Nazilli'de Muhtar Adayları Görücüye Çıkmaya Başladı

Nazilli'de Muhtar Adayları Görücüye Çıkmaya Başladı

Nazilli’de uzun yıllardır esnaflık yapan Kenan Yalgın, Yeni Mahalle Muhtarlığı için adaylığını kalabalık bir grup eşliğinde açıkladı.

Nazilli'de Muhtar Adayları Görücüye Çıkmaya Başladı

Nazilli'de uzun yıllardır esnaflık yapan Kenan Yalgın, Yeni Mahalle Muhtarlığı için adaylığını kalabalık bir grup eşliğinde açıkladı.

Nazilli Atatürk Parkında düzenlenen basın toplantısına ailesi, arkadaşları ve destekleyenleriyle birlikte kalabalık katılan muhtar adayı Kenan Yalgın, yaptığı açıklamanın ardından azalarını da tanıttı. Yeni Mahalle'ye hizmet etmek için çıktığı yolda kendisine azaları Galip Tunak, Mustafa Keskin, Muzaffer Katlan, Fatih Gözcü ve Şükrü Durgut'un eşlik edeceğini belirtti. CHP'li Cavit Yenipazarlı'nın da katıldığı muhtarlık tanıtım toplantısında, 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerinde Mahalle Muhtarlarının da seçileceğini ifade eden Muhtar adayı Kenan Yalgın; "Ben Kenan Yalgın, 1962 yılında, Yenimahalle de doğdum. 52 yıldır da Yeni Mahallede oturmaktayım. Uzun yıllardır Nazilli de esnaflık yapmaktayım. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Ben kendimi tam manasıyla Nazilli ve Yeni Mahalle tutkunu ve sevdalısı bir insan olarak görüyorum. Yeni Mahalle'nin, Nazilli'nin parlayan yıldızı olması, aynı zamanda da Nazilli'nin merkezi olması münasebetiyle, Nazilli mahalleleri içinde hak ettiği yeri almasını, caddelerin ve sokakların daha düzenli Belediye hizmetlerinden tam manasıyla yararlanması gerektiğini tüm kalbimle inanıyorum" dedi.

Muhtarlık olarak yapılması gerekenleri bilen, mahallenin sorunlarına hakim ve bunlara nasıl çözümler üreteceğini araştırmış, bir Yeni Mahalleli arkadaşınız olarak, ekibimle beraber bu göreve hazırım diyen Yalgın; "Yeni Mahallemizin öncelikli sorunları: İvedi bir şekilde her sokak ve caddelerinin doğal gaz hattına bir an önce sağlıklı bir şekilde kavuşması. Dar sokaklarımızın imar mevzuatına uygun şekilde genişletilerek yollara parke taşı döşenmesi. Mahallemizin ortasından geçen, Denizli-İzmir tren yolunda gerekli yerlere üst geçit yapılması. Belediyemizin duyurular için kullanmış olduğu anons sisteminin, Yeni Mahallemizin en ücra köşesine kadar bir an önce gelmesi. Yenimahalle halkının en ufak sorunlarının, Belediyemize ve diğer kamu kuruluşlarına iletilmesidir. Siz sevgili hemşerilerimden ekibimle birlikte yetki istiyorum. Yeni Mahalle halkının teveccühü ile muhtarlık makamı bana ve ekibime nasip olursa, yeterli bilgi, tecrübe ve sevgi ile bu görevi haftanın 7 günü 24 saati layığı ile yapacağıma siz basın mensupları huzurunda, Yeni Mahalle halkına söz veriyorum" dedi.

Konuşmasını alkışlarla sona erdiren Muhtar Adayı Yalgın, "2014 yerel seçimlerinin öncelikle ülkemize, Nazilli'mize ve güzel Yeni Mahallemize hayırlı, uğurlu olması dileği ile hepinize saygılar sunarım" şeklinde konuştu. - AYDIN