Nato Haberleri

Nato haber, Nato son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nato 19.6.2020
NATO üyesi 11 ülke ortak pilot eğitimi girişimine imza attı
İttifak üyesi 11 ülke, "NATO Avrupa Uçuş Eğitimi" olarak adlandırılan girişimin kurulması için niyet mektubuna imza attı.
Nato 19.6.2020
ANALİZ -Türkiye kazandıkça Libya'da uluslararası rekabet kızışıyor
Macron'un açmazları Libya'da her dönemde etkin bir rol oynamak isteyen Fransa'nın açmazları ise daha büyük. Hafter sonrasında Birleşmiş Milletler (BM) inisiyatifine destek vermiş ancak Hafter'in darbe girişiminden sonra hem Libya hükümeti hem de Hafter'le ilişki kurarak ikili oynamıştır. Her iki aktörden farklı alanlardaki çıkarlarını iki aktörü ve aralarındaki çatışma/müzakere sürecini kontrolü altında tutarak garanti altına almaya çalışmıştır. Örneğin petrol arzı konusunda Libya hükümetiyle, mültecilerin Avrupa'ya geçişini engellemek amacıyla Hafter'le iş tutmuştur. Ancak sahada ilerlemesi ve özellikle Nisan 2019'dan itibaren Trablus'u kuşatmasıyla birlikte Hafter'e destek vermeyi tercih etmiştir. Ancak Türkiye'nin Doğu Akdeniz ve Libya'daki etkinliği karşısında Türkiye karşıtı bir pozisyon almıştır. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un NATO'yu devreye sokma söylemi ise çaresiz çırpınışlarının en somut örneği oldu.
Nato 19.6.2020
Savunma ve havacılıkta ilk "hibrit" buluşma
Etkinliğe Airbus, Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanlığı, BAE Systems, Birleşik Arap Emirlikleri Silahlı Kuvvetleri, Boeing, Brezilya Hava Kuvvetleri, CERN, Dassault Systems, International Group for Security and Safety (IGSS) Kuveyt, Korea Aerospace Industries, Leonardo, Katar Silahlı Kuvvetleri, Lockheed Martin, MBDA, Mexico Femia, NATO/NSPA, Navantia, Pakistan Hava Kuvvetleri, PTC, Rolls Royce, Sikorsky, Stelia, Ukroboronprom, Thales ve Thyssenkrupp gibi birçok uluslararası kurum ve firma katıldı.
Nato 19.6.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, canlı yayında gündemi değerlendirdi: (3)
Çavuşoğlu, Türkiye'nin Rusya ile Libya konusunda yürüttüğü iş birliğinin Berlin sürecine de olumlu etkilerinin olduğunu belirterek, Fransa'nın ise Libya'da NATO'nun hilafına, son derece olumsuz adımlar attığını söyledi.
Nato 18.6.2020
Son dakika haberleri: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türk dış politikası gündemini değerlendirdi: (1)
Türkiye ile ABD'nin Irak politikasının yakın olduğunu ve NATO şemsiyesi altında Irak güçlerinin eğitilmesi konusunda birlikte çalıştıklarını anlatan Çavuşoğlu, "ABD'nin Suriye'de YPG ile angajmanından son derece rahatsızız.
Nato 18.6.2020
NATO, ikinci Kovid-19 dalgasına hazırlık yapıyor
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin, "NATO, olası bir ikinci dalgaya hazırlanıyor.
Nato 18.6.2020
ABD, Rus uçaklarının Libya'da uçtuklarına ilişkin kanıtlar paylaştı
AFRICOM, paylaştığı ilk uydu fotoğrafında, NATO tarafından "Spoon Rest" (Kaşıklık) olarak isimlendirilen Rus "P-18 Terek" tipi erken uyarı radarlarının El Cufra Hava Üssüne konuşlandırıldığını kaydetti.
Nato 18.6.2020
'Fransız gemisine taciz' iddiasına 'yakıt ikmalli' yalanlama
TÜRK donanmasının NATO misyonu yürüten bir Fransız gemisini taciz ettiği iddiasının gerçek dışı olduğu, NATO görevindeki Fransız gemisine talebi üzerine Türk donanması tarafından yakıt ikmali dahi yapıldığı belirtildi.
Nato 18.6.2020
Fransız gemisine taciz iddiasına "yakıt ikmalli" yalanlama
Üst düzey bir Türk askeri yetkili, "Türk donanmasının NATO misyonu yürüten bir Fransız gemisini taciz ettiği" iddiasının tamamen gerçek dışı olduğunu, NATO görevindeki Fransız gemisine talebi üzerine Türk Donanması tarafından yakıt ikmali dahi yapıldığını belirtti.
Nato 18.6.2020
Son dakika haber! 'Fransız gemisine taciz' iddiasına 'yakıt ikmalli' yalanlama
Gelen son dakika haberine göre TÜRK donanmasının NATO misyonu yürüten bir Fransız gemisini taciz ettiği iddiasının gerçek dışı olduğu, NATO görevindeki Fransız gemisine talebi üzerine Türk donanması tarafından yakıt ikmali dahi yapıldığı belirtildi.
Nato 18.6.2020
Son dakika haberi | "Fransız gemisine taciz" iddiasına "yakıt ikmalli" yalanlama
Son dakika haberlerine göre Askeri yetkililer, "Türk donanmasının NATO misyonu yürüten bir Fransız gemisini taciz ettiği" iddiasının tamamen gerçek dışı olduğunu bildirdi.
