Nato Zirvesi Haberleri

Nato Zirvesi haber, Nato Zirvesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nato Zirvesi - 04.07.2016
Polonya Sınır Kontrollerine Başladı
Polonya, ev sahipliği yapacağı NATO Zirvesi ve Dünya Gençlik Günü etkinlikleri dolayısıyla geçici olarak sınır kontrollerine başladı.
Nato Zirvesi - 01.07.2016
Temmuz 2016 Dünya Gündemi
Polonya'nın başkenti Varşova'da toplanacak NATO Zirvesi, Fransa'da yapılacak Batı Balkanlar Zirvesi, Irak Savaşı'yla ilgili uzun süredir beklenen Chilcot soruşturma raporunun açıklanması, Gürcistan'daki AGİT Parlamenterler Meclisi 25. Oturumu, Avrupa Futbol Şampiyonası'nın final maçı gibi konular dünyada temmuz ayının önemli gündem maddeleri arasında yer alıyor.
Nato Zirvesi - 29.06.2016
Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı
Carter'ın görüşmede ayrıca saldırı esnasında güvenlik görevlilerinin canı pahasına mücadele ettiklerine ilişkin okuduğu haberlere değindiğine yer verilerek, iki bakanın Varşova'daki NATO zirvesinde görüşmek için mutabık kaldığı belirtildi.
Nato Zirvesi - 26.06.2016
ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Roma'da
İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile temaslarda bulunmak üzere İtalya'nın başkenti Roma'ya gelen Kerry, İtalyan mevkidaşıyla görüştü. Roma'daki Minerva Hotel'inde gerçekleşen görüşmede İngiltere'deki AB referandumu, Libya, Suriye, DAEŞ ile mücadele ve Varşova'da 8-9 Temmuz'da yapılacak NATO Zirvesi'nin hazırlıkları ele alındı.
Nato Zirvesi - 22.06.2016
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuland, Ukrayna'da
Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Nuland, görüşmede gelecek ay Varşova'da yapılacak NATO zirvesinde ABD Başkanı Barack Obama ve Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko'nun görüşeceğine işaret ederek, görüşme öncesinde, Minsk Anlaşması ve güvenlik konularını ele almak üzere Ukrayna'ya geldiğini bildirdi.
Nato Zirvesi - 05.06.2016
Afganistan İçin Uluslararası Temas Grubu Toplantısı Sona Erdi
Toplantının, Varşova'da düzenlenecek NATO Zirvesi ile Brüksel'de yapılacak Afganistan Konferansı öncesinde, Afganistan'daki barış ve istikrar sürecinin tesisine destek veren uluslararası ülkelerin, son gelişmeleri ve gelecek beklentilerini değerlendirme imkanı buldukları bir platform olması açısından özel önemi bulunuyor.
Nato Zirvesi - 05.06.2016
Afganistan İçin Uluslararası Temas Grubu Toplantısı
Açılış konuşmasını yapan Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yalçın, toplantının zamanlamasının önemli olduğuna dikkati çekerek Varşova'da düzenlenecek NATO Zirvesi ile Brüksel'de yapılacak Afganistan Konferansı öncesinde bir araya gelerek Afganistan'daki son gelişmeleri ve gelecek beklentilerini değerlendirme imkanı bulduklarını söyledi.
Nato Zirvesi - 04.06.2016
Afganistan İçin Uluslararası Temas Grubu, İstanbul'da Toplanıyor
Açıklamada ayrıca Afganistan konusunda önemli kararların alınması beklenen Varşova'da düzenlenecek NATO Zirvesi ile Brüksel'de gerçekleştirilecek Afganistan Konferansı öncesinde yapılacak Uluslararası Temas Grubu'nun bu toplantısında Afganistan'daki reform süreci, güvenlik durumu, Barış ve Uzlaşı Süreci ile bölgesel işbirliği konularının ele alınmasının öngörüldüğü belirtildi.
Nato Zirvesi - 04.06.2016
Afganistan İçin Uluslararası Temas Grubu Toplantısı İstanbul'da Yapılacak
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Afganistan'da barış ve istikrarın tesisine yönelik uluslararası çabaların eşgüdümünün yapıldığı temel platform olarak 2009 yılında ihdas edilmiş olan Afganistan için Uluslararası Temas Grubu'nun müteakip toplantısı İstanbul'da 5 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirilecektir. Böylece, çalışmalarını 50'ye yakın ülke ve uluslararası/bölgesel kuruluşun katılımıyla yürüten Uluslararası Temas Grubu, 2012 yılının ardından bir kez daha ülkemizin ev sahipliğinde toplanmış olacaktır. Afganistan konusunda önemli kararların alınması beklenen Varşova'da düzenlenecek NATO Zirvesi ile Brüksel'de gerçekleştirilecek Afganistan Konferansı öncesinde yapılacak Uluslararası Temas Grubu'nun bu toplantısında Afganistan'daki reform süreci, güvenlik durumu, barış ve uzlaşı süreci ile bölgesel işbirliği konularının ele alınması öngörülmektedir.
