Nato Zirvesi Haberleri

Nato Zirvesi haber, Nato Zirvesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nato Zirvesi - 20.08.2014
Galler NATO Zirvesine Hazırlanıyor
Geniş güvenlik önlemlerinin alınacağı zirve boyunca binlerce polis memuru görev yapacak Zirveyi en az 2 bin gazeteci takip edecek.
Nato Zirvesi - 15.08.2014
NATO Genel Sekreteri Rasmussen, Danimarka'da
Eylülde Galler'de yapılacak zirvede görevi bırakacak olan NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, resmi ziyarette bulunmak üzere Danimarka'nın başkenti Kopenhag'a geldi.  Veliaht Prens Frederik ve ardından Başbakan Helle Thorning-Schmidt ile basına kapalı görüşme yapan Rasmussen, daha önce görüşeceği duyurulan Dışişleri Bakanı Martin Lidegaard'ın Brüksel'deki dışişleri bakanları toplantısına katılması nedeniyle Savunma Bakanı Nicolai Wammen ile görüştü.  Ukrayna'daki gelişmeler ve 4-5 Eylül'de Galler'de yapılacak NATO Zirvesi konusunda görüştükleri açıklanan ikili, daha sonra Dışişleri Bakanlığı binası önünde basına açıklama yaparak soruları yanıtladı.
Nato Zirvesi - 02.08.2014
İngiltere Başbakanı Cameron'dan NATO'ya Mektup
Eylül ayında Galler'de yapılacak NATO Zirvesi öncesinde NATO liderlerine yazdığı mektupta Cameron, "Rusya ile uzun vadeli ilişkilerimizi gözden geçirmeliyiz.
Nato Zirvesi - 20.07.2014
Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler
Telefon görüşmesinde, Polonya Cumhurbaşkanı Komorovsky'nin Ukrayna krizinin eylül ayında yapılacak NATO zirvesinin ana konusu olacağını vurgulayarak, Polonya'nın Ukrayna'nın destekçisi olacağını ifade ettiği bildirildi.
Nato Zirvesi - 13.07.2014
Tel, Tül Üzerinde Sanata Dönüşüyor
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın, 2004'de NATO Zirvesi dolayısıyla Türkiye'yi ziyaret eden eski ABD Başkanı George W.
Nato Zirvesi - 04.07.2014
Altın Değerinde Kilim Dokuyorlar
Dokudukları kilimlerin 1 ile 2 ay içerisinde ebadına göre tamamlandığını belirten Dört, konuşmasını şöyle tamamladı: "İlk başlarda ister istemez zorlanıyoruz. Bu işi herkes yapamaz, el emeği olduğu için. Bir kilimi bir kişi usta oldu mu bir ayda bitirir, acemi oldu mu bu iki aya kadar çıkar. Atölye sayesinde biz de aile bütçesine katkıda bulunuyoruz." NATO zirvesinde Kurtalan kilimi Atölyede dokunan 50 kilim, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul'da 2004 yılında düzenlenen NATO zirvesine katılan devlet başkanlarına hediye edilmişti.
Nato Zirvesi - 02.07.2014
Merkel, Rasmussen ile Görüştü
Merkel, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, eylül ayında Galler'de düzenlenecek NATO Zirvesi'ni, NATO'nun durumunu ve üye ülkelerin NATO'nun kabiliyetini artırmak için ne gibi katkıların yapabileceği konularını görüştüklerini belirtti.
Nato Zirvesi - 25.06.2014
NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı Brüksel'de Başladı
Toplantıya katılan bakanlar, NATO'nun açık kapı politikası, 2014 sonrası Afganistan'da durumu ve Eylül ayında düzenlenecek NATO zirvesi hakkında görüşmelerde bulunacak.
Nato Zirvesi - 25.06.2014
NATO'dan Rusya'ya Genişleme Uyarısı
Genişlemenin, hem katılan ülkeler hem de NATO açısından iyi sonuçlar doğurduğunu söyleyen Rasmussen, 4-5 Eylül'de Galler'de düzenlenecek NATO Zirvesi'nde bu momentumun korunacağını söyledi.
