiştirmek adına yaptığı çalışmalara hız kesmeden devam ediyor.

Aydın İl Sağlık 112 Şube Müdürlüğü tarafından, Nazilli'de 2-6 yaş gruplarına 12 ay boyunca okul öncesi eğitim veren Özel 23 Nisan Kreş ve Anaokulu öğrencilerine ambulans tanıtımı yapıldı. Yapılan tanıtımda ambulansın hangi durumlarda kullanıldığı, sağladığı faydalar, ambulansta kullanılan tıbbi donanımlar, hasta taşırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, sedyeler hakkında bilgi verildi.

Miniklerin şaşkın ve heyecanlı bakışları altında yapılan tanıtımda ambulans ile yolculuk sırasında dikkat edilmesi gerekenler ve trafikte ambulansın öncelikleri anlatıldı. Çocuklara küçük yaşlarda önemli eğitimlerin verildiğini ifade eden Okul Müdürü Esin Ülkü Beyazıt; "Okulumuzda çocuklarımıza 112 Acil Servisi tarafından ambulans tanıtımı yapıldı. Çocuklarımızın doktorlardan ve ambulanstan korkmamalarını sağlamak amacıyla tanıtımı yapan ambulans görevlileri tarafından tüm çocuklarımıza şekerlemeler dağıtılarak tanıtımın başarı ile tamamladı" dedi.

Çocukların eğlenerek ilk yardımı öğrendiklerini ifade ederek, tüm personele teşekkür etti. - AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title