Nato Zirvesi - 26.05.2016
Mgk Toplantısı Sonrası Açıklama
Açıklamada, Varşova'da yapılacak NATO zirvesinde, NATO tarafından ittifakın tüm üyeleri için güven artırıcı ve caydırıcılık sağlayacak tedbirlerin alınması gerektiğinin, toplantıda ifade edildiği belirtildi.
Nato Zirvesi - 26.05.2016
5.5 Saat Süren Mgk Toplantısı Sonası Açıklama
Varşova'da yapılacak NATO Zirvesinde, NATO tarafından ittifakın tüm üyeleri için güven artırıcı ve caydırıcılık sağlayacak tedbirlerin alınmasının gerektiği ifade edilmiştir.
Nato Zirvesi - 26.05.2016
Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen ve Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında kurulan 65. Hükümet üyelerinin katıldığı ilk MGK olma özelliğini taşıyan, 5,5 saat süren toplantı ile ilgili yapılan açıklamada, terör, paralel yapı, Suriye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika, NATO Zirvesi ile ırkçı davranışlara ilişkin konuların görüşüldüğü belirtildi.
Nato Zirvesi - 22.04.2016
Expo 2016 Antalya'nın Açılış Töreni
NATO Zirvesi, G20 Zirvesi gibi uluslararası organizasyonların bir kısmının Antalya'da gerçekleştirildiğini anımsatan Davutoğlu, bu uluslararası organizasyonlardan bir olan EXPO 2016 Antalya'ya 53 ülkenin katıldığını belirterek, katılımcı ülkelerin temsilcilerine teşekkür etti.
Nato Zirvesi - 26.03.2016
Polonya'da Geçici Silah Taşıma Yasağı
Polonya İçişleri Bakanlığından, ülkenin temmuzda ev sahipliği yapacağı NATO Zirvesi ve Dünya Gençlik Günü etkinlikleri dolayısıyla geçici silah taşıma yasağı getirileceği bildirildi.
Nato Zirvesi - 25.03.2016
Avrupa'daki Sığınmacı Krizi
Zielinski, 8-9 Temmuz'da Varşova'da yapılacak olan NATO Zirvesi öncesinde ülkeye sığınmacı kabul etmek istemediklerini kaydetti.
Nato Zirvesi - 02.03.2016
Polonya Sınır Kontrolüne Başlayacak
Polska Radyosu'na açıklamalarda bulunan Blaszczak, Polonya'nın temmuz ayında evsahipliği yapacağı NATO Zirvesi ve Dünya Gençlik Günü etkinlikleri dolayısıyla geçici olarak sınır kontrollerine başlayacağını bildirdi.
Nato Zirvesi - 26.01.2016
Avrupa'daki Sığınmacı Krizi
Blaszczak, Polonya'nın sınır kontrollerine başlanması gibi bir niyeti olmadığını söyleyerek, "Polonya ile Almanya sınırında kimlik kontrolüne yeniden başlanmasının gerçekçi olmadığını düşünüyorum. Tehdit altında değiliz. Sınır kontrolleri sadece temmuz ayındaki NATO Zirvesi ve Dünya Gençlik Günleri sırasında uygulanacak" değerlenmesinde bulundu.
Nato Zirvesi - 22.01.2016
Polonya'dan Sınır Kontrollerine Başlama Sinyali
Polonya temmuz ayındaki NATO Zirvesi ve Papa Franciscus'un ziyareti dolayısıyla geçici olarak sınır kontrollerine başvurmayı planlıyor.
Nato Zirvesi - 30.11.2015
Strasbourg'da 445 Yıldır Kurulan Noel Pazarı Özel Güvenlik Şartı ile Açıldı
Paris saldırılarından sonra Fransa’da en üst seviyeye çıkarılan güvenlik önlemleri 1570 yılından beri Strasbourg’da kurulan Noel pazarını da etkiledi. Strasbourglular, pazarın kurulmasını isterken, belediye ve valilik güvenlik gerekçesi ile açılıp açılmaması konusunda kararsız kaldı. 28 kasım Cumartesi günü İçişleri Bakanı Cazeneuve üst düzey güvelik önlemlerini alınmasını ardından pazarın açılısını yaptı. Strasbourg’da 2009 yılında yapılan NATO zirvesinden sonra güvenlik önlemleri ilk defa bu sene Noel pazarında uygulanıyor.