Nato Zirvesi - 24.06.2014
Davutoğlu NATO Dışişleri Bakanları Toplantısına Katılacak
Toplantıda, bölgesel gelişmeler, NATO'nun Açık Kapı Politikası, 2014 sonrasında Afganistan'la angajmanı ile 2014 Eylül ayında Galler'de yapılacak NATO Zirvesi'nin hazırlıkları ve bu bağlamda NATO'nun ortaklarıyla ilişkilerinin geliştirilmesi gibi hususların ele alınması öngörülüyor.
Nato Zirvesi - 24.06.2014
Davutoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısına Katılacak
Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakan Davutoğlu'nun, 24-25 Haziran 2014 tarihlerinde Brüksel'de düzenlenecek NATO Dışişleri Bakanları Toplantısına iştirak edeceği kaydedildi. Toplantıda, bölgesel gelişmeler, NATO'nun Açık Kapı Politikası, 2014 sonrasında Afganistan'la angajmanı ile 2014 Eylül ayında Galler'de yapılacak NATO Zirvesi'nin hazırlıkları ve bu bağlamda NATO'nun ortaklarıyla ilişkilerinin geliştirilmesi gibi hususların ele alınması öngörüldüğü vurgulandı.
Nato Zirvesi - 24.06.2014
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Brüksel'e Gidiyor
Toplantıda, bölgesel gelişmeler, NATO'nun Açık Kapı Politikası, 2014 sonrasında Afganistan'la angajmanı, Eylül 2014'te Galler'de yapılacak NATO Zirvesi'nin hazırlıkları ve bu bağlamda NATO'nun ortaklarıyla ilişkilerinin geliştirilmesi gibi hususlarının ele alınması öngörülüyor.
Nato Zirvesi - 16.06.2014
NATO Genel Sekreteri Rasmussen Ankara'da
Çankaya Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen kabul yaklaşık 1 saat sürdü.  Galler'de eylül ayında düzenlenecek NATO Zirvesi'nin hazırlıklarını ele almak üzere Türkiye'ye gelen Rasmussen, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Çankaya Köşkü'nde üçlü zirve gerçekleştirdi.
Nato Zirvesi - 16.06.2014
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, NATO Genel Sekreteri Rasmussen ile Bir Araya Geldi (2)
NATO Genel Sekreteri Rasmussen, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Dışişleri Konutu'nda bir araya geldi. Davutoğlu ve Rasmussen, Galler'de Eylül ayında yapılacak NATO Zirvesi, Suriye, Irak gibi konularda görüş alışverişinde bulundu.
Nato Zirvesi - 16.06.2014
Rasmussen: Türk Başkonsolosluğuna Saldırı Kabul Edilemez
NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, görev süresi sona ermeden önce Ankara'ya yaptığı ziyaret sırasında Musul'daki Türk Başkonsolosluğuna yapılan "saldırı"nın "kabul edilemez" olduğunu söyledi ve rehin alınan Türk vatandaşlarının hemen serbest bırakılmasını istedi.
