Nazilli'de Orman Yangını

Nazilli'de Orman Yangını

Aydın'ın Nazilli İlçesinde Çıkan Orman Yangınında Yaklaşık 60 Dönüm Alan Kül Oldu. Yangınla İlgili 1 Kişi Gözaltına Alındı.

Nazilli'de Orman Yangını

Aydın'ın Nazilli ilçesinde çıkan orman yangınında yaklaşık 60 dönüm alan kül oldu. Yangınla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Nazilli'nin Samaili köyü yakınlarındaki ormanlık alanda akşam saatlerinde bilinmeyen bir nedenden yangın çıktı. Dumanı görür görmez Orman İşletme ekiplerine haber veren köylüler, söndürme ekipleri gelene kadar kendi imkanlarıyla yangına müdahale etti. Yangına Muğla Bölge Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı 3 helikopter ve 9 arazöz ile Nazilli ve çevre ilçelerden gelen 13 itfaiye ekibi müdahale etti. Nazilli Orman İşletme Müdürü Necati Demirsu, "Yangının sarp bir arazide çıkmasına

rağmen, yangın alanına giden yolların düzenli olması işimizi kolaylaştırdı. Yangının kısa sürede kontrol altına alınmasında söndürme ekipleri gelene kadar köylülerin yangının önüne çelmesi büyük yarar sağladı" dedi.

Yangın, yaklaşık 2 saatlik bir çalışmanın ardından kontrol altına alındı ve söndürüldü. Yangının çıktığı bölge yakınlarında bulunan kıl çadırında şüpheli hareketlerde bulunduğu gerekçesiyle Kazım Ş. isimli şahıs gözaltına alındı.

Yangınla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(AS-DAK-OK-Y)

Kaynak: İHA