Nazikar Nine ve Özürlü Torunu Yardım Eli Bekliyor

Nazikar Nine ve Özürlü Torunu Yardım Eli Bekliyor

Zonguldak'ın Ereğli İlçesine Bağlı Korubaşı Mahallesi'nde Yaşayan Nazikar Tabakoğlu, Emekli Sandığı'ndan Aldığı 325 Tl ile Özürlü Torunu Ercan Tabakoğlu'na Bakmaya Çalışıyor. Çevre Sakinlerinden ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan da Destek Alan Nazikar Tabakoğlu, Yaşlandığını ve Torunu İçin Endişelendiğini Söyledi.

Nazikar Nine ve Özürlü Torunu Yardım Eli Bekliyor
14.03.2009 13:42 | Son Güncelleme: 14.03.2009 13:42

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Korubaşı Mahallesi'nde yaşayan Nazikar Tabakoğlu, Emekli Sandığı'ndan aldığı 325 TL ile özürlü torunu Ercan Tabakoğlu'na bakmaya çalışıyor. Çevre sakinlerinden ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan da destek alan Nazikar Tabakoğlu, yaşlandığını ve torunu için endişelendiğini söyledi.

Nazikar Tabakoğlu, komşularının ve yardımsever bazı insanların yardımları ile geçindiklerini belirtti. Kızının, kocası ile kendilerini terk ettiğini ve torununa elinden geldiğince bakmaya çalıştığını söyledi. 75 yaşındaki babaanne Nazikar Tabakoğlu, Emekli Sandığı'ndan aldığı 325 TL ile görme, yürüme ve konuşma özürlü olan torunu Ercan'a bakmaya çalışıyor. 1990 doğumlu olan 19 yaşındaki Ercan Tabakoğlu, görme, yürüme ve konuşma özürlü olduğu için hiçbir işini tek başına yapamıyor. Babaanne Nazikar Tabakoğlu, "Torunum Ercan, benim yardımım olmadan hiçbir şey yapamıyor. Altını bezliyorum, yemeğini yedirip, ilaçlarını veriyorum, elimden geldiğince bakmaya çalışıyorum. Ancak, ben de yaşlandım, yarın bir gün ölürsem Ercan'ıma kim bakacak. Annesi, babasıyla kaçtı, gitti. Torunum özürlü olduğu için yanına almadan gitti. Mahalle muhtarımız ve yardımsever halkımız olmasa torunuma bu kadar da bakamazdım. Onların desteği ile yaşamaya çalışıyoruz" dedi.

Korubaşı Mahallesi Muhtarı Reşat Aydeniz, yaşlı kadının ve torununun çok zor günler geçirdiklerini dile getirerek, "Nazikar teyzenin Emekli Sandığı'ndan aldığı 325 TL ve torunu Ercan için SYDV'den aldıkları kömür yardımıyla yaşama tutunmaya çalışıyorlar. Mahalle olarak her konuda yanlarındayız. Ancak, mahalle olarak yaptığımız yardımlar yeterli gelmemektedir. Hayırsever vatandaşlarımızın ve yetkililerin yardımlarını bekliyoruz." şeklinde konuştu. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title