Nato Zirvesi - 19.11.2015
Antalya Turizmine, 1 Milyar Dolarlık Tanıtım Oldu"
Zirvenin turizme ve ekonomiye önemli yansımalarının olacağını anlatan Türel, şöyle devam etti: "G20 Liderler Zirvesi, Antalya'nın turizm tanıtımı açısından çok önemli bir fırsat, belki 1 milyar dolar veya avronun üzerinde tanıtım fırsatını Antalya en başarılı bir şekilde değerlendirmiş oldu. Birçok lider, karşıladığımızda, inerken o havadan ilk görüntünün bırakmış olduğu intibayı bizlerle paylaştılar. Giderlerken de organizasyonun başarısı açısından bize hep teşekkürlerini ilettiler. Sayın Cumhurbaşkanımıza ikili görüşmelerde organizasyonun başarısıyla ilgili, heyetlerden edindiğimiz bilgiye göre, gerçekten çok güzel sözler söylemişler. Bu da bizim iftiharımız oldu." EXPO 2016 Antalya ve NATO Zirvesi'nde de olduğu gibi, bu tür organizasyonları her zaman başarıyla yapabildiklerini vurgulayan Türel, Antalya'nın artık dünya süper ligine çıktığını vurguladı.
Nato Zirvesi - 18.11.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATV ve A Haber Ortak Yayınına Katıldı
NATO Zirvesi'nde de IŞİD denmemesi konusunda uyarıda bulunduğunu hatırlatan Erdoğan, Irak- Şam İslam Devleti ifadesinin yanlış olduğunu, bir terör örgütüne İslam'ın yakıştırılmasının doğru olmadığını, hatta devlet ifadesini dahi kabul etmediğini vurguladı.
Nato Zirvesi - 26.10.2015
Uluslararası Güney Kafkasya Güvenlik Forumu
İki gün sürecek forumda katılımcılar, Avrupa-Atlantik güvenliği, enformasyon savaşları ve Ortadoğu'dan gelen tehditler konularını ele alacak. Forumda ayrıca Varşova'da gelecek yıl düzenlenecek NATO Zirvesi, Karadeniz bölgesinde askeri denge, Ukrayna krizi ve Avrupa'daki güvenlik sorunları görüşülecek.
Nato Zirvesi - 13.10.2015
Antalya Dünya Süper Liginde
NATO zirvesi burada yapıldı.
Nato Zirvesi - 27.08.2015
Grafikli - Davutoğlu, Bir Yıla Bunları Sığdırdı
Başbakan Davutoğlu, yurtdışı ziyaretlerinde bazı uluslararası etkinliklere de katılarak Türkiye'yi temsil etti.  Davutoğlu, bu kapsamda katıldığı uluslararası etkinlikler arasında, Paris'te 17 kişinin ölümüne neden olan terör saldırısını protesto etmek amacıyla, 11 Ocak'ta bazı dünya liderlerinin katılımıyla gerçekleştirilen "Cumhuriyet Yürüyüşü"nde de yer aldı. Davutoğlu, ayrıca Bosna Srebrenitza katliamının 20. yıl dönümü, NATO Zirvesi, Davos Ekonomi Forumu, G20 Liderler Zirvesi'ne de Türkiye adına katıldı.
Nato Zirvesi - 20.02.2015
Hava Savunma Füze Sistemi Projesi
Aytun Çıray, füze sisteminde Çin'in tercih edilmesinin, Türkiye'nin savunma kaynaklarını çeşitlendirmek, bağımsızlığını güçlendirmekle uzaktan yakından ilgisi olmadığını savundu.  Çıray, açıklamasında şunları kaydetti: "Bu tercihte ısrar edilmesinin temel nedeni, Türkiye'yi modernleşme rotasından çıkarmak ve mutlak tek adam diktatörlüğüyle uyumlu bir  dış politika oluşturmaktır. Bu bir eksen kaymasıdır. Çin'den alınması düşünülen Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemleri ile ilgili, 'söz konusu sistem, NATO'ya entegre edilmeden kullanılacaktır' dediğinize göre, TBMM kararı ile üyesi olduğumuz NATO ile yürüttüğümüz işbirliğini gayrı milli olarak mı değerlendiriyorsunuz?"  Açıklamasında, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın cevabının arkasında Genelkurmay Başkanlığı'nın görüşünün yer alıp almadığını öğrenmek isteyen Çıray, şu soruları yöneltti: "Milli ordu konusundaki hassasiyetiniz, TSK'nın komutanlarının Ergenekon, Poyraz, Balyoz gibi adlarla anılan hukuka aykırı davalarda tutuklanmaları sırasında yok muydu? Kamuoyunda 'Füze Kalkanı' olarak bilinen NATO'nun yeni füze savunma konsepti sizin iktidar bulunduğunuz 2010 Lizbon NATO Zirvesi'nde kabul edilmiştir.
