Nato Zirvesi Haberleri

Nato Zirvesi haber, Nato Zirvesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nato Zirvesi - 14.09.2014
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması
Gerek yabancı savaşçılar konusunda olsun, gerekse ülkemizdeki terör örgütü mensuplarıyla ilgili çalışmalar olsun bütün bunlardaki hassasiyetimizi bundan sonra da devam ettireceğimiz, özellikle de müttefiklerimizle olan bu konudaki kararlılığımız, dayanışmamız bundan sonra da yine gerek ulusal, gerek uluslararası bazda devam edecektir."  Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce Yunanistan ile de yine böyle bazı gelişmelerin yaşandığını ifade ederek, şunları kaydetti: "Ancak dayanışma neticesinde birçok olumlu neticeler aldık. Bölgede de Suriye olsun, Irak olsun, Kafkas ülkelerindeki gelişmeler olsun, Pakistan'dan Afganistan'a tüm bu bölgede istihbari noktadaki bilgi paylaşımı olsun, dayanışmamız olsun bunlar önem arz ediyor. Aynı şekilde Suriye ve Irak'taki bu son gelişmelerde de bunu NATO zirvesinde de gerek Başkan Sayın Obama ve diğer ülkelerle de bu hassasiyetimizi paylaşarak görüşmeleri yaptık.
Nato Zirvesi - 09.09.2014
Işid'e Karşı Koalisyonu Oluşturmak İçin Hagel'den Sonra Kerry de Bölgeye Geliyor
NATO Zirvesi'nin ardından Washington'un IŞİD'e karşı koalisyon oluşturma çabaları çerçevesinde ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel'in Türkiye'de yaptığı görüşmelerden sonra Dışişleri Bakanı John Kerry'nin bugünden başlayarak Ürdün ve Suudi Arabistan'ı kapsayan bir bölge gezisine çıkıyor.
Nato Zirvesi - 08.09.2014
Başbakan Davutoğlu, ABD Savunma Bakanı Hagel'i Kabul Etti
Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel'in görüşmesinde bölgesel gelişmeler ele alındı.
Nato Zirvesi - 08.09.2014
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç Açıklaması
'NATO zirvesinde İŞID'e yönelik bir koalisyon kurulması yönünde kararlar alınmıştı.
Nato Zirvesi - 08.09.2014
Yukarı Karabağ Sorunu
Dışişleri Bakanlığındaki ikili ve heyetlerarası görüşmenin ardından Memmedyarov ve German ortak basın toplantısı düzenledi.  Soruları da cevaplayan Memmedyarov, Galler'deki NATO Zirvesi'nde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin üçlü görüşme gerçekleştirdiğini, ABD'nin önerisiyle yapılan bu toplantının verimli geçtiğini kaydetti.
Nato Zirvesi - 08.09.2014
Tim Başkanı Büyükekşi, İhracatta 8 Ayı Değerlendirdi
  -"Hedefimiz öncelikle Irak'a olan ihracatımızdaki kan kaybını azaltmak"   Toplantı sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Büyükekşi, Irak ihracatında yaşanan düşüşe yönelik soruyu şöyle yanıtladı: "Şu anda Irak'a ihracat artışını düşünemiyoruz, öncelikle hedefimiz kan kaybını azaltmak. İnşallah benim beklentim, sadece beklentim değil görüşmelerde bu yönde, örneğin Kayseri'de ödül verdiğimiz firmalardan bir tanesi yumurta ihraç ediyormuş. Yumurtayı biz sadece Irak'a satabiliyoruz. İlk aydan sonra işlerin düzeldiğini söyledi bu firma. İnşallah bu düşüş, bu ay biraz daha azalacak, Ağustos ayında yaşanan yüzde 24-25'lik düşüş de dip olacak. Hedefimiz bundan sonra her ay kan kaybının biraz daha azalması yönünde olacak.  Hem nakliyede yaşanan sıkıntılar biraz azalıyor, hem farklı ulaşım olanakları gündemde. Ama diğer taraftan IŞİD'in vahşeti de sürüyor, NATO zirvesinde alınan kararların da etkisini görmek gerek.
Nato Zirvesi - 07.09.2014
İngiltere'den Yasadışı Göçe Karşı Tel Duvarla Önlem
İngiltere İçişleri Bakanlığı’nın Güvenlik ve Göçten Sorumlu Bakanı Brokenshire: “Fransız ortaklarımıza bu hafta Newport şehrinde yaptığımız NATO Zirvesi’nde güvenlik için kullandığımız çelik çitleri kullanmayı teklif edeceğiz” “Açık bir şekilde kendi topraklarındaki limanın güvenliğini sağlamak Fransa’nın.
Nato Zirvesi - 07.09.2014
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO Dönüşünde Önemli Mesajlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO zirvesinden dönüşünde kendisini takip eden gazetecilere önemli açıklamalar yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nato Zirvesi Haberleri | Nato Zirvesi Haber - Haberler - Sayfa 4 - Nato Zirvesi haberleri, son dakika nato zirvesi haber ve gelişmeleri burada. IŞİD'in Elindeki Rehineler İçin Takas Yapıldı mı?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.9.2021 02:26:45. #1.15#

title