Nato Zirvesi - 16.06.2014
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, NATO Genel Sekreteri Rasmussen ile Bir Araya Geldi (1)
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ile çalışma kahvaltısında bir araya geldi. Dışişleri Bakanlığı Resmi Konutu'ndaki çalışma yemeğinin ardından Davutoğlu, Rasmussen ortak basın toplantısı düzenlendi. Davutoğlu, Türkiye'yi ilgilendiren konularda gösterdiği iş birliği anlayışı için Rasmussen'e teşekkür ettiğini belirterek şöyle konuştu: "Bu 5 yıl içerisinde çok zorlu dönemlerde birlikte çalıştık. Libya'daki operasyonda, Suriye'deki gelişmelerde, Doğu Avrupa'daki birçok önemli konularda ve NATO sisteminin güçlendirilmesi konusunda hep birlikte çaba sarf ettik. NATO şuanda uluslararası sistemin müdahale ve savunma kapasitesi en yüksek örgüttür, çok ciddi sınavlardan geçmiştir ve geçmektedir. Ancak önümüzdeki dönemde NATO'nun çevre bölgelerindeki meydan okumalar her zamankinden daha fazla etkili olacaktır. Gerek Ukrayna'daki gelişmeler gerek Balkanlar'da NATO üyeliği konusunda atılması gereken adımlar, gerekse NATO'nun çevre havzasını oluşturan ve birçok açılardan NATO ülkelerine komşu olan Kuzey Afrika ve Ortadoğu'da Arap baharı ve sonrasında yaşanan gelişmeler NATO'nun her zamankinden daha etkin bir şekilde yeni stratejik konsept etrafından politika yürütmesini gerekli kılıyor. Bu çerçevede, son dönemde Suriye ve Irak'ta yaşanan gelişmeleri de kapsamlı bir şekilde ele aldık. Özellikle Musul'da bulunan diplomatlarımız ve vatandaşlarımız konusunda gösterdiği dayanışma için teşekkür ediyorum." Davutoğlu, NATO daimi konseyini bir bilgilendirme toplantısına çağırdıklarını ve bilgi verdiklerini kaydederek, "Suriye'den gelen füze tehdidi dolayısıyla patriotların ülkemize koşullanması çabaları konusunda teşekkür ediyoruz. Akdeniz'den Karadeniz'den ve Baltıklara kadar uzanan çok geniş NATO'nun komşu coğrafyasında çok ciddi sınamalar ile karşı karşıyayız. Bundan sonra da NATO içerisindeki istişarelerimizin, işbirliğimizin artarak devam etmesi bir zarurettir. NATO içindeki ortak anlayışın geliştirilmesi konusunda ciddi adımlar atılması gerektiği kanaatini taşıyoruz. Galler'de takip edilecek NATO zirvesi Eylül ayında çok önemli bir gündem maddesi uluslararası bir konjonktür ile toplanacak" diye konuştu.
Nato Zirvesi - 15.06.2014
Rasmussen Yarın Türkiye'ye Geliyor
NATO Genel Sekreteri Rasmussen, eylül ayındaki NATO Zirvesi'nin hazırlıklarını ele almak üzere yarın Türkiye'ye geliyor.
Nato Zirvesi - 04.06.2014
NATO Savunma Bakanları Toplantısı
NATO'nun uzun vadeli planlaması bakanlar seviyesinde ele alınsa da bu konuda henüz nihai karar alınmış değil. Nihai kararların 4-5 Eylül'de Galler'de devlet ve hükümet başkanları seviyesinde yapılacak NATO Zirvesi'nde alınması öngörülüyor.
Nato Zirvesi - 04.06.2014
NATO Savunma Bakanları Toplantısı
Gürcistan'ın NATO üyeliğine yönelik isteklerinin ay sonunda yapılacak NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda ele alınacağını vurgulayan Rasmussen, Gürcistan'ın kaydettiği ilerlemenin gelecek ay yapılacak NATO Zirvesi'nde takdir edileceğinden emin olduğunu söyledi.
Nato Zirvesi - 03.06.2014
NATO Savunma Bakanları Toplantısı
Savunma harcamalarının artırılması konusunun 4-5 Eylül'de Galler'de düzenlenecek NATO Zirvesi'nin önemli başlıkları arasında yer alacağını kaydeden Rasmussen, "Son 5 yılda Rusya savunma harcamalarını yüzde 50 oranında artırdı, NATO müttefikleri ise yüzde 20 oranında azalttı.