Nato Zirvesi - 13.02.2015
Antalya G-20 Liderler Zirvesine Hazırlanıyor
G-20 Liderler Zirvesi'nde tartışılacak konular için zirve öncesi ülke temsilcileriyle görüşmeler yapılacağını ve bir işbirliği oluşturulacağını dile getiren Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dünyanın en gelişmiş 20 ülkesiyle gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkelerin bağını kuvvetlendirmek istiyoruz. Bunun insani boyutunu ön plana çıkarmak istiyoruz. İnsani yardım ile kalkınma yardımlarını, yani az gelişmiş bölgeler ile örneğin Afrika gibi ve dünyanın diğer Asya Pasifik ülkeleri gibi nerede az gelişmiş ülke varsa bu bölgelerin ekonomik kalkınmasını nasıl yapabiliriz buna ağırlık vereceğiz. Amacımız G-20 Zirvesi'nin sadece bir araya gelip, toplanıp dağılacağı zirve değil, kalkınma gibi bazı önemli kararların da alınması gereken bir zirve olduğunu düşünüyoruz." Obama'ya golf oynatacak Golf tutkunu Bakan Çavuşoğlu, bu tutkusunu zirveye de yansıtacak. NATO Zirvesi'nde ABD Başkanı Barack Obama'ya Antalya'da golf oynamayı teklif ettiklerini anlatan Çavuşoğlu, G-20 Liderler Zirvesi kapsamında Obama ve golf sporu yapan liderlere golf oynatmayı planladıklarını söyledi.
Nato Zirvesi - 23.12.2014
Başbakan Davutoğlu Türkçe Etkinliklerinde Konuştu
Türkiye ile Makedonya arasındaki dostluğa vurgu yapan Davutoğlu, "Biraz önce iki marş dinledik, iki bayrak da burada. İki marşı da aynı saygıyla dinledik ve yüreğimizde hissettik. Burada bir kez daha şunu ifade ediyorum ve teşekkür ediyorum. Bu dostluk kolay inşa edilmemiştir ama hep ilklerin dostluğudur. Makedonya Cumhuriyeti bağımsızlığını kazanınca ilk tanıyan Türkiye Cumhuriyeti oldu, ilk büyükelçi gönderen Türkiye cumhuriyeti oldu. Makedonya'nın anayasal adını dünyanın her yerde haykıran Türkiye Cumhuriyeti oldu. NATO zirvelerinde, dünyanın her yerinde de böyle olmuştur. Geçtiğimiz yıllarda NATO zirvesi için Chicago'da bulunduğumuzda sayın İvanov çok güzel bir salonda Amerika'daki Makedon vatandaşlarını davet ettiğinde beni de şeref konuğu olarak çağırmıştı ve orada bir konuşma yapmam istenmişti.
Nato Zirvesi - 23.12.2014
Başbakan Davutoğlu, Makedonya'da
"Hepimiz Makedonyalız, hepimiz Türkiyeliyiz" İkinci mesajının da Türkiye ve Makedonya arasındaki dostluk ilişkisiyle ilgili olduğunu ifade eden Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "İki ulusal marş dinledik, iki bayrak da burada yan yana. İki marşı da aynı saygıyla dinledik ve yüreğimizde hissettik. Şunu ifade ediyor ve teşekkür ediyorum, bu dostluk kolay inşa edilmemiştir. Makedonya Cumhuriyeti bağımsızlığını kazandığında ilk tanıyan ülke Türkiye oldu. Geçtiğimiz yıllarda NATO zirvesi için Şikago'da bulunduğumda, Makedonya Cumhurbaşkanı, ABD'de yaşayan Makedonya vatandaşlarını davet ettiğinde, beni de şeref konuğu olarak davet etti ve benim de konuşma yapmamı istemişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nato Zirvesi Haberleri | Nato Zirvesi Haber - Haberler - Sayfa 2 - Nato Zirvesi haberleri, son dakika nato zirvesi haber ve gelişmeleri burada. Yunanistan Başbakanı Çipras Varşova'da Obama ile Görüşecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.09.2021 03:32:23. #1.13#

title