Nato 18.6.2020
Son dakika haber! GÜNDEM / 18 Haziran 2020
(Ankara/12.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın ikinci gün oturumları yapılacak.
Nato 17.6.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 18 Haziran 2020
(Ankara/14.30) DÜNYA DİPLOMASİ 1- NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın ikinci gün oturumları yapılacak.
Nato 17.6.2020
Libya'da değişen dinamikler Washington'da SETA panelinde masaya yatırıldı
Rusya'nın Libya'daki faaliyetlerine de değinen Ataman, Rusya'nın Akdeniz'de Avrupa ve NATO'ya tehdit teşkil ettiğini dolayısıyla Avrupa ve NATO'nun Libya konusunda Türkiye'nin yanında yer alması gerektiğini vurguladı.
Nato 17.6.2020
Bakan Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katıldı (2)
TOPLANTI YARIN DA DEVAM EDECEKMilli Savunma Bakanlığı (MSB), NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na yarın devam edilmek üzere ara verildiğini duyurdu.
Nato 17.6.2020
NATO, Rusya tehdidine karşı kabiliyetlerini geliştirme kararı aldı
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg,"NATO Savunma Bakanları Rusya'dan kaynaklanan sınamalara karşı siyasi ve askeri unsurlar içeren dengeli bir paket üzerinde anlaştı.
Nato 17.6.2020
ABD SAVAŞ GEMİSİ İSTANBUL BOĞAZI'NDAN GEÇTİ
RESMİ TWİTTER HESABINDAN AÇIKLAMA YAPILDIABD Donanmasının resmi Twitter hesabından rutin denizcilik faaliyetleri ve NATO Müttefiki ülkeler ile çalışmak için geminin Karadeniz'e gittiği açıklaması yapıldı.
Nato 17.6.2020
Askeri casuslukta kumpas davası görülmeye devam edildi; tutuklu sanık kalmadı
'EŞİMİN FITIK AMELİYATI İÇİN O OTELE GİTTİK' İddianamede, örgüte ait bir otelde konakladığı, ardışık olarak arandığı ve yurt dışı gezileri yer alan S.Ç. de kendilerine yöneltilen suçlamaları reddetti. S.Ç., "Eşimin boynunda fıtık olduğu için bir otel aradık ve fiyatı uygun olduğu için o oteli tercih ettik. Otelde kimin kaldığını bilmiyorum. Biz sadece sağlık için oraya gittik. Yurt dışına da özel olarak gitmedim. Hepsine de NATO seyahat belgesiyle gittim" dedi.
Nato 17.6.2020
İzmir'deki "askeri casuslukta kumpas" davasına devam edildi
Hakkındaki iddialar arasında örgüte ait bir otelde konakladığı, ardışık olarak arandığı ve yurt dışı gezileri bulunduğu belirtilen S.Ç. "Eşimin boynunda fıtık olduğu için bir otel aradık ve fiyatı uygun olduğu için o oteli tercih ettik. Otelde kimin kaldığını bilmiyorum. Biz sadece sağlık için oraya gittik. Yurt dışına da özel olarak gitmedim. Hepsine de NATO seyahat belgesiyle gittim.
Nato 17.6.2020
NATO Savunma Bakanları Toplantısı başladı
NATO üyesi 30 ülkenin savunma bakanları, video konferansla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, Rusya, Afganistan ve Irak'taki eğitim misyonlarını görüşmek üzere bir araya geldi.
Nato 17.6.2020
Rusya'nın internette sahte hesaplardan dezenformasyon kampanyası yürüttüğü iddiası
Rus yönetiminin düşman gördüğü ülkelerdeki gerilimleri arttırmayı hedefleyen paylaşımlarda, iç savaşın yaşandığı Ukrayna'daki Batı yanlısı hükümetlerin başarısız ve güvenilmez olduğu, ABD ve NATO'nun yabancı ülkelere yönelik müdahalelerinin yanlışlığı, Avrupa Birliği ülkelerinin zayıf ve ihtilaf içinde olduğu, Müslümanların saldırgan işgalciler olduğu, Rusya'nın Batı'nın çifte standartlı yaklaşımı ve kumpaslarına maruz kaldığı, Rus hükümetini eleştirenlerin ahlaki çöküntü içinde, alkolik veya akıl sağlığı bozuk kişiler olduğu tezlerine yer verildi.
Nato 17.6.2020
Rusya: ABD Libya'da ateşkes çabalarına katkı sağlarsa bu çok olumlu olur
Çavuşoğlu, ABD'ye çağrıda bulunmuştu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 11 Haziran'da NTV'de katıldığı bir programda, "ABD, Libya'da çok aktif değil. Belki bunun nedeni geçmişte yaşanan travmalar da olabilir. Bu bölgenin istikrarı ve bölgede istenmeyen durumların engellenmesi, NATO'nun ittifakının da faydasınadır.
Nato 17.6.2020
GÜNDEM / 17 Haziran 2020
(Ankara/10.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın ilk gün oturumları yapılacak.
Nato 16.6.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 17 Haziran 2020
(Ankara/15.15) 2- NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın ilk gün oturumları yapılacak.
Şu an buradasınız: Nato Haberleri | Nato Haber - Haberler - Sayfa 8 - Nato haberleri, son dakika nato haber ve gelişmeleri burada. Bakan Akar, Fransız savaş gemisine taciz iddiasına sert yanıt verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.8.2020 09:25:18. #1.15#
title