Nato Zirvesi - 03.06.2014
AB Komisyonu Başkanlığı Seçim Süreci
Hague, İngiltere'nin önde gelen düşünce kuruluşlarından Chatham House tarafından Dışişleri Bakanlığı'nın tarihi Lancaster House binasında düzenlenen "Londra Konferansı"na katılarak, konuşma yaptı. Küreselleşme ve yeni dünya düzeni gibi birçok konunun tartışıldığı konferansta Hague, Chatham House Direktörü Robin Niblett'in moderatörlüğündeki soruları yanıtladı.  Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) Suriye konusunda sorumluluklarını yerine getirmekte başarısız olduğunu dile getiren Hague, ancak BM sisteminin Sudan, Kongo, Somali gibi birçok ülkeyle ilgili konuda etkin bir şekilde işlediğini kaydetti. Hague, "Sistemin bozulduğunu söylemek doğru olmaz. Çok uluslu sistemlere olan inancımızı yitirmememiz gerektiğini düşünüyorum ancak iki taraflı diplomasiye fırsat verilmesi gerektiğini hep söyledik, hala da söylüyoruz" dedi.  Uluslararası kuruluşların değişikliklere ayak uydurması ve adapte olması gerektiğini belirten Hague, "Küresel kuruluşlar 2045 yılında 1945 yılındaki yapılarına sahip olamazlar. 100 yıl boyunca hareket etmeden, aynı yerde durarak devam edemeyiz, değişiklik gerekiyor" diye konuştu.   "Coğrafi çeşitlilik olmalı"- Galler'de eylül ayında yapılacak NATO zirvesinin gündemiyle ilgili bir soruya karşılık da İngiliz bakan, Ukrayna'daki gelişmelerin elbette zirvenin gündemini bir ölçüde değiştirdiğini ancak Afganistan'daki Batılı askeri birliklerin çekilmesi konusunu gölgede bırakmasına izin verilmeyeceğini dile getirdi.
Nato Zirvesi - 03.06.2014
NATO Savunma Bakanları Toplantısı
Ukrayna krizinin ve Rusya'nın "agresif" politikasının NATO açısından kısa ve uzun vadeli etkilerine yönelik nihai kararların, 4-5 Eylül'de Galler'de düzenlenecek NATO Zirvesi'nde üye ülkelerin devlet ve hükümet başkanları tarafından alınması öngörülüyor.
Nato Zirvesi - 21.05.2014
NATO Genelkurmay Başkanları Toplandı
Tolantı öncesinde konuşan NATO Askeri Komite Başkanı General Knud Bartels, Rusya-Ukrayna krizinin tam ortasında, haziranda yapılacak bakanlar düzeyindeki iki toplantı öncesinde ve NATO Zirvesi'ne dört ay kala yapılan toplantının zamanlama açısından önemine dikkati çekerek, "Bu bağlamda hedefimiz güçlü ve konsensüse dayalı askeri bir görüş oluşturmak" dedi.
Nato Zirvesi - 23.03.2014
Cumhurbaşkanı Gül, Hollanda Ziyareti Öncesi Açıklamalarda Bulundu
2012 yılında Twitter yetkilileriyle bir araya geldiğini, Twitter kapatıldığında yetkilerle tekrar diyaloga geçildiğini ifade eden Gül, "Ben 2012 yılında Chicago'daki NATO zirvesinde Stanford'a gitmiştim, orada bir üniversitede konuşma yapmıştım.
Nato Zirvesi - 23.03.2014
Cumhurbaşkanı Gül, Soruları Yanıtladı Açıklaması
Twitter kapanmadı gördüğünüz gibi, kullananların sayısı 'kapandı' denildiği süreçte iki misli arttı. Bugünkü teknoloji bu şekilde. Hepimizin buna vakıf olmamız gerekir ve bunu bilmemiz gerekir. Zaman zaman bu tip büyük iletişim platformlarıyla problemler çıkabilir. Problemler çıkmadan büyük iletişim şirketleriyle çok sağlıklı diyaloglar ve iyi kanallar kurmak gerekiyor bugün. Bunlar yapılırsa ortaya çıkan problemler daha kolay çözülebiliyor. Bazen tabii ki haklı, gerçekten talepler söz konusu oluyor. Bunların hemen yerinde giderilmesi için de işte bu kanallara ihtiyaç var. Bu noktada biraz eksikliğimizin olduğu da gözüktü." NATO Zirvesi için gittiği ABD'de 2012 yılında Silikon Vadisi'ni ziyaret ederek, apple, google, facebook, twitter gibi büyük şirketlerle görüşmelerde bulunduğunu hatırlatan Gül, twitter'in genç sahipleriyle de bir araya geldiklerini anlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nato Zirvesi Haberleri | Nato Zirvesi Haber - Haberler - Sayfa 9 - Nato Zirvesi haberleri, son dakika nato zirvesi haber ve gelişmeleri burada. NATO'da Olağanüstü Ukrayna Toplantısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.9.2021 07:42:00. #1.16#

title