Nato Zirvesi Haberleri

Nato Zirvesi haber, Nato Zirvesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nato Zirvesi - 03.09.2014
Erdoğan'ın Samaras'la NATO Zirvesi'nde Görüşmesi Bekleniyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras'la bu hafta Galler'de yapılacak NATO Zirvesi'nde görüşmelerinin beklendiği ifade edildi.
Nato Zirvesi - 02.09.2014
Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'a Gitti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'a gitti.
Nato Zirvesi - 02.09.2014
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakü'de
NATO'nun, başlangıcından bu yana Ukrayna'daki krizin yatışması ve istikrarın sağlanması için çaba gösterdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Bu husus, hem müttefikler olarak kendi aramızda hem de Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko'nun da katılacağı NATO-Ukrayna Komisyonu toplantısında ele alacağımız konular arasında yer alacaktır. Mevcut güvenlik tehditlerine karşı İttifak'ın yürüttüğü hazırlıklar ile müttefikler arasındaki bağların karşılıklı dayanışma ve adil külfet paylaşımı temelinde pekiştirilmesi konuları, ülke olarak önem verdiğimiz kolektif savunmanın günümüzün tehditleri karşısında geçerliliğinin teyidi bakımından büyük önem taşımaktadır." -"Afganistan'daki barış için gösterilen çaba sürecek"- NATO Zirvesi'nin, Afganistan'da büyük fedakarlıkla 12 yıldır sürdürülen ISAF Harekatı'nın, aralık ayında sona ermesinden önce, harekata katkıda bulunan ülkelerin liderlerini son defa buluşturacağını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: "Türkiye, Afganistan'a ve ISAF Harekatı'na en fazla katkı veren ülkelerden birisi olarak Afganistan'ın barış ve istikrarı için bugüne kadar gösterdiği çabaları önümüzdeki dönemde de sürdürme kararlılığındadır.
Nato Zirvesi - 02.09.2014
Avustralya, Putin İçin Lobi Yapacak
Avustralya Dışişleri Bakanı Bishop ve Savunma Bakanı Johnston, Galler'deki NATO Zirvesi'nde Putin'in G20'ye katılmaması için lobi faaliyeti yürütecek.
Nato Zirvesi - 01.09.2014
İngiltere Büyükelçisi Moore Açıklaması
Moore, 3-6 Eylül tarihlerinde Galler'de düzenlenecek NATO Zirvesi dolayısıyla, zirveyi takip edecek Türk gazetecilere medya brifingi vererek, soruları yanıtladı.
Nato Zirvesi - 31.08.2014
Tel Kırma Sanatını Öğrenmek İçin Kosova'dan Geldiler
Yüzyıllardır genç kızların çeyizleri arasında vazgeçilmez el sanatı konumunda yer alan sanatın, genellikle siyah ve kırmızı kumaş ya da tülün kasnağa gerilerek özel iğneyle telin kırılıp işlenmesi sayesinde oluşturulduğunu aktaran Bakla, konuşmasını şöyle tamamladı: "Tel kırma işinde gül, lale, karanfil, asma yaprağı, gül yaprağı, yaprak motifleri, sinek, bal arısı, kelebek, örümcek, baklava gibi motifler kullanılmaktadır. Ortada harcanan müthiş emek var. Yöresel ürün artık ülke genelinde iyi şekilde tanınıyor. Bunda tel kırma şalı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın, 2004'de NATO Zirvesi dolayısıyla Türkiye'yi ziyaret eden Eski ABD Başkanı George W.
Nato Zirvesi - 31.08.2014
Hagel'in Türkiye Ziyareti "İşid Karşıtı Koalisyonu" Oluşturma Çabasının Bir Parçası Olarak Görülüyor
Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı, Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığı üstlenmesinin hemen ardından çok önemli bir konuğu ağırlayacak. ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel'in 4-5 Eylül günlerinde Galler'de yapılacak olan NATO Zirvesi'nin ardından Türkiye'ye ilk resmi ziyaret gerçekleştirecek olması, özellikle ziyaretin zamanlanması yönünden dikkat çekiyor.
Nato Zirvesi - 31.08.2014
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İstanbul'da Coşkulu Karşılama
  "Gündem belirleyen bir Türkiye var"   Türkiye'nin 12 yılda geldiği noktanın ortada olduğuna işaret eden Erdoğan, şöyle devam etti:   "Nasıl 1'e 3, 1'e 4, 1'e 5 katladıysak, inşallah bundan sonraki süreçte de yine bu artarak devam edecek, 2023 hedeflerini muhakkak yakalayacağız. Bundan hiç endişeniz olmasın. Kendine inanan, güvenen, gündemi belirlenen değil gündem belirleyen bir Türkiye var. Bunu böyle bilin. İnşallah pazartesi günü Kuzey Kıbrıs'tayız, salı günü Azerbaycan'dayız. İnşallah çarşamba günü NATO Zirvesi'ne katılmak üzere İngiltere'de Cardiff'teyiz.
