Nato Haberleri

Nato haber, Nato son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nato 15.6.2020
Son dakika haber | Trump, Almanya'daki asker sayısını 25 bine düşüreceklerini duyurdu
Gelen son dakika haberine göre ABD Başkanı Donald Trump, Almanya'nın NATO ödemelerinde "ihmalkar" davrandığını belirterek, ABD'nin bu ülkedeki asker sayısını 25 bine düşüreceğini açıkladı.
Nato 14.6.2020
Haftanın tarihine bakış
2018 - Yunanistan ve Makedonya arasında çeyrek asrı aşkın süredir devam eden "isim sorunu"nun çözümüne yönelik tarihi anlaşma imzalandı. Anlaşma, Makedonya'nın isminin "Kuzey Makedonya Cumhuriyeti" anlamına gelen "Republika Severna Makedonija" olarak değiştirilmesini ve ülkenin, AB ve NATO üyeliklerine yönelik Yunanistan'ın vetosunun kaldırılmasını öngörüyor.
Nato 12.6.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Libya'da çözüm askeri değil, siyasi olmalı"
"Türkiye fırsatçılık yapanlara fırsat vermemeye çalışıyor" Kalın, Türkiye'de ve yurt dışında, "Türkiye'nin Libya'da ne işi var?" sorusunun sorulduğunu anımsatarak, şunları belirtti: "Bizim Libya'da çok eski bir tarihimiz var. Biz Libya'nın yenisi ve yabancısı bir ülke değiliz. 500 yılı aşkın bir ortak tarihimiz var Libya ile. Son dönemde de aralık ayında Ulusal Mutabakat Hükümeti'yle onların talebi üzerine yaptığımız bir anlaşma var. Bunun öncesinde de biliyorsunuz Türk firmaları Libya'da yıllarca iş yaptılar. Libya iç savaşında yaralanan kişiler Türkiye'de tedavi gördüler ve hala da gelmeye devam ediyorlar. Bizim Libya ile böyle çok yakın ve kapsamlı ilişkilerimiz var. Bu bizim için yeni bir şey değil. Birileri şunu düşünüyorsa, 'Bir fırsat doğdu, Türkiye de buraya girip fırsatçılık mı yapıyor?' Tam tersine Türkiye fırsatçılık yapanlara fırsat vermemeye çalışıyor orada. Biz oraya meşru Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin ve Libya halkının daveti üzerine gittik. Kendi kendimize durumdan vazife çıkartmak suretiyle değil." Libya'daki istikrarsızlığın Afrika'nın kuzeyini, oradan da Avrupa'nın güneyini etkileyecek mahiyette olduğunu vurgulayan Kalan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hatta NATO'nun güney kanadının güvenliğini dahi riske atacak mahiyettedir.
Nato 12.6.2020
Milli Savunma Bakanı Akar, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Nato 12.6.2020
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefon görüşmesi...
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Nato 12.6.2020
Akar-Stoltenberg görüşmesinde, NATO ve başta Suriye ile Libya olmak üzere, bölgesel konularda görüş...
Akar-Stoltenberg görüşmesinde, NATO ve başta Suriye ile Libya olmak üzere, bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunuldu.
Nato 12.6.2020
Gürcistan Savunma Bakanı Garibaşvili: "Türkiye ile askeri iş birliği stratejik öneme sahiptir"
Garibaşvili, Eylül ayında Gürcistan ile ABD'nin "İyi Ortak" askeri tatbikatının yapılmasının planlandığını açıklarken, NATO üyesi ülkelerin de bu tatbikatta yer alacaklarını belirtti.
Nato 12.6.2020
Müyesser Yıldız tutuklandı, İsmail Dükel adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı
Yıldız, "Doğru mudur böyle bir şey? Doğruysa, kimdir bu iki 'Türk komutan'? Emekli mi, muvazzaf mı ya da NATO-ABD himayesindeki 'FETÖ"den firari kişiler mi?' diye soruyordu.
Nato 11.6.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi: (2)
Çavuşoğlu, "ABD, Libya'da çok aktif değil. Belki bunun nedeni geçmişte yaşanan travmalar da olabilir. Bu bölgenin istikrarı ve bölgede istenmeyen durumların engellenmesi, NATO'nun ittifakının da faydasınadır.
Nato 11.6.2020
Son Dakika | Suriye'nin Baas rejimine karşı "azami baskı" siyaseti uygulamanın tam vakti
ABD'nin rejime uyguladığı azami baskı siyasası şayet bir kez daha askeri açıdan cezalandırıcı bir adımın atılmasını gerektiriyorsa, Türkiye güçlü bir müttefik ve Suriye'yle sınır komşusu olan tek NATO ülkesi olarak yüksek derecede güvenilir yetenekler sunabilir.
Nato 10.6.2020
Çavuşoğlu NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, telefon görüşmesinde, Libya ve genel güvenlik konularını değerlendirdi.
Nato 10.6.2020
Son dakika haberleri! Bakan Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü
Son dakika haberine göre DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşme gerçekleştirdi.
Nato 10.6.2020
Bakan Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşme gerçekleştirdi.
Nato 10.6.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü.
Şu an buradasınız: Nato Haberleri | Nato Haber - Haberler - Sayfa 10 - Nato haberleri, son dakika nato haber ve gelişmeleri burada. Milli Savunma Bakanı Akar, Estonyalı mevkidaşıyla telefonda görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.8.2020 10:02:33. #1.14#
title