Nato Zirvesi - 31.08.2014
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İstanbul'da Coşkulu Karşılama
İLK SEYAHAT KKTC'YE Cumhurbaşkanı olduktan sonra ilk ziyareti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC)'ye yapacağını belirten Erdoğan, "İnşallah pazartesi günü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC)'ye hemen ilk seyahatlerimizi başlatıyoruz. Salı günü Azerbaycan. Azerbaycan inşallah NATO zirvesine geçeceğiz.
Nato Zirvesi - 31.08.2014
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İstanbul'da Coşkulu Karşılama
Cumhurbaşkanı Erdoğan, göreve başladıktan sonra ilk kez geldiği İstanbul'da çok sayıda vatandaş tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı Erdoğan: "Seçilmiş bir başbakan, seçilmiş bir cumhurbaşkanı el ele vererek, inşallah Türkiyemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağız" "10 Ağustos'ta sizlerin ortaya koyduğu tavır, tüm Türkiye'de milli iradenin tecellisinde ortaya koyduğunuz o güç, irade inanıyorum ki Türkiyemizin geleceği için çok farklı bir mesaj oldu" "Sizleri seviyorum.
Nato Zirvesi - 30.08.2014
AB'den Ukrayna'da "Dönüşü Olmayan Nokta" Uyarısı
Poroşenko, destek konusunu 4-5 Eylül'de Galler'de yapılacak NATO Zirvesi'nde de gündeme getireceğini belirtti.
Nato Zirvesi - 29.08.2014
NATO'da Olağanüstü Ukrayna Toplantısı
Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile 4-5 Eylül'de Galler'de yapılacak NATO Zirvesi'nde bir araya geleceklerini belirten Rasmussen, Ukrayna'nın NATO üyeliği konusunda yapılan açıklamalara ilişkin olarak 2008'deki Bükreş Zirvesi'nde alınan kararlara atıfta bulunarak, "Ukrayna'nın istemesi ve gerekli kriterleri yerine getirmesi halinde üyeliğin mümkün olduğunu" vurguladı.
Nato Zirvesi - 29.08.2014
Cameron: Türkiye IŞİD'e Müdahale Etsin
FT'ye göre, İngiltere tarafından zirveye sunulacak önlemler, hava yolcularının isim kayıtlarına ilişkin olarak AB tarafından bir genelge çıkarılması da dahil bazı "acil adımlar"ı da içeriyor. Önerilen genelge ile üye devletlerin Suriye ve Irak'a gidip gelen kişiler hakkında bilgi paylaşmasına olanak sağlanacak. Gazete şunları da yazıyor: "Cameron ayrıca, AB'nin Türkiye dahil bazı ülkelere kargo ve yolcu bagajları taramak ve patlayıcı izlerini tespiti için son teknoloji ürünü terör karşıtı güvenlik sistemlerini uygulamaya koymaya yardımcı olmasını da önerecek." Financial Times, Cameron'un AB'nin Irak ve Suriye'deki krizlerine yönelik dış politika yanıtında koordinasyon yapılmasını da istediğini anlattıktan sonra Cameron'un, İngiliz hükümetinin ev sahipliğini yapacağı, gelecek haftaki NATO Zirvesi öncesi "daha güçlü bir askeri yanıt" verilmesini isteyen bazı milletvekillerinin baskısının altına gireceğini de düşünüyor.
Nato Zirvesi - 29.08.2014
Ukrayna'daki Gelişmeler
-"Askeri bir eylemde bulunmayacağız"- ABD'nin yakın müttefik ve partnerleriyle koordinasyonu sağlamak için gelecek hafta Avrupa'ya gideceğini anlatan Obama, Estonya'da NATO müttefiklerinin savunmasına taahhütlerini teyit edeceklerini, İngiltere'deki NATO Zirvesi'nde de müttefiklerin her türlü zorluklara karşı hazır olmasını sağlamak için atılacak adımlara odaklanacaklarını bildirdi.
Nato Zirvesi - 28.08.2014
NATO Zirvesi'nde Ukrayna Krizi
Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olarak katılacağı NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nde Ukrayna krizinin ağırlık gündem maddesi olması bekleniyor.
Nato Zirvesi - 26.08.2014
Cumhurbaşkanlığı, Seçilmiş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İlk Kez Bir Programını Açıkladı
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada "Seçilmiş Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 4-5 Eylül tarihlerinde NATO Zirvesi için Galler'i ziyaret edeceklerdir" denildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nato Zirvesi Haberleri | Nato Zirvesi Haber - Haberler - Sayfa 8 - Nato Zirvesi haberleri, son dakika nato zirvesi haber ve gelişmeleri burada. Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko, Merkel ile Telefonda Görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.9.2021 22:17:54. #1.16#

title